Prerábka bytu

23. jan 2023

Ahojte baby.. je tu niekto kto nejak okolo tohto času prerába byt? Chcem sa opýtať koľko cca stojí teraz taka prerabka 3iz bytu (cca 70m2), máme v pláne v priebehu tohto roka prerábku .. vymenujem čo cca... Dať dole znížené stropy (kazety), stierky celeho bytu, vymeniť dvere, podlahy (okrem kuchyne chodby) robiť kuchyňu na mieru, búrať stenu aby bola kuchyna a obývka spojená, trochu zväčšiť kúpeľňu... takže naozaj veľká prerabka, bývame na strednom sk.. len sa chcem informovať na kolko cca vás to vyšlo.. zatial mame len v hlave návrh, nevieme či čakať alebo sa do toho pustiť, lebo material lacnejší asi nebude 😂 bude nám stačiť 15tis? Ďakujem za pekne odpovede

hedviga2
23. jan 2023

Tak 15000 ti urcite stacit nebude.

kati301
23. jan 2023

My robíme o nieco menej ako vy a mame rozpočet 20tis, lebo pôvodných 15 už nestačí :( je to des..

puertorico
23. jan 2023

no keď sa nebudete obmedzovať a budeš chcieť lepšie vybavenie, tak len kuchynská linka bude polovica tvojho rozpočtu. Hrozne je všetko drahé 😒

babovka2321
23. jan 2023

15tisic ani nahodou

yamahka
23. jan 2023

15tisic je málo..
Ja som dala do novej kuchyne na mieru plus dlažba plus obklady plus spotrebiče. To vyšlo na 9000€. To bolo presne pred rokom.
A kúpeľňa nová komplet, dlažba, obklady, wc, umývadlo, vaňa, skriňa. To vyšlo na 3500€.

kvetinka75
23. jan 2023

kamarátka teraz - v lete, prerábala 1 izbový, cca 40m2. 30tis. Ale nakomplet všetko - dvere, podlahy, stierku, linku, kúpelku + bezpečnostné dvere, žalúzie , Neviem či aj elektrinu vymieňala, to už si nepamatám. Vyberala kvalitné ale nie najdrahšie materiály. 15tis. - zabudni, to je málo.

renka30
23. jan 2023

To vám určite stačiť nebude...len kuchyňu so spotrebičmi rátaj minimálne 5-7 tis.

autor
23. jan 2023

🤯😂 uuuuf.. aj som si myslela, ale dúfala som, že ma potešíte 😏 tak asi ešte počkáme, aj keď neviem, myslíte že bude niekedy lacnejšie? Lebo raz to budeme musieť urobiť a ak počkáme a bude to ešte drahšie tak radšej teraz, aj keď teda asi navyšime sumu .. totiž pred 4r. Sme kúpili byt za 53tis, robili sme vtedy len nanovo kurenie a elektrinu, že raz prerobíme úplne.. 🥴

kvetinka75
23. jan 2023

no lacnejšie - neviem, asi ani nie. A hlavne ak chceš dobrých majstrov. Tých je veľmi málo. Možno postupne v akcii kupovať - napr. umývadlo, vaňu, podlahy. Ale to tiež musím mať kde uskladniť.

ivuska027
23. jan 2023

Prerabame akurat dom, ale len vnutri. Poviem, rataj 2x tolko ako je tvoj optimisticky odhad 😀 Odmeraj si miestnosti a spocitaj material kachlicky, sanita, kupelnove skrinky, potom podlahy, k tomu pocitaj robru cca 25€/m2 pokladka dlazby a obkladu, podlahy neviem kolko stoji robota, sadrova stierka cca 17-20€ m2, plus farba k tomu, kuchynu rataj tak 1000€/bm, plus spotrebice., dvere tusim okolo 200€ určite. Vela veci si robime sami, lebo malovat polozit plavacku fakt nie je umenie, aj buracie prace sme zvladli sami s muzom, stierky robi muz, ja malujem. Otazka znie, kolko mate penazi, ake mate naroky na vyber materialu, co si viete spravit sami.

kp7333
23. jan 2023

ved prerobte len kupelnu +buracie prace a zvysok mozete spravit postupne neskor. na poriadnu kuchynu treba nasetrit, ale jej vymena je otazka 1-2 dni a je to cista robota v porovnani s buranim a prerabkou kupelne. taktiez podlahy ak chcete plavacku, to je cista praca, polozite aj vo vlastnej rezii.

kitycat
23. jan 2023

Ja by som teda kuchynu a obyvacku nespajala... Tento trend sa mi vobec nepaci, ide to do celé o bytu, keed klepes rezne hluk, ked mixujes hluk, kedpripalis smrad 😅

liljana
23. jan 2023

Musite prerabat hned? Ak pockate tak rok, mozno ceny stavebnin pojdu kvoli recesii dole. Cena stavebneho dreva, ktora vyletela na trojnasobok pocas covidu, klesla na zaciatku roka na povodnu uroven.
https://e.dennikn.sk/3199698/ceny-stavebneho-dr...

lucka_ke
23. jan 2023

10 tisíc nás to stálo pred 10 rokmi, teraz min. dvojnásobok aj to ak sa uskromníte na spotrebičoch a kuchynskej linke, ale keď robiť tak celé naraz, určite nie postupne

loginexistuje
23. jan 2023

raz tolko rataj ak chces aj vybavenie kuchyne vstavane spotrebice kupelnu atd

dori2
23. jan 2023

suhlasim ze 15tis ani zdaleka nebude stacit. ceny su strasne :(

zuzanka.zuzu
23. jan 2023

no v prvom rade treba zacat statickym posudkom na zburanie steny, potom stavebnym povolenim, este si nic neurobila a peniazky sa kotulaju 😉

viky173
23. jan 2023

ked chces kuchynu na mieru od stolara, tak nam nedavno nacenovali v okoli noveho mesta nad vahom a cenove ponuky cca v rozmedzi 6500 - 7500EUR L-kova linka rozmery L-ka: 2,6m a 2m, jedna vysoka skrinka a horne skrinky iba na jednej stene a ostrovcek s rozmermi 1,4m x 1m
cena je bez spotrebicov a drezu

nikadomi
23. jan 2023

My finišujeme s podobnou prerábkou a vyjde to okolo 25000€ a to šetríme, kde sa dá- na kuch. linke napr meníme len dvierka, ale stolár nám vyrába obývačkovú stenu a nábytok do predsiene.. upravovala sa jedna priečka- zamurovávali dvere a dával obklad dole z krbu, meníme "len" dvoje dverí, sadrokartóny stropné šli dole, podorábala sa elektrika, svietidlá, vypínače, podlaha a už ani neviem čo- tapeta do chodby. Kúpeľne wc nechávame zatiaľ tak, lebo by sme sa nedoplatili.

mimikarol
23. jan 2023

Neexistuje. My sme cez leto prerábali kúpeľňu, wc a dvor. Rataj minimálne 2x toľko, ale ani to ti nebude možno stačiť. Murári si pýtajú brutálne prachy

autor
23. jan 2023

Ďakujem vám baby za úprimné komentáre, tak asi ešte počkáme a v lete spravíme aspoň dve izby svojpomocne s pomocou šikovných chlapcov z rodiny a obývačku a to veľké búranie a kuchyňu necháme na budúci rok.. nám to ani tak neponáhľa, je to len esteticka vada mať staršie podlahy a steny, ale nejak vydržíme.. ďakujem vam 🙏

milovnikbehu
23. jan 2023

Momentálne prerabame aj my 3i byt, elektrika, vyrovnavanie podlah, jadro, sietky, stierky, malovanie vymena zarubni, dvere, zatial cca 23 tis ale vsetko nam robia robotnici, nic svojpomoc. Material stredna cesta, gresove obkladacky, vinyl... Material mozno klesne no cena za pracu nie. A zohnat dobreho majstra je umenie.
Kazdopadne drzim palce 🙂

olivia1425
23. jan 2023

My sme mali rozpocet 20 000 uz sme nad dalsich 10 000 a este nam chyba nabytok do obyvacky, detskej,chodby a spalne takze ratam ze skoncime niekde na 40 000

martul
23. jan 2023

No keď tú sumu vynásobíš x2 to bude už realnejsie.

zeldia
3. mar 2023

Podľa mňa nebude stačiť a zahrnula by som do toho aj novú elektriku rátaj od 30tisic hore

amalia0211
25. jún 2023

Dobry den) my sme nedavno komplet prerabali 3-izbovy byt (cca 80 m2) za 25 000 (steny, podlaha, okna, dvere, buracie prace atd), a to bola cena len za pracu a material. Ceny za material su teraz uplne sialene. Ale mali sme uzasneho stavbyveduceho, ktory nam vo vsetkom pomahal, lebo tiez bol zhrozeny z toho, ako ceny za par mesiacov isli hore. Mat takeho ohladuplneho a sikovneho majstra v dnesnej dobe je velke stastie😅ak by niekto potreboval kontakt, rada sa podelim, len treba ratat s tym, ze je na najblizsich par mesiacov vybukovany

bluehorsee
18. júl 2023

Zabudli ste na vymenu elektriky a vody. Bez toho sa vam rekonstrukcia ani neoplati lebo toto si najdolezitejsie veci na celej prerabke. Vodu tak ci tak musite ked idete robit kupelnu. Ak sa rozodnete nerobit elektriku tak velmi olutujete, lebo ak si pekne prerobite byt tak o par rokov si ho cely rozbijete kvoli vymene kablov. Rozbijetee rozumej rezanie panelu. Robili sme to pri prerabke a je to horor, hluk, prach, bordel. Preto vam radim, toto treba urobiť ako prve.
Rozpocet 15.000 je bohužiaľ zalostne malo. My sme prerabali v roku 2018 3 izbak a prerabka nas na komplet stala 35.000. Kamaratka nedavno prerabala 60 m dvojizbak za 40.000. Uz aj s kuchynou a na mieru mensou skrinkou do obyvky.. Bez nabytku

rebeka7501
18. júl 2023

Pred 4 rokmi prerabka WC + kúpeľňa = 5.500,- €, pred 6 rokmi kuchyňa (bez stierkovania a výmeny podlahy) 5.000,- €..........
Tak 15.000,- € stačiť nebude. Výhodou by bolo ak si viete niektoré veci spraviť sami.

lugie
18. júl 2023

My sme pred 5 rokmi dali za dvojizbak 45m2 20000€. Tiež komplet rekonštrukcia

autor
18. júl 2023

@bluehorsee elektriku aj vodu máme spravenu spred 4rokov, keď sme sa sťahovali, aj nove kúrienie.. my už skôr len výmena podlahy, stierkovat, nove dvere zarubne.. a kuchynskú linku.. a jedny dvere úplne zamurovat a druhé urobiť..kúpeľňu máme tiež prerobenú.. ale tento rok to nakoniec nebude, ideme radšej na dovolenku 😂