Pohrebníctvo pri rodinnom dome

23. jan 2023

Ahojte, taka zvlastna otazka, ale predsa.
Mame RD s pristavbou, ktorú chceme prenajať, pristavba je spojena s domom iba stenou. Je to na hlavnej ceste a mame výhodnú ponuku, ze by si tam otvorili pohrebníctvo, žiadne telá by tu neboli, iba truhly atd. a teraz otazka.
NEVADILO BY VAM TO? Urobili by ste to?
Prosim piste mi len k veci, odpovede na otazky.

vevapeto
23. jan 2023

Ak ma to ma uživiť, prečo nie. Pre niekoho morbídne, pre niekoho normálna vec✌️

bloger
23. jan 2023

Je to možnosť ale príde mi to také morbídne.

luccija
23. jan 2023

Záleží ako máš vstup do domu vedľa, z druhej strany?prídeš domov a pred domom budú auta zajaznikov?máš vedľa tej miestnosti svoju izbu?
Nevadilo ..ak je prístavba nevyužitá budú z toho peniaze...nie, že budem sedieť na dvore a zákazníci na mňa pozerať...všetko záleží aky je podorys

kiwi3
23. jan 2023

a preco nie? ked hovoris, ze ani mraznicku tam nebudu mat, tak to je uplne v pohode. normalna kancelaria.

sasa1310
23. jan 2023

vôbec by mi to nevadilo. Najkľudnejšia prevádzka aká môže existovať.

vevapeto
23. jan 2023

@luccija presne, nejde ani o to pohrebníctvo ale hlavne aby to malo vlastný vchod a oddelene od dvora.

vevapeto
23. jan 2023

Hlavne pohrebnícky fach je istota, to na 100% neskrachujes ani počas pandemie😏

kiwi3
23. jan 2023

@luccija tak to snad maju vyriesene, ked uz toto riesi. a nijak to neovplyvnuje typ prevadzky, pri vsetkom by to bolo rovnake

eri444
23. jan 2023

Je to biznis ako každý iný🙂 Normálna vec. Akože nejaké krematórium, mŕtvoly, to by mi asi prekážalo :D S tým by som sa asi nezmierila, mala by som z toho pravdepodobne veľmi čudné pocity, ale toto je celkom v pohode si myslím. Veď sama píšeš, že len truhly. Za mňa úplne ok.

roomaa
23. jan 2023

Ak by to malo byť po finančnej stránke výhodné tak prečo nie. A fakt, pokiaľ tam majú byť len truhly a nie aj telá, tak na tom ani nie je nič, čo by malo nejak vadiť. Šla by som teda do toho

mpg
23. jan 2023

A nebudú tam mať urny s popolom? Toho by som sa obávala.

viky173
23. jan 2023

@mpg odkedy maju v pohrebnictvach ulozene urny s popolom?

irusa
23. jan 2023

ja určite nie..ale to nejde o to, žeby som sa bála mrtvých ..skôr o to pozerať na nešťastných ľudí, ktorí prišli o svojich príbuzných...skôr o psychickej stránke by som to nedala....to nemusím

angelous1991
23. jan 2023

Smrť patrí z životu … keby to bolo moje podnikanie nevadilo . Ale ak by mali pozostalí prístup nejako cez vás pozemok to by sa mi nepáčilo a najmä taká tá nálepka … vieš kde býva Monika ? veď tam kde truhly predávajú …. No a horšie že ľudia umierajú hocikedy a aby vám nezvonili po večeroch doma že chcú truhlu kúpiť …. Toto všetko by som zvážila

simona92101
23. jan 2023

Poznam ludi,ktory maju takto zariadene pohrebnictvo,vedla nich predavaju parkety a dalej kvetinarstvo...nic hrozne,je to ako stolarstvo-vonia tam drevo,predavaju tam kahance,vence a truhly🤷‍♀️ vo vyklade maju kvety,nic odpudzujuce ani morbidne

autor
23. jan 2023

@luccija nie, takto to nemame, je to oddelene, zvlast vstup, my mame parkovisko pred domom, pohrebníctvo by malo aj svoje parkovisko.

autor
23. jan 2023

@mpg to netusim, opytam sa 🙂, dakujem za pripomienku.

autor
23. jan 2023

@angelous1991 nie, bolo by to zvlast, vsetko by mali samostatnej, je to ako dalsi dom pri nasom dome, akurat mame spolocnu jednu stenu stenu.

autor
23. jan 2023

Dakujem všetkým, nechce sa mi kazdu oznacovat, tak aspon takto, dakujem 👍
Vsetko bude mat samostatné aj vchod aj parkovisko, je to pre nas veľmi výhodné, a zvazujeme to hlavne pre to, lebo to je istota na roky dopredu, ziadne starosti s rozbiehajucimi sa najomcami a kazdy rok riesit zmluvy a hladat dalsich.
Dakujem!

marsmykkok
23. jan 2023

No hlavne akákoľvek prevádzka, kde budú chodiť klienti spôsobí zvýšenú premávku a zvýšený pohyb ľudí aj v okolí tvojho domu. Tu je mínus ešte tá negatívna energia, pozrieš sa von a budeš vidieť skľúčených, uplakaných ľudí, čo prišli o blízkeho.

lenuska9999
23. jan 2023

Pozri si Sabrinas chilling adventure.. tam mali pohrebníctvo v dome a mŕtvoly chystali do truhli v pivnici 😀😀😀

marsmykkok
23. jan 2023

@lenuska9999 Tak je kopa pohrebníctiev, čo majú na dvore aj svoj rodinný dom na bývanie a aj pohrebníctvo a aj mrazničky s mrtvolami. Ale tak ak chce niekto podnikať v tomto odbore, musí byť odolní na toto, respektíve sa tie firmy dedia a deti v tom vyrastajú od detstva a berú to prirodzene. Ale nejaký bežný človek, čo v tom nemá úmysel podnikať to berie inak.

kiwi3
23. jan 2023

@irusa by si sa cudovala. ja som sa raz jednych pohrebnikov pytala, ze ako zvladaju tych zronenych ludi a pozerali na mna, ze o com rozpravam. ono, ked to niekoho naozaj vezme, tak vacsinou posle pribuzneho/znameho, co to vybavi

irusa
23. jan 2023

@kiwi3 ja píšem za seba...ja by som to nezniesla

kiwi3
23. jan 2023

@irusa tak ale asi by si nejak nevidela, ze su nestastni. cize mi to nepride logicke velmi

autor
23. jan 2023

@marsmykkok vies co, to je tak riesene, ze ja z ani jedneho okna nevidím na parkovisko tej pristavby, takze ich maximalne budem vidieť, ked pridem domov, alebo budem odchádzať z domu. A tam zase nebudu chodit stovky ľudí denne.

autor
23. jan 2023

@kiwi3 presne taky velmi emotivny byva pohreb a prve uvedomenie si toho, co sa stalo, to medzitym uz az tak strasne neprezivaju ti ludia a väčšina ludi (do ktorej ja nepatrim) sa vedia ovladat a vystupuju a riesia veci s chladnou hlavou.

kikavadi
23. jan 2023

Ak to mate takto pekne oddelené, prečo nie. Smrť a vybavovanie pohrebu patrí k životu a aj služby s tým spojené. Nevidím na to nič morbídne a ani telá tam nebudú mať. Takze ja by som to s kľudom prenajala. A máš pravdu, že je to služba, ktorá bude potrebná stále, takže teoreticky môžete mať z dlhodobého hľadiska nájomníka a nájomné isté.

luccija
23. jan 2023

@kiwi3 vieš koľko ľudí nad detailami nerozmýšľa?
Autorka tak nemáš prečo vahat

gabika8855
23. jan 2023

Keby to nieje vase ale niekoho ineho tak tam otvori pohrebnictvo nemohla by sj nic s tym ....ja by som do toho sla proste