Rastlinky do interiéru

1. aug 2022

Ahojte,

ak ma niekto skusenost, viete prosim poradit rastlinky do interieru, ktore su skor nenarocne na starostlivost, resp. nevadi im aj tien a pod? Nevyznam sa v tom, v byte mi skor hynuli, no strasne rada by som mala v dome realne rastlinky, nielen umele. Viete prosim poradit aj take "visiace", co pretrcaju a padaju cez kochlik?
Dakujem pekne 🙂

mamatroch
1. aug 2022

Myslim, ze podobna tema tu uz bola, ale tak aspon zopar: zamiokulkas, kaktusy, aloe vera, kalanchoe a sukulenty vo vseobecnosti... Ale ja ked tak citam tie zoznamy nenarocnych rastlin pre zaciatocnikov, zistujem, ze som uz vsetky mala. A dopadlo to asi tak, ze si rozmyslam podat inzerat: "Idete na dovolenku? Nema sa vam kto postarat o kvety? Doopatrujem akekolvek rastliny - rychlo a potichu..."
...ale raz som sla okolo kvetinarstva, mali pred nim na stojane fialky zadarmo, uz na pokraji vyhynutia, tak som to este skusila, ze ved dozit mozu aj u mna... A uz ich mam vyse roka😱... Dokonca kvitnu, mam ich uz 5 kvetinacov a kvitnu stale minimalne 2-3 naraz... Fakt je ale, ze su v tieni.
A k zivotnemu jubileu som dostala od deti poukaz do ikey a kupila si tam kvety... A oni stale odolavaju mojej starostlivosti 👌 ...som zistila, ze najdolezitejsie je stanovisko, ci ich umiestnis na slnecnu stranu, do polotiena... Polievanie az potom. Ja som si stanovila piatok za polievaci den. A beham s odmerkou a polievam tak, podla velkosti kvetinaca od 50 do 150 ml vody. A v sezone hnojivo na izbove kvety... A uz vyse roka sa drzia 🌟

mamatroch
1. aug 2022

A polievam vzdy do vonkajsieho kvetinaca, aby si sama rastlinka zobrala vodu. Nikdy nie priamo zhora. A vacsie listy (juka napr.) raz za cas utriem od prachu vnutornou stranou bananovej supky (nastriham si na mensie kusky).

andreatytler
2. aug 2022

Sukulenty, kaktus vyzaduju vela svetla. Musis ich mat na parapete alebo hned pri okne.
Ako mas orientovane okno? Na ktoru svetovu stranu?
Nenarocne su Chlorophytum comosum - to ti bude aj pekne pretrcat z kochliku
Epipremnum aureum - tahavy a mozes ho omotavat okolo kochliku alebo po stenach
Syngonium podophyllum - tiez velmi pekne preteka z kochlika
Moja oblubena je maranta ale ta moze byt trosku viac narocna.

buberova
2. aug 2022

Ja hlasujem za lopatkovec a zamiokulkas 🙂

karhu
2. aug 2022

kup si potosovec - epipremnum, su rozne druhy, znesu menej svetla..tahaju sa, prevysaju

karhu
2. aug 2022

..a svokrin jazyk - sansevieria, tiez su v roznych tvaroch, farbach..a takmer neznicitelne🙂

lollypoppy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
surama
2. aug 2022

Doma mi idu dobre aloe vera, dracena, anturia a svokrin jazyk. Zvysok vsetky pridu zomriet... Mame velmi teply byt a kedze ho treba casto prevetrat, tak asi im vadi aj prievan 🤔