Pranie v rukách

iva3215
13. dec 2022

Ahojte , pokazila sa nám práčka 😕 idem si kvam po radi ako vyprať trička pyzamove nohavice spodné prádlo b rukách , efektívne .

Dakujem 🙃

viestta
13. dec 2022

Napustat vodu do vane, pridat prasok, zobrat ten zvon, s ktorym sa prepchavaju odpady a miaga, miagat, miagat. Potom vyzmykat., vyplachat v troch vodach a vyvesit
(z ustneho podania viem, ze ked moj stryko mal prat ked bola teta v nemocnici, miesto zvonu nahnal deti do vane a tam slapali pradlo ako kapustu)

deti95060810
13. dec 2022

@viestta zvonom? no fuj...
však tým sa prepchávajú WC...

viestta
13. dec 2022

@deti95060810 u nas sa zvonom WC neprepchava. A keby aj, zvon stoji par eur, kupi novy

mamamasama
13. dec 2022

Kup si aj dezinfekciu na pranie.

letfenixa
13. dec 2022

Ja som hneď kúpila práčku z druhej ruky.

sissy27
13. dec 2022

@iva3215 upiecť bábovku, veci zbaliť do tašky a ísť k susede, kamoške, mame, sestre, a zjesť s ňou tú bábovku pri čaji a vyberaní novej pračky na nete, kým sa u nej operie, v BA sú aj samooblužné práčovne…
Na zajtra snáď gačky aj pyžamá máte a zajtra poobede môžeš mať novú pračku doma.
Ani by ma nehlo prať v rukách.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cheeta
13. dec 2022
cheeta
13. dec 2022

to je valcha na ručné pranie. bielizeň namočená A povedzme namydlená sa šúcha o vlnkovatú plochu

slavomira236
13. dec 2022

@cheeta áno mali sme babka mala práčku ale prala veľakrát takto vo vani

pribinak
13. dec 2022

Čo tak poprosiť dobrú susedu či si môžete u nej opeat veci v práčke?
Podľa mna lepšie ako prať v rukách

bennn
13. dec 2022

Ponúkni susede 10€ za vypranie pradla v jej pračke. Vybavene.

micusa2222
14. dec 2022

@iva3215 mama, sestra alebo niekto z rodiny by dočasne nepomohol, kým nebude nová ? Namakáš sa a efekt nie je zďaleka dobrý...

andreatytler
14. dec 2022

@iva3215 Zarob vodu s praskom na pranie v umyvadle alebo vo vedre. Namoc pradlo. Po 15 minutach posuchaj v rukach, najma partie pod pazuchami. Vyzmykaj. Napusti do vane cistu vodu. Vyplachaj, vyzmykaj (je to sakra makacka). Vymen vodu aspon 3 x. Vyzmykaj posledny krat. Vyves.
Na jedno pranie by som dala maximalne 5-6 dospelackych triciek.
Pred 20 rokmi sa nam pokazila pracka a nemali sme na novu. Asi 2 mesiace som s mamou prala v rukach a este aj postelne pradlo. Skoro ma vystrelo. Clovek si az vtedy uvedomi aky lahky je zivot dnes.

slavomira236
14. dec 2022

@iva3215 to nemáte čo obliecť iné ja by som aj 3 mesiace nemusela prať a mala by som obliecť nohavičky a ponozky

yvett78
3. feb 2023

@iva3215 ak su flaky, tak mam na to taky prirodny pripravok aj tekuty aj na namacanie a potom v pracom platku.Nedrazdi ruky lebo su prirodne.Ak chcete napisem, kde si ich mozete pozriet a kupit.