Problém s indukčnou doskou

maud13
14. nov 2020

Ahojte, máme problém s indukčnou doskou. Kupovaná bola cca pred dvoma mesiacmi, nová. Model Beko HII64202FMT. Všetko bolo v poriadku, ale dnes začala zvláštne praskať/pukať, nikdy predtým sme to nepočuli. Potom odrzu vyhodilo poistky v celom rodinnom dome, museli ísť zapájať von na stĺpe (teda poistky vnútri v skrinke boli v poriadku, všetky ističe boli hore). Skúsili sme ju zapnúť ešte raz, poistky vyhodilo úplne rovnako znova. Použité boli 2 platne na ľavej strane.. Elektrinu robil otec - nie je vyučený, ale šikovný a už nám doma robil elektrinu v iných izbách. Predtým sme mali sklokeramiku. Hrnce máme s magnetickým dnom a pod varnou doskou je rúra. Máte niekto nejakú radu? Ďakujem pekne

niekto2hy
14. nov 2020

@maud13 Dat skontrolovat elektrikarovi,ci niekde nezatiekla voda - zrejme zkrat.

tenerifka
14. nov 2020

Indukcia ma ine napatie ako ine spotrebice, nezapaja sa normalne do zasuvky, teda podla toho, co som si vsimla. Nam to zapajali odbornici, nejako som sa nezaujimala, ale jednoznacne to dajte skontrolovat elektrikarovi

musula
14. nov 2020

Nam tak vyhodilo poistky 3 krat po sebe až nam odpalilo prudovy chranič.Problém bol v tom nakoniec ,ze ten prudovy chranič nebol dobre dotiahnuty elektrikarom :( našťastie nam uznali reklamaciu indukcie.Servisak indukindukcie nam povedal,že musi byt problem v elektrike.

loginexistuje
14. nov 2020

fuuu no v prvom rade indukciu ma zapajat elektrikar a zapaja sa na ine napatie/fazy ako bezna sklokeramicka platna ak ste nemali nato pripravenu elektriku tak presne bude vyhadzovat poistky plus nebude ti korektne fungovat a hadam mate chranic
neodbornou montazou ti padla zaruka takze treba si najprv preverit ci mas elektriku urobenu tak aby si mohla mat indukciu a ak nie kup si novu varnu dosku sklokeramicku