Pestovanie na balkóne

r_ia
11. máj 2022

Ahojte, doma mám nevyužitý slnečný balkón, už je polka mája, ale možno ešte niečo stihnem. 🙂
Vedeli by ste mi poradiť čo a ako je vhodné pestovať (zelenina/ovocie)? S pestovaním nemám žiadne skúsenosti, ale s láskou sa budem o to starať, ak mi nejaká dobrá duša poradí v skratke ako na to, čo do čoho ako často zalievať, hnojiť. Ďakujem. 🙂

viestta
11. máj 2022

@r_ia na začiatok skus paradajky a papriky. Kúp priesady balkónovych paradajok na trhu, nejale veľké kvetináče, 5 až 10 litrové s podmiskou, univerzálny záhradnícky substrát, tekuté hnojivo na paradajky a môžeš pestovať.
Zasadis, budeš polievať, občas pohnojis o ostatné sa postará príroda. Papriky tiež môžeš kúpiť priesady, zemina a hnojivo rovnaké. Do 5itrov zeminy jedna paradajka alebo paprika. Keď budu väčšie kvetináče môžeš dat po dve sadenice

tarra6
11. máj 2022

@r_ia je tu skupinka Záhradka na balkóne.

7rebeka11
11. máj 2022

Môžeš pozrieť aj stlpovite stromčeky

viestta
11. máj 2022

@7rebeka11 keď nemá žiadne pestovateľské skúsenosti, tam začínať stromčekmi nie je najlepší napad

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
11. máj 2022

A da sa pestovat v kvetinaci aj rukola, salat, spenat ? Som si kupila ze nasadim vonku, ale nemam vobec cas pokopat a pliet. Tak ma.napadlo ci nemoze byt v kvetinaci ?
@viestta

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katus226
11. máj 2022

@evica17 ja mám rukolu v kvetináči na balkóne, pekne ide

viestta
11. máj 2022

@evica17 an, aj rukola aj špenát aj šalát, najlepšie listový porastu v truhlikoch. Len v horúcom lete vybiehaju do kvetu. Keď vysejes teraz tak to ešte stíhaš, ďalšiu várku vysievať v auguste

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
11. máj 2022

@mb2021 no jasne, budem im ešte chladocok robiť. 🙄Ale záves aj tak nepomôže, je dlhý deň, budú kvitnúť. Je to imperativ prírody, všetky sú to rastliny citlivé na dĺžku a nie intenzitu slnečného svitu.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
11. máj 2022

moja sestra roky na balkone specialne paradajky mala...korene =zemiaky, nad zemou paradajky. Vemi sa im darilo :D

zuzka148
11. máj 2022

@r_ia ja som skúšala stlpovitu čerešňu na balkón. Postrek som nechcela dávať kvôli deťom a boli na nej také lepkavé vošky. Už ju tam nemám. Mini paradajky boli ok, ale nebavilo ma to. Teraz mám: levanduľa, rozmarín, majorán, čučoriedka, pažítka, petržlenová vňať, muškát, materina dúška, portulaka, medovka, mäta, ruža a jarná cibuľka. Tiež máme slnečný balkón.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domak2
11. máj 2022

Mne pekne narástol hrášok. A raz som skúšala reďkovky, ale akurát som z nich mala pekne kvety, ale to bolo mnou, asi som ich sadla v zlom období 😅😊

hviera81
11. máj 2022

tak ja napriklad s paradajkami ani paprikami na balkone nemam velmi dobre skusenosti. potrebuju velky kochlik, vela zeme. papriku som nemala ani jednu (ale ja som juh)
ak mas slnecny balkon, tzn juh? tam ti vsetko vyschne, spali slnko. tam treba naozaj nieco teplo a suchomilne (sklanicky).
ak nevies co presne, radsej zajst do zahradnictva nech poradia.
inak je to o skusani, bude urcite aj take, ze sa nepodari, vyschne, zhnije, skodcovia... ale za mna je to forma relaxu a stoji mi to za to....

hviera81
11. máj 2022

@evica17 ja tieto sadim na jesen, nemaju problem so zimou, na jar som mala krasny spenat (februar-marec)

dankabetka
11. máj 2022

Ahoj, tak ja som na balkone uz mala kadeco...od cherry paradajok, papriky, cili, zazvor, pazitka, cibulka, hrasok, dokonca aj salatovu uhorku a pazitku. Najviac sa mi dari tym paradajkam...tie pestujem detom uz 6 rok, aj tento rok mam, a ked vesiam pradlo vzdy sa nejaka supne do ust..😉 inak mam aj zahradku ale mimo panelaku a tam mame kadeco.🙂

katus226
11. máj 2022

@mb2021 zrejme mysli TomTato, stepena rastlina

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
11. máj 2022

Na vacsi balkon aj stalorodiace jahody a cucoriedky 👍

travelllerka
11. máj 2022

@mb2021 ja som také videla v bauhause, že paradajka aj zemiak zároveň, ale neviem ako sa volala odroda.

evica17
11. máj 2022

@mb2021
@katus226
@viestta
Dakujem vam. Tak nasadim asi az potom.

tinkerbell
8. jún 2024

@dankabetka v akých veľkých kvetináčoch pestujes tie paradajky?

dankabetka
8. jún 2024

@tinkerbell cca 70x30cm.... V kazdom mam 3 rastlinky...bocne viac v predu a strednu viac k zadnej casti...niesu vedla seba ( ta stredna je akoby sikmo k tym dvom) ...a tento rok mam aj uhorky nakladacky a cibulku na balkone a na jar som mala dve kola redkovky...

tinkerbell
13. jún 2024

@dankabetka a reďkovky boli pekné?

dankabetka
14. jún 2024

@tinkerbell ja sadim tu dlhu redkovku a nie gulatu a ano bola fajn, hlavne decka sa tesili z nej. Ja mam balkon na vychod - takze slnko od skoreho rana do obeda a potom je uz tien do vecera.