Plynové gamatky pustené týždeň bez dozoru

zemiakova_placka
3. feb 2023

ahojte,pisem lebo nemam skusenost s plynovymi gamatkami. ale sestra kupila nedavno chatu a tam su gamatky. Buduci tyzden maju byt mrazy v noci a voda nie je vypnuta a ani sa aktualne neda odstavit. Je bezpecne nechat bezat plynove gamatky tyzden bez dozoru? Maju poistku ze ked zhasne plamienok vypnu sa. Ja by som sa toho moc nebala ale sestra ma velky respekt pred tym, lebo od chaty byvaju daleko a asi budu musiet nechat aspon temperovat. Mate niekto skusenost s tymto kurenim? Dakujem za vsetky reakcie vopred.

nely1704
3. feb 2023

@zemiakova_placka my máme na chate tiež plynové gamatky a nikdy ich nenechávajme zapnuté bez dozoru - bezohľadu na to, aké počasie bude

kacena4
3. feb 2023

nie aj v navode ma isto napisane ze maju byt len pod dohladom t.j. nikdy nevies co sa stane, zlyha poistka vyleti chata do povetria...

vikusjk
3. feb 2023

@zemiakova_placka mali sme dom, kde predosly majitel temperoval jednou gamatkou celu chalupu, bol to taky starsi dom,kde otvoril dvere a teplo sa sirilo, stacilo temperovat na 9 st. Inak sa tak zamyslam, aky je rozdiel medzi gamatkou a plynovym kotlom? Obe sa "nastartuju" iskrou, obe maju termostat, akurat kotol mas jeden centralne a gamatku v kazdej izbe zvlast. Niektori ludia aj ziju v dome s gamatkami, kde keby zhasol plamen, tak sa udusia. My teda mame na chalupe plynovy kotol, taky riadne stary, ale funkcny, temperujeme i kurime nim.

moname
4. feb 2023

Ľudia čo majú gamatky nespia,nechodia do práce?