Po zateplení bytovky mi odhnili kvety v byte

17. jan 2023

Aj Vám sa stalo niečo podobné? Mala som asi desať rokov v kvetináčoch svokrine jazyky, stále rovnaká zem, rovnaké polievanie. Izba prakticky stále vetraná na malom vetráku. Do mesiaca po zateplení domu (tehlový) kvety odhnili. Môże to súvisieť?

janetinka27
17. jan 2023

a menili vam aj okna?

autor
17. jan 2023

@janetinka27 okna mam plastove uz davno, cize tie sa nemenili

kiwi3
17. jan 2023

urcite, skuste si merat vlhkost, tehlove byty byvaju vlhkejsie a po takychto stavebnych upravach sa to zvykne este zvysovat.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. jan 2023

@kiwi3 dakujem skusim.

autor
17. jan 2023

@jabadabadu dakujem. Ale odkial sa taki skodci mozu v byte nabrat?

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. jan 2023

@jabadabadu nic nove sme neprikupovali. Akurat som tam naaranzovala vianocnu vyzdobu z jedlovych vetviciek. Zeby to bolo povodcom zla 🙂?

janinamojka
17. jan 2023

My máme vlhký byt veľmi a svokrin jazyk tu neviem dopestovať.. už mám tretí pokus..kapu jeden po druhom,normálne odspodu v strede začne vyhnivat,podotykam že preliaty nie je...

kiwi3
17. jan 2023

@janinamojka mne takto vsetky kaktusy zdochli, aloe vera 3x, pritom ak som to poliala raz za 3 mesiace troskou vody, tak je to vela.
zato orchidey mam paradne

mk1111111111
17. jan 2023

My sme zateplili strop a tiez sa nasim kvetom uz nedari, zo 100 kvetinacov zostalo sotva 50 a to vyzeraju ako po maskre. Aj vlhost vzduchu regulujeme a zial, uz sa im tam nepaci

autor
17. jan 2023

@janinamojka ano, presne, odspodu zacnu blednut, odkvecnu, jeden list po druhom.

autor
17. jan 2023

@mk1111111111 no zbohom.

janinamojka
17. jan 2023

Áno.. normálne pozeram co s tým je a celý ten stred z toho odhnity vypadol..a vraj je to neznicitelny kvet🙂moja mama ho mala taký starý chudáčik,obrovský...cele moje detstvo si pamätám.. dokonca raz v živote aj vykvitol, nikdy predtým som to nevidela, nadherny kvet...a tieto moje ,,zmoky,,malé zhnité...😬😵‍💫😵‍💫😵‍💫

autor
17. jan 2023
lusilla
17. jan 2023

Sesternica je kvetinarka a hovorila ze prva otazka ktoru sa pyta ked sa niekto stazuje ze ma nahle problem s izbovymi kvetinami tak ci zateplovali, ked povedia ze ano, tak povie ze je to jednoznacne tym. Mne prestali kvitnut orchydey. Po zetepleni bytoveho domu a nekvitli 5 rokov, potom sme sa prestahovali do domu (inak tiez zatepleny ale ina klima vlhkost) kde boli dane na uplne inu svetovu stranu a iny typ okna a kvitli jak besne.

autor
17. jan 2023

@lusilla dakujem za nazor odbornika. Tak to je skoda. Btw, ak toto robi zateplenie kvetom, co potom robi ludskym plucam.

lusilla
19. jan 2023

Neviem co robi ludom, ale pravda je ta, ze akonahle nam zateplili dom tak sa nam prestali robit po celom byte plesne po stenach a zbavili sme sa ich. Cize kvety mi nekvitli, ale nam sa zilo kvallitnejsie, naopak v dome mi kvitnu kvety, ale mame tak strasne suchy vzduch, ze musime proti tomu aktivne bojovat. Nie vsetko je tak zle ako sa javi 😉

autor
19. jan 2023

@lusilla dakujem, to znie povzbudivo.