Prerábka bytu 55 m2

janakuul
2. nov 2021

Ahojte, chcem sa opytat,ci niekto momentalne preraba byt,a vedel by mi realne napisat pribliznu sumu,lebo chystame sa prerabat,cim skor tym lepsie, avsak mam obavy z ceny,kedze vsetci hovoria, ze stavebny material isiel velmi hore. Budeme prerabat komplet kupelnu v byte,sierky,vodu,elektriku,okna....Dakujem

zalka
2. nov 2021

@janakuul neviem ako ktorý materiál, ale len tak zo srandy som si pozrela faktúru z pred roka čo sme robili plot, a nahádzala v tom istom eshope tie isté položky .. a vyšlo to viac o 29,91% . A to je len plot - no o železe sa hovorilo, že šlo hore. Takže ja mám len takú skúsenosť. Možno niekto posunie svoju, alebo si pozrie faktúry poprípade bločky z min. roka a hodí ceny, aby si vedela sama si porovnať s nejakými eshopmi napr.

pribinak
2. nov 2021

@janakuul tak asi by bolo fajn napísať o aké mesto sa jedna, lebo inú sumu si firma vypýta v BA a inú niekde v Čadci, alebo v Krompachoch

janakuul
autor
2. nov 2021

@pribinak to je tiez pravda...Liptovsky Mikulas

belllinka
2. nov 2021

podľa mna 20 000 minimálne

luccija
2. nov 2021

@belllinka podľa mňa oveľa viac
Skús sa popozerať na modrej streche

simca06022011
2. nov 2021

vsetko si vies individulane vyhladat, podla poziadavok.. ja budem za inu sumu prerabat ako ty... neda sa to vseobecne napisat. Aj pred 2r si mohla mat okna za 5t a aj za 15t.podla toho co si si vybrala (to je priklad). Ja by som mala obavy zohnat majstrov, preto clovek plati viac ako by bol ochotny, lebo nechce cakat, kym niekto lacnejsi sa uvolni.. moj otec napr. robi taketo veci, a uz pol roka cakam, kedy mi dohodi nejakeho chlapa na hodinovu pracu do kupelne :DDD
tiez odporucam opytat sa na streche, ale tam tiez toho vela nie je, vela odbornikov tam nie je, ale zo skusenosti ti napisu ludia...

stary_ujco
2. nov 2021

Toto je taaaak všeobecná otázka, že až...
Je majster, co obklada kupelku za 400 eur, je majster co obklada kupelku za 3000 eur.
Dlazba môže byť za 6.90 a aj za 69 meter
Linka za 150 eur meter aj 1300 eur meter
Elektrina sa da v byte zrobit za 300 eur aj za 1500 eur
Dvere su za 50 aj 500
Nie je komplet prerabka ako komplet prerabka. Staci si doratat nivelacku a mas iné náklady.
Niekto si zaplati aj montaz lustra a garnize, niekto si sam montuje aj batérie a sprchac.
Reálne šlo vsetko hore, materialy strasne. A za 4 eura na hodinu uz nikto stavbarcinu nerobi ani v Mikuláši

ejbyk
2. nov 2021

Ja som mala nejaký ten rok dozadu na starosti prerábku komplet dvoch bytov, jeden dvoj izbovy ( vyšší rozpočet) a 3 izbový ( nižší rozpočet) a vyšlo to tak cca podobne, ten 2 izbový o čosi viac...ale pri Tom 3 izbovom som ozaj každú položku zvažovala preratavala cakala na akcie....
A prácu sme mali veľa svojpomocne alebo za lepsi peniaz....
Čiže ja by som povedala že treba rátať cca 20 000€
Ak aj nábytok, linka kuchynska a tak pod.

dencagee
2. nov 2021

Súhlasím s komentárom vyššie, je to veľmi všeobecná otázka, záleží od nárokov, materiálu, množstva napríklad aj tých okien…ja by som rátala 30-40 tisíc. My sme teraz kupovali byt, tiež som si myslela, že však budeme mat pár kusov nábytku, nemôže to byť veľa. Nekupovali sme vôbec z najdrahšej kategórie a napríklad lem kuchyňa vyšla na 17 tisíc - cena podľa materiál z minulého roka a veľa vecí sme si robili aj sami. Takéto veľké prerábky zožerú veľa peňazí.

monkasponka
2. nov 2021

@janakuul prerabka 70 m2: jadro, elektrika, strierky, podlaha , stropy, minimum nabytku.. vacsinou svojpomocne... cca 15 tisic... ale nie sme este na konci.