Plastové dózy

7. mar 2024

Ahojte, prosím držte sa komentovanim ak neviete mi priamo odpovedát na otázku. Chcem z svojej domácnosti odstrániť škodlivé látky postupne. Ale však mam tieto dózy z Ikei, vie mi niekto poradiť či plast použití na ich výrobu je nejako škodlivý? Skladujem v nich len suché potraviny (múka, cukor, cestoviny atď) na ohrev ich nepoužívam. Či aj takto sa plast dostane do potravín? Viem že plast máme všade okolo že sa tomu nevyhnem na 100% ale ak sa dá rada eliminujem. Ďakujem

jancejance
7. mar 2024

Čo konkrétne myslíš pod pojmom škodlivé látky?
Ak myslíš tým to, že chceš prejsť na NON TOXIC domácnosť, tak vtedy sa plast neodporúča. Kľudne sa pridaj na fb do skupiny, nájdeš tam odporúčania na výrobky.

cukricek4
7. mar 2024

kazda doza, nie len tieto by mali mat niekde na sebe oznacenie. postupne by som vsak vsetky plasty vymenila radsej za sklo, ak si sa rozhodla uberat touto cestou 🙂

autor
7. mar 2024

@jancejance môžeš mi napísať názov skupiny? Hľadala som ale nenašla som. Ďakujem 🙂

zuzinka888
7. mar 2024

Pozri na dne dozy- mal by tam byt tanier s priborom- ta znacka. Ak tam je tak je foza urcena na styk s potravinami- takze bezpecna.

sandra49
7. mar 2024

Tiež odporúčam pridať sa do skupiny na fb. Tam nájdeš uplne vsetko co potrebuješ. Všetko si tam vieš overiť. Tiež tu skupinu používam lebo som na NT ceste 🙂 tie dózy by zaujímali aj mňa. Tam možno bude info. Lebo ono je to tak, aj dózy napríklad z pepca majú označenie ze sú okej ale nieje to pravda. Nikde sa nedopatras k výrobným procesom v čine a ani k tomu aké presne materiály boli použité. Ale označenie majú. Kto v tomto nevie chodiť tak si úplne zbytočné dáva do tela látky ktoré sú mega škodlivé. A potom rakovina, neplodnosť, problémy s počatím, ďalšie a ďalšie choroby. Držím ti palce na tvojej ceste 🙂

autor
7. mar 2024

@jancejance ďakujem

autor
7. mar 2024

@sandra49 ďakujem. Tiež ti držím prsty ☺️