Projekt domu na úzky pozemok

marttinka9191
25. aug 2024

Ahojte, s manželom sme kúpili pozemok, ktorý je však úzky- má šírku 12 m. Keďže chceme stavať bungalov, jeho šírka by mala byť do 8 m, hľadáme inšpirácie na nete, budúci týždeň máme stretnutie sj s projektantom, ale predsalen, má niektorá z vás skúsenosť s tak širokým domom? 4-5 izbový bungalov zvažujeme 🙂

tundra
25. aug 2024
sara07
25. aug 2024

a keby ste skusili nejakého architekta, niečo zaujímavé iné ,

tundra
25. aug 2024

@marttinka9191 tak pri sirke domu 7,4m potrebujes pozemok 14,4m.Z projektov Eurolineslovakia,nesplna parameter sirky pozemku 12m ziadny bungalov.

veselo_neveselo
25. aug 2024

Chod ba modru strechu, tam je viac skusenosti.

Na tak uzkom bude lepsi poschodovy dom, ale uvidis, co ti povie architekt.

deti95060810
25. aug 2024

8 metrový bungalov? tak mi sme nenašli, alebo potom vypadajú ako maštaľ.... úzke - dlhé...
postavíš poschodový dom - ani tých nie je veľa projektov do 8 m - ale niečo vyberieš.
popozeraj napr. katalógy domov na nete...

maryetta
25. aug 2024

https://www.prodom.sk/projekty/domy-na-uzky-poz...

Tento vyzera zaujimavo. I ked osobne by som sla radsej do poschodoveho. Mate tam aj nejakych sudedov?

anna_anicka83
25. aug 2024

@marttinka9191 Nad poschodovým neuvažujete? My máme ešte užší dom, dlhý. Vyriešili sme to, ale my sme upravovali starý. Ale mám kamoša, čo majú takto široký bungalov. Tuším majú chodbu a garáž, potom majú na celú šírku kuchyňu spojenú s obývačkou, z toho taká chodbicka. Na jednej strane 2 detské menšie izby, na druhej kúpeľňa, záchod,technická a na konci domu spálňa s vlastnou kúpeľňou.

pbra40
25. aug 2024

Pozri stranku www.promiprojekt.sk
Maju tam viacero bungalovov, aj poschodovych do 8m sirky.

petulda333
25. aug 2024

My mame pozemok obrovsky, 26x 154m a bungalov mame 9x14m. Za mna az az

tundra
25. aug 2024

@pbra40 na 8m siroky dom,potrebujes pozemok 13m.

elizabeta56
25. aug 2024

Ahoj. My máme tak isto široký pozemok a dali sme si robiť projekt na mieru. Budeme stavať bud.rok. Architekt nám hneď bungalov zamietol s tým, že by bol priestorovo zle využitý a nakoniec by sa nám to nepáčilo. Ja som mala podmienku, že spálňu dole a to nám splnil. Bude teda poschodový a hore dve detské izby, kúpeľňa a wc. Dlho sme sa dohadovali na detailoch, ale zatiaľ neľutujem. Šírka domu bude 7,5m, ale s takým pozemkom treba súhlas susedov kvôli odstupovým vzdialenostiam. Tiež treba myslieť na regulatívy konkrétnej obce. U nas napr. treba zabezpečiť tri parkovacie miesta, architektonicky treba dom prispôsobiť aj okoliu a podobne. Každá obec to má inak.

margotka17
25. aug 2024

@marttinka9191 ja by som určite urobila bungalov do písmena L. Na tú kratšiu časť čiže 8 m by som dala kuchyňu a veľkú halu, na tú dlhú časť môžeš pridať toľko izieb, koľko potrebuješ vrátane pracovné, izby pre hostí a všetky izby by mali samostatné vchody z jednej chodby. Každá izba by mala dvere na terasu. WC jedni na začiatku chodby pre hostí a veľkú kúpeľňu a WC na druhom konci pre rodinu. Určite by som dala pultovu strechu, kvôli nižším nákladom na krov. Aaaale, to je len moja predstava, no kľudne ju môžeš použiť 😉

matushka20
25. aug 2024

My mame tiez relativne uzky pozemok cca.15m a rozhodli sme sa, ze postavime poschodový a nelutujeme, usetrili sme pozemok, ktory vyuzijeme na peknu zahradku👍Na Slovensku je bungalomania, ale ked sa pozriete po Europe, tak ich tam nenajdete, setri sa s m2 pozemku a stavia sa do vysky.

andrea_82
25. aug 2024

@matushka20 presne, casto si hovorim, ze bungalovmi si len zastavame krasne zahrady.
My mame dlhy a uzky dom, prerabali sme starsi, co stoji na hranici pozemku. Hore mame spalne, dolu dennu cast. A vyhovuje mi to tak, ked pride navsteva, nikto nam do spalni nepozera a vecer sa nerusime.

janaspa
26. aug 2024

@marttinka9191 my máme pozemok široký 10m a dom o šírke 7,5m poschodovy

andrea_82
26. aug 2024

@janaspa ale predpokladam, ze to mate starsi dom postaveny na hranici, ako my. Teraz uz musi byt stavba min. 2 metre od hranice, 4 metre od susednej stavby. A este viac, ak su na tej susednej stavbe smerom k vam okna obytnych miestnosti. Takze na 10 metrovom pozemku sa tazko stavia novostavba.

janaspa
26. aug 2024

@andrea_82 stavali sme pred 8r. Áno od strany susedov čo majú k nám okná my nemáme.

simca06022011
26. aug 2024

chod do poschodoveho... urcite nie bungalov... otec ma taky uzucky dom, ale to je velmi tazko aj na riesenie dispozicie. On to ma pre 1osobu urobene super, ale viac izieb neviem ako by tam normalne dal bez poschodia, proste fakt dispozicia by bola hrozna, bud prechodne izby alebo neviem.. . Plus hradnica pozemku/odstupy/ vsetko = na obecnom urade povedia ake musia byyt, niekde podla mna su stale vinimky, ak maju uzke domy. ALe nie pod limit kvoli hasicom napriklad a pod.

luccija
26. aug 2024

@marttinka9191 daj si poradiť od projektanta...ako je dlhý pozemok?

riamia91
26. aug 2024

Tak to len za istých podmienok môžete snívať o 8m dome na 12m pozemku. Nám osádzali dom 2 a 5m od hranice pozemku v IBV. Medzi domami musí byť minimálne 7 metrov.

mira0611
26. aug 2024

@elizabeta56 ja si myslim, ze tym, ze treba robit aj 2.poschodie to je plus debnenie+zelezo+beton, to su naklady naviac a aj cas navyse. V kazdom pripade to zalezi od ich financnej situacie ked nechcu predrazit tak bungalov.

matushka20
26. aug 2024

@mira0611 nie je to uplne tak, ze poschodie (debnenie, zelezo, beton a pod.) su naklady naviac v porovnani s bungalovom, lebo pri bungalove su vyssie naklady na zakladovu dosku, strechu...Ono sa to skoro vyrovna a rozdiel nie je az tak velky...Tiez sme to riesili a rozhodli sa pre poschodovy, lebo moc by sme neusetrili, akurat si zmensili pozemok.

elizabeta56
31. aug 2024

@andrea_82 môže sa stavať aj na hranici pozemku, aj nám to architekt navrhoval, ale musíte mať súhlas od suseda. My budeme mať odstup 1m po dohode.

elizabeta56
31. aug 2024

@mira0611 práveže nám vravel projektant, že medzi poschodovým a bungalovom, ktorý musí mať rovnako krov, rovnako izolaciu, je finančný rozdiel minimálny. Dokonca ak máte jednoduchý typ stavby, žiadne vikiere, zložité záhyby v streche a pod.tak to vyjde na rovnako.