Poraďte mi dobrý prášok na pranie

nika0701
9. mar 2021

Ahojte maminky. Už som úplne zúfalá🙈🙉🙊Mám pocit že prádlo z práčky vyberám v takom stave ako som ho dala akurát mokré. Skúšala som aj namočiť predtým. Darmo má malá podbradník aj plienočku, celá sa zašpiní aj tak. Používam LOVELU BABY a mám pocit že vôbec nič nevyperie. Dokonca aj na spodnom prádle som videla že nič neperie. Poraďte prosím aký prášok používate vy, prípadne odstraňovač škŕn. Už neviem kde robím chybu. Neplním práčku ani do plna a periem na 60°. Práčka nemá ešte ani rok a vždy keď vyžaduje, zapnem samočistiaci program.
Čo používate na ostatné prádlo? Alebo periete v jednom prášku aj vaše?
Ďakujem 🙏

pribinak
9. mar 2021

@nika0701 persil sensitive a púšťam ešte plachanie navyše

3petka
9. mar 2021

@nika0701 ja používam surf už by som nemenila. Vždy kombinujem prášok a tekutý. Keď dávam synovi prať tak prášok a lovelu tekutu. Ak náhodou je nejaká škvrna mastná a pod. Tak myslím sa to vola fliacik, potriem pred prianím a všetko max ok a navyše aj prádlo vonia dlho aj keď je v skrini.

ivi175
9. mar 2021

@nika0701 Batole. Dostat v Bille. Ciste, vonave akurat.

nika0701
autor
9. mar 2021

Teraz ma napadlo...myslíte že môže byť problém aj v tom že práčka je na 8kg prádla. Používam iba gélové prášky. Myslíte že treba dávať viac prášku ako píše na obale???

janage
9. mar 2021

@nika0701 dm ich značka denk mit sensitive pre male deti a alergikov jediný čo vypral a deti sa nezhoršili čo sa ekzému týka.
Teraz už stačí aj ten na biele prádlo v zelenom obale tiež ich značka

janage
9. mar 2021

@nika0701 používaj normálny prášok. Na škvrny od príkazov namočiť do mlieka na cca pol hodinu vyplákať a normálne vyprať. Pustili aj čučoriedky

saxana000
9. mar 2021

Davat prach urcite nie gel prat na bavlne aspon na 60stupnov na flaky zlcove mydlo este za cerstva pred pranim na zaprate uz nezaberie.u nas bola topka omo sensitive z rakuska uz sa nevyraba presla som na persil sensitive alebo ariel sensitive.nie baby ale sensitive.pradlo cistucke vonave ak sa bojis reakcie daj dva krat vyplachnut.

peneton
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
9. mar 2021

lovela je najhorsi prasok, vobec to neperie, a kto tvrdi ze ano tak mu nezaleni na cistom pradle,a este aj smrdi ja som videla ako jedna pisala ze jej vsetko vyperie a je spokojna a potom som u nej videla sive a zasednute utierky a plienky a to mi stacilo, a nie to este pouzivat na monterky..... ja pouzivam obycajny prasok z lidla formil a vyperie mi vsetko ja kolena od travy a od blata, alebo aj z dm, sem tam kupim persil ariel ale vzdy sa vratik k formilu a nemam ani jeden flak na utierke a to moj muz teda ich vie riadne zaspinit, ak to chces pre dieta tak by som kupila teda nejaky sensitive alebo ja som nikdy ani detsky nepouzivala asi len prvy mesiac a potom som zacala prat v normalnom prasku s akym periem pre nas,

malinovka333
9. mar 2021

@nika0701 nikdy som sa neriadila kolko pisu na obale,davam jednu odmerku, a teraz je vela praskov koncentrovanych takze to ani nezalezi , ved vyskusaj dat viac prasku , to ze mas pracku na 8kg nema nic spolocne s tym ze to nevyperie

ilaryja
9. mar 2021

Ja som dlho používala persil na striedačku s arielom... Posledne dva roky používam denkmit z DM drogérie... Ú mňa jednoznačne Topka

lemra
9. mar 2021

Ecover

nika0701
autor
9. mar 2021

@malinovka333 super dakujem vyskusam. Skusala som aj persil ako pisu ale nebola som vobec spokojna

nika0701
autor
9. mar 2021

Ďakujem určite poskúšam čo nám bude najviac vyhovovať ale Lovelu uz nikdy viac. Mám už len na pár pranív balení ale nechám radšej na deky

jahodka30
9. mar 2021

Savo gel zelený za mňa top a pri mojom 7 ročnom nezbednikovi, ver že viem čo je špinavé oblečenie 😊

asia83
9. mar 2021

@nika0701 Jednoznačne Persil.

marticka85po
9. mar 2021

Za mna Ariel ale sypky. Nie gel

halci
9. mar 2021

Denkmit prach na pranie z DMky. Som s nim spokojna, vyperie skoro vsetko. Lovela mi smrdela a nic nevyprala. Nie je to dobry prasok.

lyci
9. mar 2021

Savo kapsule a na skvrny tekute zlcove mydlo

jaga18
9. mar 2021

Dávam klasicky gél do práčky a na miesto prášku dám prášok na škvrny denk mit z dm. Taká menšia úzka papierová krabička, na cca 5 praní to vystačí a stoji okolo 1€. Nepridavam to vždy, len keď detské veci periem, či obrusy, alebo niečo extra špinavé... V dm majú aj denk mit sprej na škvrny, no ten sa mi neosvecil.

laura164
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajsha123
19. mar 2021

Ja som roky používala Persil, a potom som sa náhodou dostala k Arielu, to sa nedá porovnať. Prádlo konečne čisté. Potom mi mamina radila Savo, a mam pocit, ze to operie ešte lepšie. Skúšala som aj Denkmit, no toto posledné je naj. Ak ostanú škvrny, tak to je už fakt neopratelne... A to máme v rodine ekzémy, nikomu sa nič nezhorsilo...

terez26
19. mar 2021

@nika0701 ja sa chystam na Nemecke pracie gely...je to stranka.na fb a robia rozvoz az priamo k dveram...recenzie su super ze su to naozaj nemecke prachy nie ako tu na sk co mame 5.triedy...tak ked dominam objednavam...

tncka
19. mar 2021

@nika0701 ja periem v Savo prasku a mam ciste,vonave a bez skvrn.

nika0701
autor
27. mar 2021

Ahojte žienky. Tak som kupila nakoniec prášok- denkmit a k tomu sol na skvrny amusim povedat ze naozaj je uzasny. Z niektorych veci mi dokonca vypral aj to co uz bolo zaprane 😍 Za mna velka spokojnost...dokonca aj ked sme doteraz kupovali len gely lebo sme mali s praskami problem

martasz
27. mar 2021

@ilaryja plný súhlas. DenkMit prášky perú jednoznačne lepšie než predražené "značkové". Už by som sa nevrátila k takým arielom, a kapsulovym už vôbec.

sekanoval1
11. jún 2021

@nika0701 mám tiež malé detičky, mladší má 14mes.takze je v kuse ufulany. Na biele používam Ono prášok obyčajný žiadny gél, prádlo je krásne biele, pokiaľ máš škvrnu od jedla trávy väčšinou na všetko zaberá obyc. zlcove mydlo napr.z DM, namočiť poslúchať s mydlom ak kým nezačne púšťať škvrna, hodiť medzi prádlo, netreba to hneď prať. Dôležité je čo najskôr škvrnu zaprat. Na farebné tiež omo. Podľa mna perie super. Ale nie gél. Akurát moc nevonia ale dávam pár vonných perličiek do práčky a prádlo vonia jemné a čistotou. Žiadnu aviváž netreba. Velmi sú dobré aj denkmit z DM,formil z Lidla a Dash -nemecký(ten že aj pekné a dlho vonia).

yvett78
3. feb 2023

@nika0701 ja nepouzivam nic z drogerie, iba 100% prirodne platky.Chceli sme sa vyvarovat v buducnosti roznym ochoreniam, ved to nosime denne, tak som zvolila tuto cestu a super.Pradlo je makke a ciste.

malinovka333
3. feb 2023

@yvett78 a co pouzivas?

yvett78
3. feb 2023

@malinovka333 to su take platky, mozem poslat foto do spravy, tu asi nemozem