Poraďte odvápňovač do kávovaru

23. júl 2023

Ahojte,kde kupujete odvapnovac do kávovaru a aký? Máme delongi kavovar musí byť aj odvapnovac z tej značky?

jankabenji
23. júl 2023

Ja mam tiež delonghi a bud kupujem originál,alebo od HG

tani777
23. júl 2023

Kym bol v zaruke,pouzivala som ich original,teraz uz len kyselinu citronovu,uplne to staci,odvapni rovnako

katarinkalilly
23. júl 2023

Vieš čo? Ja som kupila v dm takú žltú fľaštičku do 2e a je skvelý.

autor
23. júl 2023

@katarinkalilly nemáte foto?

bluemoon24
23. júl 2023

Aj my pouzivame tento z DM.

myrra81
23. júl 2023

ja odvapnujem kavovar octom, mam Krups

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veselo_neveselo
23. júl 2023

Akykolvek tekuty odvapnovac na kavovary tam lejem 🙂

avanka
23. júl 2023

Originál stojí 10€ a máš ho na 5 odvapneni, cca na 1,5 roka
Áno, používame len originál, nemienim si kávovar za 800€ zničiť

suge
23. júl 2023

@avanka Prečo zničiť? Treba si pozrieť zloženie toho originálneho odvápňovača. Ak sa dá niečo s rovnakým zložením kúpiť lacnejšie, nie je dôvod trvať na kupovaní výrobku len kvôli značke.

lluciiiii
23. júl 2023

Tiež mame delonghi kávovar a používame od nich odvapnovac ecodecalk zatiaľ sme nad iným nerozmyslali kedže stojí do 10€ a vydrží

avanka
23. júl 2023

@suge my máme radi originál súčiastky, a tu je cena tak dobrá, že má nenapadlo hľadať náhrady, kávovar máme 2 roky a odvapnovac sme kupovali teraz druhý

suge
23. júl 2023

@avanka Odvápňovač nie je súčiastka. Ale ak vám vyhovuje a nevidíte dôvod meniť, nemeňte.✌️

autor
23. júl 2023

@lluciiiii aj ja som na prvé odvapnenie použila ecodacalk ale čudujem sa ze vydržal len pár týždňou a dnes mi zase bliká na kávovary že treba zas odvapnit takže veľmi krátko vydržal

lluciiiii
23. júl 2023

Ja si presne nepamätám ako často to vyhodí ale kávovar mame cez dva roky a mame druhé balenie

autor
23. júl 2023

@lluciiiii my ho mame 3 mesiace a teraz druhé odvapnenie už

avanka
24. júl 2023

Záleží od vody. My máme tvrdú, ide denne a pýta si to cca raz za 5,6 mesiacov

avanka
24. júl 2023

@suge to bolo také prirovnanie

autor
24. júl 2023

@avanka no mne druhé odvapnenie pýtalo hneď po mesiaci co si myslím ze nejako skoro...mam aj filter

hianicka13
24. júl 2023

My kupujeme tento, tam sa da na tom modrom koliecku nadstavit kedy sa ma dat vymenit. Inak vodu do neho davame len z filtracnej kanvice tak aj to si myslim, ze dost pomoze

kddd
24. júl 2023

@hianicka13 keď sme dali tento filter tak menej často pýta odvapniť. Keď som ho vybrala tak každý 2. týždeň. Čiže aj ja odporúčam.

avanka
24. júl 2023

A mali ste pri kávovaru aj ten papierik na test tvrdosti vody? Ako vám to vyšlo?
U nás sa kávovar zapína 2 krát denne, robí priemerne 3 kávy a odvapnujeme fakt raz za tých 4-5 mesiacov. A samozrejme aj originál filter máme, ten meníme každé 2 mesiace, tak si to prístroj pýta

kddd
24. júl 2023

@avanka mali sme ten test nebola veľmi tvrdá žijeme v meste kde je ok voda. To na foto je filter a odvapnovač som používala originál ale vyskúšala som aj iné no bez filtra max 2 týždne vydržal. Kávovar zapiname 3-4x za deň po 2 kávy.

autor
24. júl 2023

@kddd ved tento filter mam a po mesiaci už bliká zas odvapnenie

callisia
24. júl 2023

Kupili sme 10 litrový odvápňovač delonghi za 120 eur bo vychádzal najlepšie a máme pokoj na dlho bo odvápňujeme tak raz za mesiac a pol. Ale u nás sa robí aj 8 káv denne tak preto tak často.

avanka
24. júl 2023

Tak áno..robíte veľa káv, až cca 8 denne, tak musíš aj častejšie odvapnovať

kddd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukbe
1. sep 2023

@zahrajzlato prosím,ako a koľko dávaš tej kyseliny na odvapnenie? Ja používam originál odvapnovac,ale teraz to už akosi nefunguje. Raz bol aj v oprave,že zanesené hadicky, teraz už xkrat prebehol proces a kontrolka stále svieti. Nechce sa mi zase vyhodiť 40 eur za opravu. Vďaka.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukbe
1. sep 2023

@zahrajzlato ďakujem,skúsim,či toto zabrie,lebo už neviem,čo s tým.