Pranie vankúša z peria

martinoocka
26. júl 2021

Prosím vás vedeli by ste mi poradiť kde som spravila chybu ? Máme z Ikei vankúš plnený perím, má štítku je že sa môže prať aj sušiť. Najprv som ho dala prať ešte s jedným vankúšom to dopadlo katastrofálne všetko bolo mastné smradľavé a mokré totálne. Potom som ho oprala zvlášť , už to vyzeralo ok. Dala som ho do sušičky na program na periny a potom sa sušil celý deň na slnku. No ale smrdí hrozne, dala som ho do izby tá celá páchne od mokrého peria keď som vošla dnu. Kto bol pritom ako sa šklbú kačice vie o čom píšem 😫 neviem teraz čo s ním , napadlo ma znova oprať , dlhšie vetrať ? Neporadite ?

vanda323
26. júl 2021

@martinoocka Vyhodiť, kúpiť si nový a chybu už neopakovat 😄😄😄

martinoocka
autor
26. júl 2021

@vanda323 no tak zmierila som sa s tým že ho už nezachránim, ale kde som vlastne spravila chybu? Veď podľa výrobcu sa prať môže 🤷

pribinak
26. júl 2021

@martinoocka takéto veci dávam len do čistiarne. Doma je to škoda námahy

vanda323
26. júl 2021

@martinoocka No tak je mi to ľúto, ja tiež milujem vankúše z peria, ale doma nemám odvahu ich čistiť, dať do čistiarne nabudúce 👍

sona96
26. júl 2021

@martinoocka my sme dobrých pár dní sušili na slnku, kým prestal smrdieť. V strede ten vankúš ostane dlho vlhký a vlhke perie proste smrdí.

20erika07
26. júl 2021

@martinoocka aj ja som raz taku chybu spravila 😁 no uz len asi oprat este raz, rozparat ,rozlozit perie a nechat tak vysusit, ale neskusala som to ,neviem ci by to tak bolo uz dobre, ale az by som ho chcela zachranit sama tak este toto by som vyskusala a ked nic tak do cistiarne aj ked to uz sa asi novy oplati kupit

evita_g
26. júl 2021

@martinoocka To perie cítiť, lebo je ešte mokré. Treba riadne dosušiť, v sušičke, na slnku ho nechať a natriasať. Aj keď sa zdá, že už je vankúš suchý, tomu periu vo vnútri to trvá, kým úplne preschne.

marrilyn
26. júl 2021

Ked zvyknem oprat vankuse, tak ich susim podla moznosti vonku, vnutri, to je jedno, ale vzdy sa susia niekolko dni a viackrat denne ich chodim pretriasat, aby sa ta mokra guca, co vznikne z peria, poriadne presusila. Zatial mi smradlave neostali

martinoocka
autor
26. júl 2021

Ďakujem žienky za rady. Ja som doma viackrát prala z domáceho peria taký malý vankúšik, čo mala dcéra ako mojkacik, to by bol v čistiarní každú chvíľu 🙈 no ten vyschol raz dva. Mňa napadlo či nesmrdi tento kôli tomu že je z obchodu 😬 Ale teda skúsim lepšie vysušiť a uvidíme či ho zachránim.

filili
26. júl 2021

Ja bežne periem deťom vankúše z peria, treba ich dať poriadne vysušiť do tej sušičky - mne z nej vyjdú dokonalé, načechrané, poriadne presušené...kľudne môžu deti na nich rovno aj spať. Skús iný program a do sušičky treba pridať tie špeciálne loptičky.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinoocka
autor
26. júl 2021

@lubka261 no aj ja sa obávam kvality toho peria lebo bol lacný veru 🙈

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
26. júl 2021

Tiez mam paperovy z ikei (cenu netusim, iste nie 20eur, mame ich viac ako 10rokov)... na toto je specialny prostriedok na pranie ;) a potom v susicke ho treba susit aj 2 cykly niekedy, kym sa riadne vysusi... vsetko paperove smrdi, ked sa to zle vyperie/premaca. A je jedno ci operies 300EUR bundu, alebo 20EUR vankus.

majulino
26. júl 2021

@martinoocka nechaj ho este den dva dosusit, tiez mam peroby vankúš a toto pomohlo

gvenduska
27. júl 2021

Mi sme klasicky po kuse oprali v práčke a vysušilo na slnku keď boli horúčavy a nič sa nestalo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ctrl
27. júl 2021

@martinoocka treba dať pozor aj čím peries sú na to prípravky napr. Down Wash od Eurony je na perie a synteticku.

weweronka
23. dec 2021

@lubka261 ahojky citam tvoj prispevok. Kupila som v jysku perovy vankus a smrdi po kacacine. Tebe nesmrdel? Neviem ci vratit alebo co s tym

martinoocka
autor
23. dec 2021

@weweronka nový nesmrdel ,až po oprani, takže neviem ....to by som asi reklamovala ....

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weweronka
25. dec 2021

@lubka261 pisala som do jysku uvidim co napisu. Kazdopadne vratim alebo skusim iny kus. Kka no s porovnanim husacie perie teda je cenovo lepsi ale mali by to predsa predtym nejako osetrit aby to nesrdelo. Sak ked to citim porad mam chur na kacku 😅😅😅