Počet osôb v byte

28. aug 2022

Chcem sa spýtať,sme napísaní na bytovom družstve, že sme v byte 6.. ale najstarší syn tu už cez rok ani nebýva... odhlásiť ho,alebo ako zistím presnejšie koľko ročne zaň platíme...?na bytové môžem ísť až v piatok.. riešil to niekto? ďakujem pekne

denden77
28. aug 2022

ked u vas uz rok nebyva, par dni hore dole je jedno 😁 ja som teda nasim oznamila hned ako som sa prihlasila do svojho bytu, aby ma odhlasili.. a znizili im platby 🤷‍♀️😊

autor
28. aug 2022

@denden77 moze byt odhlaseny z bytu,a mat tu este trvaly pobyt?

autor
28. aug 2022

@denden77 môžem ho odhlásiť a nechať trvalý pobyt? či keď odhlásim z bytového tak i z pobytu?

denden77
28. aug 2022

urcite ano, ja mam prihlaseneho partnera, ktory ma TP inde 😊

andrejka1974
28. aug 2022

Moje deti bývajú už v podnájme ale trvalý pobyt majú doma a ja mám nahlásený len počet osôb čo bývame doma čiže teraz sme štyria predtim siedmi

mistymay33
28. aug 2022

Trvaly pobyt tam kludne moze mat, ode o to, ci tam realne byva.
Nam spravca kazdy rok dava vypisovat papier tzv. osobo-mesiac kde sa za kazdy mesiac vypisuje pocet osob uzivajicich dany byt v danom mesiaci. Podla toho rozratava platby, mne robi rozdiel mesacnych platieb na osobu skoro 3o eur.

patka06
28. aug 2022

Trvalý pobyt a prihlásené osoby v byte nemá nič spoločné
Pozri si na vyúčtovaní čo sa počíta na počet prihlásených osôb. /u nás len používanie výťahu, ostatné všetko je na plochu bytu v m3/
Osobu môžeš odhlásiť, znížia sa ti mesačné zálohové platby - do vyúčtovania sa počítajú reálne spotreby. Ak sa zníži zálohová platba - logicky budeš mať menšie preplatky, prípadne aj nedoplatok

autor
29. aug 2022

@mistymay33 fakt 30e?fuuu musím to poriešiť

basska_b
29. aug 2022

Nedavate kazdy rok taky prehlad, kolko bolo osobomesiacov? Tam sa cestne vyhlasi, kolko osob tam byva a podla toho sa rozrataju smeti, vytahy, upratovanie spolocnych priestorov... je jedno, kde ma ten clovek trvaly pobyt. My v prenajatom byte hlasime 2 osoby, pritom TP tam nemaju. A ked som uz nebyvala s rodicmi, ale mala som tam TP, oni hlasili o mna menej. Robi to rozdiel 10-20 eur mesacne, ako kde

mistymay33
29. aug 2022

Ano mame trojizbovy byt v Petrzalke a rozdiel je necelych 30 eur. A tiez sme si mysleli, ze sa to vztahuje na trvaly pobyt, tak sme to neriesili ked sestra odisla dlhodobo do zahranicia. Lenze cca po roku nam niekto poradil, ze to s trvalym pobytom nesuvisi, tak az potom sme upravili tie osobo-mesiace a nestacili sme sa divit, ze to urobilo taky rozdiel.