Pracie prostrietky - recenzie

21. júl 2022

Pekný deň potrebujem poradiť dochádza mi prací prášok na pranie a potrebujem kúpiť nový a neviem sa rozhodnúť či kúpiť gél či prášok a akú značku s akým prostriedkom na pranie ste vy spokojné???

zuzuliennka1
21. júl 2022

toto bude diskusia 100 ludi 100 nazorov - teda viacmenej zbytocna.
mne vyhovuje jedine gel, prasok sypky nikdy, a kupujem Persil 🤷🏼‍♀️ vbehni do drogerky, poovoniavaj, co sa ti najviac pozdava, kukni cenu a kup

yanni
21. júl 2022

@janko000 prasok. Je dokazane, ze gely sa usadzuju a zanasaju pracku a privody.

chiarinka
21. júl 2022

mne sa osvedčili pracie kapsuly Ariel, krásne voňajú a aj perú, kupujem veľké balenie, keď sú v akcii

21. júl 2022

@chiarinka a nesmrdi ti z práčky známa používala kapsule a mala veľký zápach z práčky

chiarinka

@janko000 nie, raz sa mesiac ju prečistím octom a sodou 🙂

@chiarinka ďakujem🙂

marsmykkok
21. júl 2022

Ja striedam, najviac používam a vyhovuje mi gél, ľahko sa dávkuje, ľahko skladuje. Potom občas používam kapsule, tam je fajn tiež manipulácia a skladovanie, mínus že napríklad ked máš 2 malé uteráky len treba dať zbytočne celú kapsulu. A najmenej používam prášok, ten sa zle skladuje, ale dávkovať sa dá podľa potreby, ale je s tým viac roboty pri dávkovaní, plus že vyperie asi najlepšie.

marsmykkok
21. júl 2022

A ja mám rada Ariel hlavne, Persil nemusím, Lenor je zase super čo sa týka vône.

zuzanka.zuzu

bársčo z rakúska 😉

melanta
21. júl 2022

Momentálne mám prášok aj kapsule Weisser Riese. Aviváž používam už dlho Frosch s vôňou bavlny, do sušičky používam tiež vôňu bavlny, značka Miele. A práčku čístím každý mesiac s Frosch čističom. A ako je písané hneď v prvom príspevku, 100 ľudí = 100 chutí.

petronellla87
21. júl 2022

@janko000 ja kupujem co je v akcii🤣 iba aviváž stále tu istú dookola... V podstate mam najradšej normálne prášky ale niekedy mi na čiernom oblečení nechávajú také ako keby biele smuhy.. To sa mi zase s gélom ešte nestalo

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valeria_h
21. júl 2022

Ja používam Dalli, objednávam z Nemecka. Alebo talianske. Nájdeš na nete e-shopy, ktoré objednávajú zo zahraničia. Na Slovensku by som tie predražené šmejdy nekúpila.

babalenka
21. júl 2022

Na biele a svetlé prášok persil a na tmavé gél z capovanej drogérie podľa vône teraz mám zlcove

jjanulienka
21. júl 2022

Ja používam len prášok Ariel vyperie všetko a namiesto avivaze používam oleje

21. júl 2022

@valeria_h a aká je to stránka kde sa dá obiednat

sisaka
21. júl 2022

Už pomaly 20 rokov je mi smutno za Arielom 😂, to bol u mňa top prašok, ale u nás sa nepredáva. Používam Tide zväčša prášok, niekedy kupujem kapsule tiež len Tide. Persil je u nás nejaký iný, neperie tak dobre ako európsky.

ctrl
22. júl 2022

@janko000 používam prášoky, gély a čistič len z Eurony z jediného dôvodu , pretože neobsahujú plnidla .
Pracky smrdia preto lebo komerčne tieto plnidla obsahujú , čiže ak kúpiš v prášok na pranie z dobrým pocit že si kúpila lacno odchadzas z praskom ktorý má možno čistého prasku 1/4 a ostatok sú plnidla . , ktoré takisto môžu vyvolávať kožné ajergie.
Ocot nepoužívam nakoľko ti len zneutralizuje zápach možno dezinfimkuje ale casom ti môže odísť tesnenie , ale pracku nikdy nevycisti. Čiže perie sa v špinavej vode.

yanni
22. júl 2022

@sisaka Tide prasok je ale super. my sme ho kupovali, ked sme zili v Saudi. V Europe nevim, ci ho dostat. Aspon u nas v DE ho nekapis.

daja07
22. júl 2022

sonett gel sensitive na klasicke pradlo. a sonett na funkcne pradlo ktory pouzivam na funkcne pradlo, svetre a vlastne vsade kde davam setrne pranie.

oliolijanka
22. júl 2022

Ja som spokojna s 'morskou vilou'..aby som teda nerobila reklamu.
Po prani v 'Prsile' sa pradlo trha. Uz som to vedela pred 20 rokmi, ale teraz sa moj ulakomil a kupil 'Prsil' v akcii znova. Cize sme museli vymenit vsetky ponozky, lebo co to som poprala, kym som si uvedomila, ze co sa deje. Decko malo na vsetkych leginach a nohaviciach do priesvitna vysuchane diery na kolenach.
Ale my zijeme mimo svk, tak ten slovensky 'Prsil' mozno nie je taky agresivny.
😊

akinom0077
14. aug 2022

@janko000 Ja som Perwolova🙂 kupujem na biele , na farebne, na cierne tekute perwoly + mam doma vzdy kapsule ariel. Samozrejme vzdy ked je nejaka novinka vyskusam. Ci uz prasok, gel alebo kapsule. Co vyslovene neznasam a nekupujem je Persil. Ten mi nevyhovuje.

gondyo
14. aug 2022

Denkmit z dmka...jednoznačne najlepší...prášok má vyššiu praciu schopnosť ako gél,stačí malé množstvo...

yvett78
3. feb 2023

@janko000 ja uz gely, prasky nepouzivam kvoli chemii, iba pracie platky 100% prirodne bez skrytej chemie.

janula2511
11. júl 2023

Gély nalievate do bubna priamo na šaty?