Parný mop na plávajúcu podlahu - skúsenosti

majkaa53
5. sep 2022

Ahojte chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosť chcem kúpiť parný čistič, máme doma klasickú plávajúcu podlahu nevyduje sa ?

pininka1
6. sep 2022

@majkaa53 ja mam kercher a je na nom napisane ze sa nesmie pouzivat na plavajucu podlahu, takze podla mna ziaden by sa nemal. Ale v robote sme malovali a tam som ho pouzila, ale len raz a nic sa nestalo.

dzejn80
6. sep 2022

@majkaa53 ja mam Rowentu a ma tri stupne pary, prvy vyslovene urceny na parkety. Ale samozrejme je tam napisane, ze by sa nemal pouzivat na click podlahy, iba na lepene. Ja mam click, pouzivam druhy stupen a nemam ziadny problem. Tej pary nie je zas tolko, aby bola podlaha taka mokra, ze sa poskodi. Do minutky mam sucho.

alenamihal
6. sep 2022

kukaj mop len cisto na drevo..lebo ano moze ti znicit podlahu..

babovka2321
6. sep 2022

@majkaa53 su aj vodeodolne plavajuce podlahy a tak som sa v predajni potesila, ze jej, na to budem moct pouzit parny mop? No a predavac ma hned na mieste zrusil, ze nie, parny mop v ziadnom pripade ani na vodeodolnu podlahu 🙂

brembo
6. sep 2022

My máke Karcher SC3 a v pohode s ním umývam plávajucu podlahu. Tej pary nie až tak vela,že by sa niečo stalo. A ked áno,tak tá podlaha za vela nestála.

simca06022011
6. sep 2022

zalezi aj od kvality plavacky, mi sme v dome pri kupe mali taku plavacku co nezniesla ani len vodu, nie to este parny cistic, opstupne okolo spokov sa pekne akokeby "vyduva". Ta vlhkost sa dostava do tych "spojov"...
Ja mam teda drevenne parkety lepene, olejovane doma a nepouzivam na to parny cistic, ani nahodou, povrch by mi to zlikvidovalo raz dva. Ale to je ina vec :D