Orientácia bytu na západ

24. jún 2021

Ahoj, je podla vas tato orientaciu bytu dobra? Nieje tam malo svetla?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkovagabicka
24. jún 2021

My mame všetky okna na západ, svetla je viac ako dosť.. a vďaka západnej strane aj riadne teplo 🙂 celé poobedie nám pečie do bytu, my sme ešte aj pod strechou horný byt bez klímy by sme sa riadne piekli vo vlastnej stave 😇😆

buberova
24. jún 2021

Kamarát má na západ a hovoril že by prijal aj viac svetla..

kkovacovak
24. jún 2021

Kamarátka má na západ a nikdy viac 😄 trpí neskutočne lebo majú hrozný výpek. My máme na sever+východ, slnko len ráno, poobede málo svetla ale ja budem mať radšej menej ako príšerné teplo. To už záleží na tebe čo ti vadí/nevadí

pa_tricia19
24. jún 2021

My sme mali orientáciu bytu V+Z , bol to tehlový byt a bol to najlepší byt čo sa klimy týkalo, aj v lete aj v zime, žiadne extrémy... Teraz sme v paneláku, orientácia juh na dennú časť a akože, ako také špekáčiky sa tu škvaríme, otras.

siska53
24. jún 2021

Mali sme zapadnu stranu, slnka, svetla dost, ale poobede bez klimy by to neslo. Zato bielizen ráno vyvesena bola večer suchá.

simsalabim
24. jún 2021

Podla mba je to dobra otientacia, ale rozhodne iba s klimou.

evamea
24. jún 2021

Máme juhozápad bez klímy. Na umretie. 🤯 Nezateplený panelák, slnko od 11 dokým nezapadne.

elizabet173
24. jún 2021

nikdy, ani zadarmo, v lete tam skapete bez klímy.

autor
24. jún 2021

bol by to prizemny byt, klima by bola samozrejme tiez.... chcem mat dostatok svetla hlavne

missdiva
24. jún 2021

Som sokovana z komentarov... Baby pisu akoby sme byvali v UAE, na SR su horucavy max mesiac v lete co rozhodne nie je dovod na nekupu bytu na zapadnu stranu.

Mala som viacero nehnutelnosti a zapadna strana je super, byty na zapad boli velmi presvetlene (ale oba na vysokom poschodi) a mali vecer naaadherne vyhlady na zapad slnka (z bakonu bol vyhlad na prirodu a mesto).
Cize za mna zapad TOP strana ale nie vzdy to tak je. Kupuj byt komplexne a nie podla svetovej strany. Hlavne aby mal byt velke okna a vysoke stropy. Ak mas byt nizko moze to byt hociaka strana a vzdy tam bude menej svetla (ja nedam pre svetelnost dopustit na najvyssie poschodia), tiez velmi vela robi vyhlad z okna.

sssss123
24. jún 2021

mám všetky okná na západ a je to fajn, to teplo zas netrvá tak dlho aby sa nedalo vydržať, a hlavne, píšeš že budeš mať klimatizáciu, takže myslím že to bude v pohode

zuzanka.zuzu
24. jún 2021

severozápadná strana áno 🙂 my sme teraz dočasne na východ a NIKDY VIAC, ráno sme hore už od 5 a keď sa oprie slnko tak je k nevydržaniu aj doobeda, baby tu píšu "skoro ráno vyvetráme aby sa ochladilo v byte" - no tak my vtedy zatieňujeme, zatvárame, presúvame sa na zem lebo posteľ je "s výhľadom von" čiže sme na výpeku, fuj...
doteraz som si myslela, že ideálny byt je V-Z ale ideálny byt je spálne na S a denná časť na J - v zime je tam príjemne, v lete je slnko vysoko 🙂

nevenka
24. jún 2021

@zuzanka.zuzu my mame presne spalnu a detsku na SV, v lete rano svieti slnko, ale je este znesitelne, len nas, samozrejme, budi a pri malych detoch je zazitok vstavat o pol 5 rano 😅, obyvacka a kuchyna je na JZ, v lete hic, ale ja som rada, lebo tie horucavy zas netrvaju 3/4 roka, vsakze. Jesen, zima, jar - vobec nekurime v obyvacke, jedine, ked sme mali male babatka v zime a boli mrazy. Ked zasvieti slnko, pekne prehreje tuto cast. V spalni je chladnejsie a to je vlastne dobre. Aj tam sme kurili len v noci pri malych detoch. Teraz sme kupili starsi dom a budeme prerabat, ta orientacia je uz horsia, ale kedze velmi na vyber nemame, musime to brat tak, ako to je.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
missdiva
24. jún 2021

@viestta ja som nereagovala iba na teba, takmer kazdy okrem teba pisal ako tam bude teplo. Mame 4rocne obdobia a teplo u nas byva velmi malo (niekedy ani nie cele dva mesiace v roku a z toho este v tom case pojde zrejme niekam na dovolenku) len autorka sa nahodou pyta v najvacsich horucavach...

sixas
24. jún 2021

My mame spalnu na zapad aj detsku.
A teraz brutal.. Ma v izbe 33 stupnov a nemozem otvorit ani okno, pretoze za oknom mame ihrisko, kde kricia deti aj do 23. Esteze sa stahujeme

alexk12
24. jún 2021

Pridávam sa mi tiež západ teraz 30 stupňov v byte🤦🏻‍♀️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkovagabicka
24. jún 2021

@missdiva tak my čo tak žijeme sme len podotkli že aj takýto. ,, problém “ môže nastať 😇

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
24. jún 2021

Nie je nic krajsie ako slnkom osvetleny byt, na tom prizemi budes mat podla mna aj malo slnka aj chladok pokial teda nemas pred oknom periferiu. Mame teraz tak zvlastne orientovany byt a veru by som prijala viac slnka aj za cenu toho vypeku... Vej to nie je cely rok.

autor
25. jún 2021

teraz som na na vychod ciastocne S/V a mam 30stupnov tiez. Ale chyba mi svetlo a slnko v byte

elizabet173
27. jún 2021

tak tam bude asi problém v inom, nezateplení, nedostatočnej izolácii a pod. Kamarát má byt s orientáciou na JV a tridsať stupňov nemá, ale teda keď mus slnko svieti do okien, má ich dokonale zatemnené a otvorí v spálni na opačnej strane bytu.

elizabet173
27. jún 2021

@kitycat ako pre koho, ja naopak slnkom osvietený byt, alebo teda v mojom prípade dom neznášam. Milujem mierne šero

elizabet173
27. jún 2021

@missdiva prečo si šokovaná? Niekomu teplo nevadí, miluje leto, niekto ho neznáša a je pre neho utrpením vydržať pár dní v byte teploty nad 27 stupňov, Nežije, prežíva, to už čo je za život? Nie každý je za klímu, ja ju tiež nechcem, našťastie ju v našom dome nepotrebujem, ale keby som mala v byte čo i len týždeň v roku horúco, tak si ju dím namontovať, inak by som trpela.