Poraďte najlepší matrac

9. aug 2024

Neviete mi prosím odporučiť matrac? Kupili sme už druhýkrát s kokosovou drťou v strede, taky tvrdsi, ale už nam nevyhovuje.... (stal čosi okolo 200€/ks)

egonsk
9. aug 2024

taky lacny matrac a s kokosom, no to musela byt "papierova" kvalita ... sultan hydrolatex plus je fajn, ale cenovo samozrejme kapanek inde...

viestta
9. aug 2024

Najlepsi matrac je taky, ktory ti je pohodlny. Takze treba sa vybrat do obchodov a skusat.

autor
9. aug 2024

@viestta to som spravila, zdal sa mi uplne super, ale po par nociach to tak nie je

autor
9. aug 2024

@egonsk tak pozeram na nete ze ten sultan sa da kupit do 400€, to nie zasa taky rozdiel, vidim matrace aj za 1300€... ty ho mas?

stanulienkat
9. aug 2024

Benab

belle_vie
9. aug 2024

My mame z prespanok a kvalita. Predavacka fakt vyborne poradila ( podla vahy, potenia, odsledovala krivku chrbtice).
Mame ich 4 roky, absolutne nevidno prelezanie. A to ma muz 2 metre a cez 100 kg, spava tam s nami min 1 dieta ( niekedy 2).

egonsk
9. aug 2024

ja som ho mal a po cca 8 rokoch som ho vymenil a silno olutoval :( Bol perfektny, iked dost tazky (200x180 rozmer som mal). Potah bol prijemny a dal sa aj oprat, ked sa mi stala 2x nehoda s kavou, nepresiaklo to cez potah. Rosty mam pevne. Vymenil som ho preto, ze uz zacal byt maksi, iked vyzorovo nebol este prelezany. Mal som 7 rocnu zaruku na neho priamo od vyrobcu. cca 400eur je maly rozmer, 850eur priblizne stoji na dvojpostel. Planujem ho kupit znovu, lebo ten terajsi smejd penovy co mam je prelezany aj opticky, aj tvrdostou hruuza. Hydrolatex nie je ako penovy, sprava sa uplne inak.

autor
9. aug 2024

@belle_vie kupovali ste asi osobne, vsak?

lonely66
9. aug 2024

autorka, pri matracoch je presne tento problém. potrebuješ sa viackrát na tom vyspať, aby si usúdila, či ti bude vyhovovať. pokiaľ teda nemáš už rokmi overenú aspoň tvrdosť alebo to, či penový/pružinový...
ja mám napríklad skúsenosť, že kedysi som kúpila (pred 14 rokmi) matrace na posteľ v hodnote 50 eur/kus.... a boli bohovské... nič ma nebolelo, spala som ako zarezaná, super. teraz mám pár rokov matrac drahý ako sviňa, vraj kvalita a bla bla.... no zjavne mne nesadol... plánujem do roka maľovať, tak pôjde preč posteľ aj matrac a kúpim si opäť niečo podobné, ako som mala pred rokmi. momentálne mám z drahého a kvalitného matraca bežne bolesti chrbta, mám seknuté nervy občas - mravenčenie, seknuté kríže - našťastie mierne, dokážem to rozchodiť, ale bolí to, bolesti krčnej chrbtice, hlavy....
ešte podotknem pikošku jednu: tie lacné pred pár rokmi som vôbec neskúšala. na tom drahom som ležala asi 20 minút v predajni, otáčala som sa, polohovala.... a aj tak to bolo presne naopak

belle_vie
9. aug 2024

Ano osobne. Ono sa to inak ani neda. My sme fakt skusali, predavacka sa nas pytala, ako spime, sledovala, ako sa do matraca kto zanara, ci robi chrbtica pri spani na boku rovnu ciaru...
Mna predtym ani nenapadlo, ze taketo veci su potrebne.

martin8891
10. aug 2024

Ja som riesil matrace tento rok. Idealne by bolo sa par noci na matraci vyspat a clovek uvidim ci vyhovuje ci nie( ale taka moznost neexistuje). Ja som kupil matrac od benab fyzio plus cca v akcii 400e za dva. Dobre recenzie, velmi odporucany aj mi volali a radili aky si vybrat ich vyskoleni ludia po telefone. Bolieval ma chrbat casto vsetko om im hovoril tak odporucili ze budem urcite spokojny. Matrac prisiel domov vyzeral fajn na prvy dojem ale prve noci tvrdy otacal som ho, boleli ma kolena, lakte, chrbat ... Ta pena na vrchu je strasne tvrda a neprijemna, chcel som tvrdsi matrac ale do vrchnej peny sa musis troska ponorit bo je to akoby si spala na podlahe. Asi po 2mediacoch som si zacal vsimat ze matrac je prelezeny v neakych miestach a to nemam 100kg. Kupil som si vrchny matrac v jysku s pamatovej peny a obrovsky rozdiel. Jedine co mi vadi je ze ten matrac benab je prelezany ze mi nedrzi chrbat akoby mal. Takze jedine ist osobne a presne vediet co si mas vsimat a nenechat sa ukecat po telefone... Ak by som mal teraz kupovat uz idem asi do drahsich matracoch a nechat si poradit priamo tam nie od telefonistov

autor
10. aug 2024

@martin8891 najhorsie ze ja som bola osobne, a zdal sa mi skvely.... asi skusim kupit ten vrchny nazrac v jysku aj ja

autor
10. aug 2024

*Vrchny matrac

fairyy
10. aug 2024

taktiez mame z prespanok... stali na moj vkus dost... ale mame ich uz 3 roky a mna neboli chrbat a netrpnu mi koncatiny...tak ako uz bolo spominane skusali sme rozne matrace na predajni a predajca sledoval ako lezime a co sa mi najviac pacilo, nemieril tym na najdrahsie matrace v predajni, ale naozaj podla toho co odsledoval nam odporucal jednotlive produkty...mame na nich 10 rocnu zaruku a naozaj mozem potvrdit zatial nemenia tvar ci pevnost