Prerábka starého domu

chisanatte
23. jan 2021

Ahojte, ak sa tu niekto vyzná.. Vedeli by ste mi povedať, koľko asi vyjde prerabka v starom dome, konkrétne kúpeľňa, ak ju chcem komplet prerobiť a ďalšia vec, že tam nie je záchod a treba sa pripojiť ku kanalizácií, čiže nový záchod spraviť do domu, iná miestnosť ako kúpeľňa...

martinals
23. jan 2021

Ahoj my sme kúpili starší dom a robili sme kanalizáciu, no teda robil to manžel s pomocníkom +stavebný dozor,vyslo nás to 3000 €. Je to veľmi orientačné, musíš brať do úvahy výkopové práce,koľko metrov, druh pozemku rovina, svah,či je kamenisty, projekt....Ak si viete urobiť dosť vecí svojpomocne ušetríte. Nas by vyšla 6000.Ostatne by som možno riešila firmou, obvolals by som, urobili by kalkuláciu... Skús sa poinformovať aj na modrej streche. Možno sa viac dozvieš.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinals
23. jan 2021

Ešte doplním, že nás zatiaľ stala prerabka 25.000:nová prípojka plyn,kotol, elektrika, výmena káblov v dome, nova voda, Kanalizácia, okná, podlahy, obklady, kuchyňa, nábytok.Menili sme dyspoziciu. Veľa urobil manžel, s firmou by to stalo oveľa viac.

lentilkaxxx
23. jan 2021

@martinals super cena. 👍 Toľko nás pred pár rokmi vyšla rekonštrukcia 3+1 bytu v chalupe (v cene nebola kuchynská linka za 3000 eur bez spotrebičov) a pred 2 rokmi rekonštrukcia bytu 2+1 (tiež bez kuchynskej linky)

chisanatte
autor
23. jan 2021

Ďakujem vám, tak aspoň si už viem predstaviť približnú cenu 🙂

martinals
23. jan 2021

@lentilkaxxx veľmi veľa urobil manžel,je v týchto veciach zručný a baví ho to. Keď človek robí na svojom je to iný pocit ale áno s firmou (1,2,3 tromi) by nás to vyšlo možno 3x toľko.