Problém s digestorom z Ikei

21. máj 2021

Ahojte. Potrebujem poradit. Mam digestor z ikei Mattradition a mam s nim problem. Je novy, filtre aj vsetko k nemu mam, pouzivany je cca 2-3 mesiace. Minule som isla umyt linku ze od prachu hore na skrinkach a zostala som v soku, linka cela dolepena mastna na dotyk. Je to urcite z digestora, pretym som nemala tento problem a aj po vycisteni a znovu pouzivani digestora, opat rovnaky problem. Ma to tak fungovat?? Nemyslim si. Kde moze byt problem?

andreatytler
22. máj 2021

A co ste mali pred tymto digestorom? Nic alebo iny digestor?
Hnusny lepkavy povlak mam aj ja na vrchu chladnicky, ktora je vedla digestora a tiez na dvierkach skriniek, ktore su v okoli digestora... nikdy ma nenapadlo ze to vznika koli digestoru. Myslela som ze to vznika vzdy a vsade kde sa vari.
Dvierka umyvam a na vrh chladnicky dam papier na pecenie a vymienam ho... tym padom nemusim umyvat.

autor
22. máj 2021

@andreatytler nemala som nic pred digestorom a toto mi veru nerobilo az odkedy pouzivam digestor 😳

andreatytler
22. máj 2021

Zaujimave... Tak je mozne ze ten digestor ako vytahuje paru z hrncov, tak vytahuje aj mini kvapocky tuku a pary a vsetkeho mozneho co je v hrncoch a to sa potom uklada na povrchoch v okoli sporaka. Musis ho pouzivat?? Ak nie, skus byt bez neho par mesiacov, ci sa to zmeni. Ja som zila v 2 domoch kde bol digestor a oba to mali a neboli to digestory z Ikei... tak myslim ze nie je problem v Ikei... skoda ze nikto iny nepise svoje skusenosti.