Práčka so sušičkou

jankanelka
30. okt 2018

Ahojte,chcela by som si kupit pracku so susickou. Aku mate vy? Kolko stala? Nemate velku spotrebu elektriky? Dakujem za kazdu radu.

evittam
30. okt 2018

@jankanelka Najlepšie je kúpiť oddelene. Mame obe BOSCH-max.spokojnost. A nie nemame velku spotrebu.

jankanelka
autor
30. okt 2018

@evittam mozem sa spytat na cenu? To mate ulozene na sebe? Lebo do panelakovej kupelne obe nevojdu...

evittam
30. okt 2018

@jankanelka Ale vojdu a krasne. Tiez mam panelakovu kupelnu. Už presne neviem ale okolo 1000-1200Eur obe.

jankanelka
autor
30. okt 2018

@evittam dakujem

malinovka333
30. okt 2018

@jankanelka si myslim ze ked ti tam vojde pracka so susickou v jednom tak ti vojde aj na seba kazde zvlast.pokial nemas podkrovny byt.lebo tie pracky su dost velke.a cena je tak plu minus 1000€ za obe.radsej zvlast.ked som vcera citala ze to perie a susi aj 7h to sa mi zda dost.

janinah
30. okt 2018

Bosch je výborná značka a tie,čo sú spojená práčka aj sušička nemajú dobré recenzie,teda kupuj osobitne...sušenie-čas je písaný,ak máš úplne plnú sušičku,ak dáš menej prádla /čo ja dávam skoro vždy menej/ tak sa ten čas skracuje,toho sa neboj

liligreg
30. okt 2018

Ahoj, ja mám spojenú práčku so sušičkou- hotpoint ariston. Mame ju 3,5r. Bývame v bytovke, kupelku mame síce veľkú, že by sa mi vošli aj vedľa seba osobitne a aj na seba (ale to sa mi nepáči, mám pocit, že sa to chce každú chvíľu na mna zosypať), no rozhodli sme sa pre 2v1, v tom case sme to videli ako úsporu peňazí. Ale ja zase sušičku využívam len v zime, keďže k bytu mame aj zahradu a 3/4roka suším vonku. Alo dievcata písali, nevýhodou je dlhší čas jedného cyklu pranie+sušenie a tiež, ak sa jedno pokazi, automaticky je v prdeli aj druhé. Závisí, ako často ju chceš používať. Ak je sušička pre teba niečo, čo bude plne vyťažené, určite kúpiť osve.

adamar
30. okt 2018

@evittam presne takto a tieto Bosch mam aj ja a susim kazdu varku pradla aj v lete aj v zime
@jankanelka

katkahs
30. okt 2018

@jankanelka mam Aeg obe zvlast, je to super, ked chces naraz viac prat a zaroven mozes aj susit. Ja som spokojna, mame ich na sebe, hoci byvame v dome a kupelne mame dve, vosli by aj vedla saba, cenu sme vystihli v akcii cca 1000€ dokopy. Nemenila by som. A v pripade, ze sa ti nieco pokazi, neprides o oba spotrebice naraz 🙂

caspino
30. okt 2018

Ja mam LG 2v1 nemam miesto v panelakovej kupelni takze z tohto dovodu 2v1 susim len velke hrube veci a ked das otacky 1400 skratis dobu susenia aj energiu dnes uz tie pracky pri 1400 niw su take nesetrne rifle mikiny do 2h max susi a niekedy aj menej prehodnoti si to spotrebic ked je pekne susim vonka to je naj

renatka100
30. okt 2018

@jankanelka ja mam candy a je najlepsia dokonca hlbka 45 cm v malickej kupelni a je na 8 kg prania a 5 kg susenia. Stoji polovicu co ostatne

sarahj
30. okt 2018

My máme značku elektrolux z okay a zatiaĺ sme spokojní-máme ju asi 3 mesiace tak to možno neviem až tak zhodnotiť. Kupovali sme ju online a použili sme cashback portál https://www.plnapenazenka.sk/ kde nám vrátili pár eur z ceny nákupu 🙂

zorka88
30. okt 2018

Nie je to dobrý nápad, ani jedno z toho nebude urobené dobre. Lepšie je zaobstarať oddelene.

janulka2811
30. okt 2018

Ja mam LG dva roky no pracka + susicka,max spokojnost.Cena spolu 1700e.Spotreba normalna.
Zober tak,kupis 2v1 pokazi sa ti pracka nebudes ani susit a naopak.
Za mna kazde zvlast,pracka nemoze prat aj susit 10r bez problemov.Znama tak kupila a po pol roku doprala dosusila pri 2v1.

ivuska6
30. okt 2018

Ja som sa bola pozret nedávno na práčky aj sušičky aj obe v jednom ale neoplatí sa obe v jednom tam je strašné veľká spotreba vody ešte som sa pýtala či sa nepomylili a že nie tak to je nechcela by som to potom už skôr samostatne

malinovka333
30. okt 2018

@janulka2811 to mas aku znacku?

jankanelka
autor
30. okt 2018

Dakujem vam velmi pekne. Tu susicku by som vyuzivala v nevyhnutnych pripadoch - uprednostnujem susenie volne na balkone alebo na susiaku. Ako dlho asi tak ide susicka (normalne naplnena - tak 5 kg pradla bezneho ako tricka,teplaky...)? Nemate doma potom vlhko, plesne? Dakujem este raz

chiccco
30. okt 2018

@jankanelka zrovna teraz som to pozerala tiez sme chceli pracku so susickou, ale odradila ma spotreba vody ze 140litrov na cyklus lebo ze aj ta susicka akosi potrebuje vodu aby sa chladila ked susi a samostatna susicka nepotrebuje vodu

jankanelka
autor
30. okt 2018

@chiccco dakujem za info

nada789
30. okt 2018

tiez mame oddelene, a teda je to lepsie aj z dovodu, ze mozem viac rund rychlejsie prat. Jedna sa perie, druha uz susi... plus vykon je tiez lepsi... a mame ich vedla seba nie na sebe... Za mna AEG, a urcite chod do toho.. nechapem ako som bez nej mohla zit :D

nada789
30. okt 2018

@jankanelka haha to uvidis ako budes uprednostnovat ked si ju kupis... lebo nebudes musiet zehlit, teda aspon uteraky a velku cas oblecenia, a budu take makkucke ze to ani so zehlickou nedas.....

janulka2811
30. okt 2018
janulka2811
30. okt 2018

@jankanelka Keby že máš sušičku tak never tomu že by si využívala obcas 🤣
Nemusíš odzmolkovat oblečenie, žehliť iba poskladas.

pink_lady
30. okt 2018

my sme v nedelu kupili - Beko...(500€ )a idem si hlavu bit o stenu ze sme nekupili skor ;) isto oddelene....

marusik
30. okt 2018

určite zober zvlášť sušičku a práčku, nie 2in1. Sušička šetrí čas, miesto, plesne i nervy. Pri troch deťoch máme prádla dobludu, v zime to nestačilo schnúť... so sušičkou to ide rýchlo a v pohode. Netreba toľko žehliť, vyberieš z práčky, prehodíš do sušičky, zo sušičky rovno poskladáš a môžeš dávať do skrine. Nemušíš vešať, kontrolovať, či už je suché, zbierať, kopiť na kopu, žehliť... máme Beko, funguje výborne..
Je pravda, že zo sušičky to prádlo nevonia tak, ako vysušené na čerstvom vzduchu - ale menej práce s prádlom je pre mňa viac ako tá vôňa. Tú si užívame v lete a suchej jeseni. Priznám sa, ja sa už teším, že začína sušičková sezóna🙂

veronicka88
30. okt 2018

Mám 2v1 BoSCH za 890eur.nemam v byte miesto na dva spotrebiče a ističe mi neutiahnu sušenie a pranie naraz.takze toto bola naša voľba.nedala by som ju za milión a spotrebu vody mám 52l ak dávam kombinované sušenie+pranie.ja však susim samostatným programom ak sa dá...spotreba je potom 49l na pranie na dennom programe...ja som maximálne spokojná...

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
30. okt 2018

@janulka2811 lebo sa mi to zda dost

veronicka88
30. okt 2018

@janulka2811 lG chladí bubon vodou počas susenia.ma obrovské spotreby vody.neda sa pausalizovat