Prerábka dvojizbového bytu (60 m2) - cena

30. jan 2022

Ahojte, za koľko € cca môžem prerobiť 2 izbový byt, 60m2. Jadro, z radiatorov na podlahové kurenie, budú sa zoskrabavat staré omietky a naťahovať nové, nové podlahy v celom byte, nova kupelna a wc, asi aj nové okna 3x taký ten “klasicky rozmer” odhadom 1,5mx1m, plus zariadenie dostačujúce keď chcem byt dávať do prenájmu (kuchynská linka so zariadením, jedálenský stôl so stoličkami, vstavaná skriňa v chodbe, sedacia súprava, stolík, obyvačkova stena, postel, vstavaná skriňa v spálni).
Jedným slovom “kompletka.
Mám vyhradených 30.000, mohlo by to stačiť?

autor
30. jan 2022

Samozrejme že sa da kupit dlažba za 20€ aj za 200€, takze upresnim že chceme taký štandard, podlahy za 20€, sanita a obklad priemer, a zariadenie ikea.

kulumulu123
30. jan 2022

Véd si pozri na nete ceny co koľko stojí ak si to budete robiť sami tak to bude podstatne lacnejšie ako keď zavoláte firmu.... Treba zistiť cenu majstrov niekto robí za 10e hod niekto 30-40 a viac....

autor
30. jan 2022

@kulumulu123 no chcela som to pohodlnejšie ak niekto prerábal niekedy nedávno a ma prehľad. Aby som to nemusela počítať.
Chceli by sme to dať firme nech nemáme s tým moc prace. Ale sme ochotní nejake ľahšie prace aj svojpomocne.

zalka
30. jan 2022

Mimo tému, máš vlastne zistené, či môžeš z radiatorov odviesť teplo do podlahovky. Lebo mne sa marí, že to sa nedá. A tuším k tomu ak by aj si mala súhlas vlastníkov bytovky tak asi bude treba projekt a stavebné povolenie. Ale neviem iste skús si toto preveriť.
skús si aj toto prečítať https://www.modrastrecha.sk/forum/rekonstrukcia...

kitycat
30. jan 2022

Pochybujrm, ze ti do bytu povolia podlahove kurenie. Neviem v akej fantazii to zijes, ale podlahovku treba "zapustit" do podlahy a hadam ju aj zaliat a to teda moze mat riadny dosah na statiku budovy, ci nosnych priwcok v okoli bytu

polamanelego
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevenka
31. jan 2022

Podlahove v byte asi tazko - ved to z principu sa na ine stupne zohrieva voda do radiatorov a do podlahoveho, plus zalieva sa to do podlahy, no neviem...🤔. Keby aj sa to dalo, bolo by to na tom to najdrahsie...

layla123321
31. jan 2022

Skúste hľadať "rekonštrukcia kalkulácia", viacero stránok má vlastné kalkulačky, ktoré Vám rovno ukážu približnú sumu. Určite závisí aj od mesta. Napr tu https://www.renovate.sk/projektova-kalkulacka/

autor
31. jan 2022

Ďakujem @zalka @kitycat mám to zistené.
A ku komentárom k veci, ďakujem, použila som aj kalkulačku, vyzerá že tých 30k by mohlo byť akurát.