Osy na terase

andrea_ff
21. júl 2022

Ja som už dnes úplne zúfalá. Našu terasu aj kríky okolo domu obsadili osy....sú všade. Lietajú a aj su pokope v rohoch terasy...aj 15ks pri sebe.... Nechápem, z kadiaľ sú takto zrazu....? Normálne nevieme byť vonku. Bojím sa, že aj deti postupu...
Nemáte skúsenosti, čo s nimi?
Dakujem

surama
21. júl 2022

@andrea_ff Skus vystriekat poriadne hniezdo sprejom na osy. Kapu z neho riadne.

andrea_ff
autor
21. júl 2022

@surama hniezdo nevidím....ale sú vsade po stenách a v krikoch

mondolina
21. júl 2022

bolo by dobré nájsť hniezdo, a potom kľudne aj hasičov.

surama
21. júl 2022

@andrea_ff Musi byt niekde hniezdo. Oni sa zvyknu napchat aj pod listy a do roznych dier kade tade.

margaretka_
21. júl 2022

U nas je strasne vela os okolo vody. V kuse sedia psovi v miske, okolo studne, deti vliezli do bazena a hned boli tam. Ale nie také útočné, oni iba piju vodu.

liusa82
21. júl 2022

aj u nás ich je velmi vela na dvore a aj mravcov čo som si všimla.A tiež nevidím nikde hniezdo všetko som už popozerala.Minule som išla dať mačke vonku vodu a tak som sa ich zlakla až miska letela cez schody a zábradlie.Mne sa zdá že čím je väčšie teplo tým ich je viac

heln
21. júl 2022

@andrea_ff ahoj, osie hniezdo hladaj tam, kde je nieco drevene - kolna, buda, kludne aj spary v terase ak su drevene, vecer su kludnejsie.

liusa82
21. júl 2022

len ak je dajaké hniezdo tak ho treba likvidovať skôr jeseň,zima vtedy býva ževraj prázdne.Ja by som to teraz neriskovala zhadzovať.Na dvor chodim väčšinou až večer vtedy je už klud

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlenka1889
21. júl 2022

My sme takto mali osie hniezda v psej búde (psík tam nespal) , a na strešnom okne (viditeľne to bolo iba po otvorení okna) veľmi pomohlo nastriekať tam ten biolit na osy, osy ktoré boli v hniezde podochli, hniezdo sme následne zoškrabli,vyhodili no v oboch prípadoch tam ale po ani nie 2 týždňoch boli hniezda znova. 😥

andrea_ff
autor
21. júl 2022

Tak máme drevený krov a teda v streche môžu mať na povalu milión hniezd..... Ale kto tam teraz vkročí?
Strašné niečo. Normálne sme dnes vo vnútri....
A susedia sú vonku na svojej terase...sedia, jedia tam a nič. Nechápem, keď u nás je aktuálne aspoň 200 ôs....
A o 20m nič????
Každoročne sú u nás osy, ale to, čo je dnes...to sa ešte nestalo 🤦🤦🤦 sú všade.
Ovocné stromy nemáme, vodnú plochu nemáme...

diamond007
21. júl 2022

@andrea_ff blbá otázka, nejedli ste tam niečo sladké? Skús vystriekat celú terasu

andrea_ff
autor
21. júl 2022

@diamond007 my tam skoro už ani nedávame, presne kvôli osiam. Ale u nás sa im evidentne páči.... Na túto sezónu som na terasu zavesila aj umelé osie hniezda, ktoré by ich mali odstrašiť....ale evidentne to nepomáha.

andrea_ff
autor
21. júl 2022

Nedávame=nejedavame

diamond007
21. júl 2022

@andrea_ff tak tam máte asi hniezdo ... Ja by som si tam zavolala niekoho na to konkrétneho.
Aj my máme osy, keď vytiahneme melón aj 10 ich dôjde ale také množstvo ako ty píšeš nie

simsalabim
21. júl 2022

@marlenka1889 to hniezdo tam treba po vystriekani nechat, dalsie osy tam uz nepojdu. A na jesen vyhodit. A striekat v noci, ked su vsetky v hniezde.

daniela2202
21. júl 2022

@andrea_ff riešim to isté, utekal do Lidlu, majú tam teraz akciu na Biolit sprej, na osy a sršne, za 3.29e, striekala som a okamžite padali 👍👍👍

andrea_ff
autor
22. júl 2022

@daniela2202 včera sme vystriedali malý aj veľký spray hasicaku. Ale dnes sú tu tiež. Porazí ma