Problém so žltými červami na stenách

bambus123
21. jún 2022

Ahojte, poslednú dobu mám problém s malými žltými červami ktoré nachádzam na stenách a strope. Našla som ich síce len pár - za posledný týždeň dokopy až 4ks. Nedokážem si to vysvetliť, nakoľko , bývame v novostavbe ako prvý majitelia, oblečenie som prezrela a pre istotu ja dala vyprať na vysokú teplotu, potraviny ako múka, ryža sa u nás ani neskladuju dlho a sú v poriadku ,ale i tak pre istotu skončili v koši . Je možné že by to mohlo byť z domácich zemiakov, ktoré kupujeme ? Nikdy predtým som sa s tým nestretla, čistotu udržujem,ale je to dosť nepríjemné, hlavne keď príde svokra na návštevu a objaví červika na stene . Môžem mať vyluxovane ale toto skôr vyzerá ako opak čistej domácnosti . Doma sa zdržiavame len pár týždňov v roku, nakoľko pracujem v zahranici .

acrobaleno
21. jún 2022

Ja som aká slepá? Čítam žlté červy na stehnách. K otázke, ako tam máte? Vlhko? Z čoho je dom?

slovenka753
21. jún 2022

Nie sú to mole? Takto sa to začalo aj u mna. Doniesla som si ich ani netuším v com. Zbavila som sa ich len komplet vyhodenie všetkého v spajzi a všetko mam v uzatvratelnych nádobách.

domireb
21. jún 2022

@acrobaleno ja som si na to klikla tiež len preto, že červy na stehnách,že čooo? Inak autorke neviem.vôbec poradiť

bambus123
autor
21. jún 2022

@acrobaleno moje stehná sú našťastie v poriadku a bez cervikov :D . Vlhko nemame, máme sucho, a do toho sme pred pár mesiacmi namontovali tepelné čerpadlo ktoré funguje ako klíma a pekne vysuší aj keď je vlhko v dome.

bambus123
autor
21. jún 2022

@slovenka753
Áno presne, takto vyzerajú .
Ja som všetko vyhodila tiež. Len premýšľam, či to nebolo domácimi zemiakmi , keďže v potravinách , nebolo nič, a zemiaky tiež vyzerali ok.. Už sa bojím hocičo kupovať či neprinesiem ďalšie červy domov :D

dankovicova
21. jún 2022

kľudne nám sa tiež objavili pri zemiakoch, takže by som to pripísala im

jaskolka
21. jún 2022

@acrobaleno nie si sama, tiež som čítala "na stehnách" 🙈🙈🙈🙈

simona139469
21. jún 2022

@acrobaleno ja tiež 😅
Autorka, prepáč neviem poradiť

kiki68
21. jún 2022

@bambus123 mole podla mna, nemate kdesi zabudnutu musli tycinku, kusok cokolady? Alebo nejake korenie take ako maggi? To bol zdroj u nas, sacok s nejakym tacos korenim

slovenka753
21. jún 2022

@bambus123 ja som ich mala aj v čaji. Takže ťažko povedať. Podľa mňa sa dajú doniesť v hocičom.

amialusse
21. jún 2022

@bambus123 No ja si myslím že to môže byť aj stoho že ste doma nie veľmi často ...a v dome sa nevetra ten čas neupratuje.....Mamina bola mimo domu 6 mesiacov..a raz za čas sme prišli skontrolovsť dom a tiež som ich zopar našla na plafone v kuchyni...ale boh vie ....z čoho či naozaj z toho že nebol dom obyvany vetrany ...🙄

marymichael
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beruska2015
22. jún 2022

@slovenka753 aj u nás tak

babulkomale
22. jún 2022

@bambus123 podla mna mole, ja som ich mala z orechov. Jedine co pomohlo, pro otvorenych dverach a oknach vystriekat vsetky rohy a kuty biolitom na lezuci hmyz a odist. Parkrat zopakovat. Odvtedy mam pokoj.
Ked si vsimnes tak vsetko proti moliam je len zavesne a levandulove atd a to nepomaha.
Nie som priaznivcom chemie ale uz som bola zufala.

bambus123
autor
23. jún 2022

@babulkomale super, ďakujem za radu , asi pôjdem tiež radšej do chémie

mondolina
23. jún 2022

@bambus123
ja som tiež mala podobné červíky, raz za čas sa objavili, po čase som zistila, že vyliezaju z vázy kde som mala sušené kvety.

simona99687
25. jún 2022

Ja som mala rovnaký problem a pomohli mi lepky z dmka na mole nalepila som ich do kazdej skrinky a tak som zistila ktora skrinka bola pôvodcom.. Je to rok a červíky uz nemame

modraslamka
25. jún 2022

ja citam ze "na stehnach" 🙈🙈🙈

bambus123
autor
25. jún 2022

@simona99687 super, ďakujem za radu , rozhodne to vyskúšam. Ani som nevedela že už je toľko vychytávok :D

20erika07
25. jún 2022

@bambus123 mala som raz a taku paniku som chytila, ze som vyhodila vsetky potraviny ako muky, ryza, koreniny aj nepouzite, caje aj zabalené, cestoviny ,sladkosti, slané, a take co sa proste neminie cele hned, skrinky som vyriadila octom , a odvtedy klop klop 3roky pokoj, ale bojim sa toho dna ked si to znova donesiem z obchodu 🙈