Poraďte práčku s veľkým objemom, chladničku s mrazničkou a umývačku riadu

16. feb 2021

Ahojte,

budeme sa sťahovať, máme 3 deti a bola by som vďačná za odporúčanie spotrebičov, keďže budeme musieť kupovať nové a tie naše sme kupovali pred x rokmi. Konkrétne ma zaujíma:
- práčka (s čo najväčším objemom, resp. taká ktorá znesie časté pranie)
- sušička (my teraz nemáme a ani si nie som ešte 100%istá, či ju budeme kupovať - bojím sa ničenia a scvrkávania oblečenia, ale ak máte s nejakou dobrú skúsenosť, budem vďačná za tip)
- chladnička s mrazničkou
- alternatíva mikrovlnky (manžel mikrovlnku už nechce)
- umývačka riadu
-väčšia indukčná varná doska
- trúba
A drez kameninový alebo radšej keramický???

Budem veľmi vďačná za akékoľvek tipy a postrehy, na čo si dať pozor, čomu sa vyhnúť a čo sa naopak oplatí. Ďakujem veľmi pekne 🙂

cookie29
16. feb 2021

Konkretne Ti neporadim, zalezi od tolko veci, napriklad peniaze, potreby, znacky, zvyky atd... ale napriklad co sa tyka susicky, preco ju zvazujes? Budete v byte ci v dome? Osobne, v lete vesiam von, ked je mozne a v zimu mam odsavacku vlhka. Ak mas moznost dat pradlo do mensej miestnosti a zapnut odvlhcovac, za par hodin mam pradlo suche, bez problemov, spotrebuje to menej nez susicka a nezraza ani nenici sa...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
16. feb 2021

Tak značiek je veľmi veľa a každý bude odporúčať tu, s ktorou má dobre skúsenosti...nám beží práčka 13 rokov, bez opráv, umývačka riadu tiež beží denne 13 rokov bez opravy, indukcia a chladnička je novšia, všetko značka Electrolux, sušičku nemám, ale odporúčajú Bosch

zuzuliennka1
16. feb 2021

to je velmi vseobecne. Zalezi od vas - ako fungujete, kazdy ti poradi len vlastnu skusenost, ktora s tou vasou moze byt rozna.
najlepsie poradi konkretne predajca, aj ked sa dnes osobne do tychto obchodov ist neda - urcite sa to da online sa na webstranke nejakeho elektra spojit s niekym, kto vie odborne poradit.
My sme teraz vyberali pracku a susicku - ja susicku urcite chcem, scvrkavania oblecenia sa nebojim - je to vecou nastavenia susenia a nesusenia uplne do sucha, a oblecenie sa nici aj pranim...
Vyberali sme najma podla toho, ci je pripojena na odpad alebo len kondenzacna, ze neriesis napojenie na vodu, len vylievas kondenz, dalej podla objemu bubna - aby som nemala pracku 9kg. a susicku napr. len 7kg - ze viac vyperie nez mozem dat susit...
dnes je v tych susickach a prackach aj iks vselijakych technologii - bubble soak a podobne, dalej som pozerala aj na to, ake programy na pranie pracka ma - napr. nepotrebujem pracku s programom na pranie zaclon, lebo ich nemam, ale potrebujem pracku s programom na pranie sport. veci a funkcneho oblecenia,..... s tymto najlepsie poradi odbornik...
indukcia neviem, ci existuje “vacsia” - naco aj? samotne varenie na indukcii je rychle...

a teda este k tej susicke - pises ze mas 3deti, my len jedno - a to teda periem vela, tak to si ani nepredstavujem, kolko peries ty - susicka do rodiny s viac clenmi je dnes podla mna priam nutnost 🙂
heej, nase mamy fungovali bez nej, ale to aj bez velkych tv, bez netu a mobilov... takze tento argument ja neberiem... do susicky by som isla, ta vie usetrit najma kopu nervov a tvojej energie 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
16. feb 2021

@viestta no ale predpokladam, ze to chce do standardnej kuchyne so standardne velkym drezom a linkou 🙂 a nejde varit denne pre 10ludi 🙂 to podla mna vacsiu netreba

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
16. feb 2021

@viestta jaaaj 🙂 tak som sa nieco nove dozvedela 🙂 to asi podla preferencii, ja by som teda neobetovala priestor na linke na ukor vacsej varnej dosky napr. 🤷🏼‍♀️ stacila by mi klsika ale potrebujem mat vacsi pracov. priestor napriĺad

lujza123
16. feb 2021

Ja mam väčšinu spotrebičov zn. Beko, podla mňa fajn kvalita za dobru cenu. Keď vyberám väčšinou nejdem ani tak po značke ale skôr po pomere cena/kvalita, ked je niečo v akcii, pripadne lacnejšie koli rozbalenej krabici napríklad. Tak isto ma zaujímajú funkcie ktoré konkrétne ja potrebujem. To ma každý inak, napríklad pre moju mamu je top funkcia ked si na indukčnej doske dá časovač aby jej zapipalo keď je ryža hotová, ja ako bývalý profi kuchár nedám dopustiť na klasický plyn a hotovú ryžu poznám od oka. Takže naozaj sto ľudí sto chutí, vyberaj hlavne podľa toho čo ty, vy ako väčšia rodina vyuzijete

Napríklad do umyvacky dávam bežný riad, hrncov a panvic nám špinavých len pár a tie skôr umyjem v rukách ako čakať kym ich umývačka umyje v 2 hodinovom špeci programe. Tak ma zaujíma vnútorný priestor aby sa mi tam pomestili drobnosti poháre a bolo to rýchlo umyté.
Práčka tak isto, rýchle pranie, program na športové veci atd
Sušička je super vec, nedavam do nej všetko ale na také ponožky, uteráky a iné večne nekonečné každodenné prádlo je to geniálny vynález. Pri 5 clennej rodine musia byť ponožky fakt neverending story to naozaj ocenis

Alternatíva mikrovlnky.... Male hrnce, paničky, niečo s 2jitym dňom na mlieko... Mäso najrýchlejšie rozmrazis ked ho vložíš do studenej vody ktorú občas vymenís. Je to len o zvyku, mikrovlnku som doma nikdy nemala ani mi nechýbala (jedine na pukance, tie sa ťažko zháňajú klasické sypané na panvicu)

Drez za mňa nerezový, rýchlo sa očistí a keď ti v ňom vypadne z ruky pohár, tanier nerozbije sa ako v keramickom

konikkon
16. feb 2021

Ja som mala predstavu o dizajne spotrebičov, manžel je elektrikár a on porovnával výkon, spotrebu, kvalitatívnu stránku. Čo sa týka pomer cena / kvalita / dizajn vyšli nám najlepšie spotrebiče gorenje. Mame tejto značky chladničku, dosku, rúru. Umyvacka Bosh. Zatiaľ sme maximálne spokojní. Drez čierny kameninovy a neviem si ho vynachváliť, žiadnu extra údržbu nevyžaduje a stále vyzerá ako novy.

autor
16. feb 2021

@cookie29 ideme z bytu do domu a aj v byte som bola zvyknuta susit pradlo prirodzene...skor mi susicku odporucali preto, lebo vraj potom netreba to pradlo zehlit, no neviem...zehlenie je casovo dost narocne, ale tak som zvyknuta

autor
16. feb 2021

@viestta vdaka...urcite nie tie najdrahsie, ale zase ani nie najlacnejsie...radsej nieco, co sice bude drahsie, ale vydrzi

autor
16. feb 2021

@marcellka32 ved prave o to mi ide, tuto si clovek naozaj precita realne skusenosti mamin s konkretnymi znackami, lebo na internete su niekedy tie recenzie take pochybne....a ja tiez mam rada Electrolux 🙂 a akej znacky mas teda pracku a umyvacku riadu?

autor
16. feb 2021

@zuzuliennka1 len stalo sa nam prirodzene, ze predajcovia tlacia do nejakej znacky, modelu atd proste podla toho, co chcu predat...tuto si precitam realne skusenosti mamin, ktore sa mi viac rataju, lebo maju casto ine postrehy ako napr. muzi, ktori to predavaju, ale zase tolko doma neobsluhuju...a tu susiscku by som brala jedine, keby mi skutocne usetrila to zehlenie, lebo to mi zaberie kopec casu, inak by som ju vlastne ani na nic nepotrebovala

autor
16. feb 2021

@zuzuliennka1 vacsiu indukcnu som myslela kvoli tomu, ze ked je napriklad vedla seba velky hrniec a velka panvica, nie vzdy to zoberie a potom nehreje ani jedno ani druhe alebo len jedno

autor
16. feb 2021

@konikkon dakujem, ja som zatial mala najviac skusenosti s Electrolux, aj spokojnost, plus aj ten Bosch, ale Gorenje nemam vyskusane, pozriem, dakujem 🙂

yoxinka
16. feb 2021

Ahoj, toto sa nedá celkom radiť, lebo každá máme skúsenosť s konkrétnou značkou, ja som mala 10 rokov práčku, umývačku Bosch, všetko ok, nič sa nepokazilo. Pri sťahovaní do domu s troma deťmi mi v podstate bolo jedno akú budem mať rúru, varnú dosku, chladničku, ale umývačku, sušičku a práčku som chcela čo najväčšiu a čo najlepšiu. Sušičku, práčku mám 9kg, kúpili sme Miele, rovnako aj umývačku mám Miele, tieto tri spotrebiče u nás idú nonstop. Umývačka 3x denne niekedy, pri troch deťoch sa furt dačo perie a suší. Chladničku mám Boshku, takú, ktorá sa sama rozmrazuje, takže toto neriešim, len ju občas vypnem a poumývam. Susedia nemajú mikrovlnku, nechceli, majú parnú rúru, veľmi si pochvaľujú. Mimochodom, odkedy mám sušičku, žehlila som asi 10x (košeľu mužovi, šaty malej, šatky, keď bola malá bábatko). Keď to teplé poskladám, je to úplne v pohode.

ajsha123
16. feb 2021

Dnes sme tu o indukcii diskutovali... Kľudne si pozri aj staršie diskusie... Ja som v lete náhodne čítala diskusiu o umývačke, práve sme mali pokazenu a poradili mi fajn, umývačku s veľkým vnutornym priestorom, xxl aeg... Momentálne som spokojná. Chladničku sme v lete kupili Lg, zatiaľ spokojná... Vybrali sme LG širokú aj hlbokú, 70 x70 cm, je fakt veľká, ale zmestia sa bez problémov aj 10 litrové hrnce... My sme to potrebovali... Ďalšia vec, co sa mi na nej paci, ze sufliky v chladničke, ak ich dokonale nezatlacis - nevadí, dvierka ich zatvaranim samé zatlacia... Pri predošlej chladničke sa stalo, ze ak deti nedobre zatlačili, dvierka ostali otvorené... A chladili sme kuchyňu... To isté v dolnom mrazaku...
Sušičku prádla si určite kúp... Kto ju vyskusa a ma dobré oči 🙂, vidí, ze po sušení v susicke tie drobné chĺpky na oblečení nie su... Odkedy ju máme, deti sa mi prestali dusiť od kašľa, co predtým v sezóne mávali astmaticke zachvaty... Sušička vybije z prádla nielen chlpky, ale aj špinu, pele, prach, piesok... Môj syn vtedy 11 ročný co si také veci veľmi nevšíma, mi povedal, ze odkedy mame sušičku, máme čistejšie prádlo... A je to pravda. Za mňa áno.
A indukciu mam teraz Electrolux, vydržala min10 rokov, ale chcem už väčšiu, šírka 73 cm...

ajsha123
16. feb 2021

A ešte ku spotrebičom všeobecne, my máme všetko na elektriku, aj kúrenie, takže podmienka pri vybere bola, aby bola nízka/nižšia spotreba a aj hlučnosť. Väčšinu spotrebičov máme A++/+++... A ked si toto dáš do filtra pri vybere spotrebiča na akékoľvek stránke, tak hneď sa Ti zúži výber... Pozerala som testy na Dtest, tiež to pomôže zorientovať sa... A získať aspoň približný prehľad

marcellka32
17. feb 2021

Všetko máme Electrolux