Práčka so sušičkou - vysuší aj vyžehlí?

sionell
20. feb 2021

Ahojte,
chcem si uľahčiť prácu s vešaním prádla. Uvažujem nad https://www.alza.sk/hoover-h3ds-485tame-1-s-d58...
Na pranie je náplň 8 kg a na sušenie 5 kg. Naozaj to ušetrí čas, nie je potrebné bežné veci ako tričká, legíny, pyžamá ešte dosušovať a nie sú veci príliš pokrčené? Koľko trvá program "sušenie na odloženie do šatníka"? Celkovo by ste kombinovanú práčku odporučili? Ďakujem.

niikoletka
20. feb 2021

Ja neodporúčam.. Periem narazovo niekoľko praciek za sebou a v 2v1 musíš najprv oprat potom vysušiť a program sušenia trvá dosť dlho takže to podľa mňa dosť zdržuje prácu. Sušička ako taká je super vec ale osobitne.. Pokiaľ veci po sušení hneď poskladas veľa z nich žehliť vôbec netreba

mima1
20. feb 2021

2v1 by som nekupila. Ked operies 8kg pradla mozes susit len 5kg cize musis odobrat. A potom susit este raz. Ja periem raz za tyzden 3pracky zasebou. Cize operiem prehodim do susicky a davam druhe kolo prat medzi tym sa susi 1varka a kym sa operie 2pradlo vysusim to prve atd. Keby som mala odoberat tak neviem kolko by som prala susila asi cely den. Navyse sa mi zda ze 2v 1 zle susi.

merlinja
20. feb 2021

ja mám a v pohode. Sušenie mi max trvá 2,5 hod. Pár vecí sa mi síce "scvrklo" ale asi nemali ísť do sušičky :o)
keď nemáš miesto, sotva si môžeš 2 spotrebiče kúpiť

petrisa213
20. feb 2021

Ja mam kombinovanú 9+6. Takže niekedy sa stane ze to prezenem a dám veľa a už to nevysusi úplne. Odporúčam co najväčšiu kg na sušenie. Ale ak máš možnosť umiestniť samostatne pracku a samostatne sušičku tak isto radšej takto. Strašne to zdržuje, program na pranie so susenim co najviac používam trvá cca 3,5 hodiny na 40 stupňov. Keď potrebujem 60 stupňov uz to perie a suši skoro 5 hodín. Pokrčené oblečenie nie je, keď ho hneď vylozis a poskladas. Obliečky bývajú viac pokrčené ale za to je všetko prádlo krásne mäkké 😍 ja by som ju už nevymenila za nič na svete. Čas určite šetrí. Jedine iba keby mam miesto tak každú zvlášť. No a detské veci s potlačou nedávam sušiť, praskajú obrázky z toho.

cookie29
20. feb 2021

Jasne. Aj do skrine zavesí 😂

11mirka22
20. feb 2021

@petrisa213 akú značku práčky máš?

ela_79
20. feb 2021

@sionell spotreba vody jedno pranie+ sušenie 155 l ? Na kombinovane som dostala odporúčanie len na dve s kondenzacnou sušičkou - jedna od Bosh a druhá od Miele. Ostatné kombinované potrebujú pri sušeni vodu a nie málo.

aurorastone
20. feb 2021
petrisa213
20. feb 2021

@11mirka22 ja mám LG

andrejka1974
20. feb 2021

Ja nezehlim uz roky susicku mam zvladt periem cadto aj par pracok za sebou jedno pradlo dam do susicky dalsie vyvesim a vsetko skladam

lasina
20. feb 2021

Neviem ako to robite a mám sušičku novú, ale to prádlo musím žehliť..vsak je to ako krave s papuľy🤦🤦či vyberiem hneď ako skončí, či počkám, tak je to iedno

ninusa221
20. feb 2021

Mame zvlášť kym ked pracka operie hodím do sušičky a dam hned prať. Aj chlap v obchode vravel napriklad že spolu by nekupoval lebo ked sa jedno s toho pokazí tak je to nahovno.. mame to tak že dole mam pracku a na nej sušičku takze pohida

ela_79
21. feb 2021

@lasina susicku nepreplat, nikdy nedávam celú várku z práčky do sušičky, vždy po doprati pretriedim, vyvesim ponožky, spodné prádlo a detské veci s akokeby gumovými obrázkami a iné o ktorých viem že sú citlivé ( asi pätina obsahu práčky). Do sušičky dávam vytrepane a uložené, nie dokrkvane z práčky ci nedajboze ešte aj zamotané. Zo sušičky vyberám pekne rovné, pripravené na uloženie bez zehlenia.

20erika07
22. feb 2021

@sionell mam 5ty rok 2v1 a bola to najvacsia hlupa kupa v mojom zivote :-/ iba tolko, co pracka operie a ostanu zvysky ci prasku ci avivaze ci hočo, to vsetko za tym susenie popriliepa kde sa da vo vnutri pracky kde to nevidiet. Neskutocny smrad. Nepomahalo ani cistenie pracky overenymi radami zien. Otras, musela som prestat susit. A nakoniec vsetky tie chlpky z oblecenia co boli popriliepane, po dlhej dobe nesusenia sa pekne poodliepali a spravilo sa par dobrych hŕč ktore mi upchali odtok v stene za odtokovou hadicou, po dopratí a vypnuti pracky a odstaveni vody, sa mi pracka stale naplnala vodou a az potom sme zistili toto a ten grc co tam bol fuu hnus :-/

sionell
autor
23. feb 2021

Dakujem, tak si ju teda nekupim. Chcela som usetrit cas, ale vidim ze okrem postelneho /ktore sa vyvesi aj tak rychlo/ by som tam nic nedala. Namiesto susicky zapojim do celeho procesu rodinku 🙂