Príprava pôdy na sadenie

dinciatko
21. mar 2022

Ahojte, chceme v máji sadiť tekvicu do pôdy, ktorá nebola nikdy obrábaná. Je to pozemok, na ktorom je zatiaľ len burina. Ako by bolo najlepšie zbaviť sa buriny na takejto pôde? Stihlo by sa to ešte postrekom? Dalo by sa po postrekovaní v máji- koncom mája sadiť? Alebo sa to bude musieť ručne vytrhať? Ďakujem za každú radu.

aliaray1
21. mar 2022

@dinciatko no my ame toto riesili manualne, nie chemicky.
Chemia by nam znemoznila pestovat zopar rokov, zial bol to extremne zanedbany pozemok plny kadejakej buriny, pyru. - mozno je uz nieco nove na trhu 🤷‍♀️
Trvalo nam 1 celu sezonu dvom vsetko preryt a manualne vypliet, nasledne sme zapracovali granulovany kravsky hnoj. Pestovali sme az na dalsi rok.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mima1
21. mar 2022

Ja by som to pokosila ak je tam vysoka trava burina atd. Dala by som to zaorat,kravsky hnoj granule a na vrch by som dala kartony.
Chemiu by som nepouzivala vobec

ivetta1234
21. mar 2022

no my sme pouzili rotavator a teda podla mna to bol najlepsi sposob ako sa zbavit buriny rychlo a velmi ucinne, chemiu by som nepouzila

dinciatko
autor
21. mar 2022

@ivetta1234 no ja rotovátor nechcem použiť práve kým je tam burina. Bojím sa, že ju to len rozseká a zapracuje do pôdy a potom keď tam zasadíme zeleninu jej bude rásť 3x toľko.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetta1234
22. mar 2022

@dinciatko po pouziti rotavatora sme povytahovali vsetku burinu (rucne alebo hrablami) a nebola moc rozsekana, ale zato ju bolo mozne vytiahnut aj s korenmi co bolo super, no neviem aky velky zahon chces na tie tekvice mozno vam bude stacit aj motyka ale kebyze sme my mali celu zahradu porobit bez rotavatora tak to asi este robime do teraz 😂

dinciatko
autor
22. mar 2022

@ivetta1234 máme tam 300 m2 pôdy, ktorú chceme zasadiť a úplne nevieme ani že čo je pod zemou, či tam nie sú kamene a tak..takže asi povytrháme zväčša burinu, pooreme alebo nejako spracujeme pôdu a skúsime ten trik s kartónmi aby zvyšok buriny nevyšiel tak skoro 😄

simca06022011
22. mar 2022

ryl, motyka a ides :D hlavne tekvica ma rada kompost/humus, cize kludne tam kde budete sadit urobte kopu z toho a zasadte.. nemusite celu plochu odburinit naraz