Orientácia 2-izbového bytu

31. máj 2024

Ktorú orientáciu podľa svetovych stran uprednostňujete
2 veľké skupiny:
- juh a západ
- sever a východ
Pripadne ešte pri 1 izbaku alebo garzonke. Len byty, ktoré sú otočené na jednu stranu

madeincssr
31. máj 2024

Podla toho aky si typ, ci mas rada v byte velmi teplo, vela slnka (su ludia, co maju v byte 25-26°C a vrcholne letne horucavy znasaju dobre), alebo mas skor rada chladok. V lete byva v miestnostiach na juh/juhozapad/zapad fakt hic a vyzaduje to bud celodenne tienenie zvonka, alebo (dost energeticky narocnu) plnohodnotnu klimatizaciu, ktoru vsak nie kazdy dobre znasa.

simsalabim
31. máj 2024

Za mna asi juh a zapad, lebo ma rano v lete nebudi slnko a teplo a v zime netreba tolko kurit. Tienenie v lete vyriesis vonkajsimi zaluziami a klimou v ozaj horuce dni…. Netreba ju cele leto.

elzus
31. máj 2024

My sme sever-vychod a pod strechou. V lete teplo,ide zo strechy ale určite chladnejšie ako iné strany. A v zime malo slnka zasa. Iba v obývačke a detskej doobeda. Ja som si zvykla ale treba aj viac kúriť v zime.

226lenka
31. máj 2024

My máme 2 izbový byt a orientovaný len na východ a úplne nám to vyhovuje.

gribka1
31. máj 2024

Ja juh a západ, potrebujem svetlo.

gaaaa
31. máj 2024

My máme 2-izb.byt východ západ.

birdincage
31. máj 2024

My máme juh západ a v lete tu máme peklo. Nepomáhajú ani zaluzie a klímu nám nepovolili.

zaphyra
31. máj 2024

Za mna sever vychod. Byvala som v byte orientovanom na zapad a uz nikdy viac, na to peklo nikdy nezabudnem 🤣

kaktusik007
31. máj 2024

mam byt na juhovychod. Ideal, pretoze tym ako sa nataca zem mam v zime dost slnka a naopak, v lete okolo obeda uz mi priame slnko nesvieti 🙂

nevyhoda bytu ktory ma okna do jedinej svetovej strany - tazsie sa vetra, neurobis len tak prievan z izby do izby.. Takze v lete, ked su styridsiatky, kvoli tomu pouzivam ventilator.

larinka552
31. máj 2024

Vychod- zapad 👍

marticka85po
31. máj 2024

My mame obe izby na vychod.od aprila mame v byte 26-28stupnov. Od juna sa teploty vysplhaju aj na 33stupnov.ked sme nemali klimatizaciu tak sme sa tu varili.nedalo sa tu fungovat. Keby som si mohla vybrat tak volim.severnu stranu

madeincssr
31. máj 2024

@marticka85po no a to doobedne slnko je este v pohode. Horsi by bol juh resp. juhozapad.

sasa1310
31. máj 2024

juh - západ samozrejme. Máš pekne slnečno, keď slnko vadí, tak si zastrieš, keď je teplo, tak si dáš klímu. Ale keď máš stále tmu lebo ti slnko nesvieti, nezmôžeš nič len svietiť od rána. My máme tak robený panelák. My sme na slnečnej strane, polovica je na tmavej (východ a sever) a furt kúria a nadávajú, že majú tmu a zimu. A ja mám krásne urodené rastlinky na balkóne

kitycat
31. máj 2024

Uz som to tu raz pisala, ja radsej zhorim v JZ slnku 😀

sasa1310
31. máj 2024

@kitycat a hlavne, každý deň nesvieti slnko, takže máš skúsenosť aj keď slnko nie je a aj keď je. A jednoznačne sa teším ráno, keď vidím, že bude slnečno a môžem sa aj v lete vypekať na balkóne

feb13
31. máj 2024

Juh a zapad. Ale mozno zavisi aj od oblasti. Byvali sme v lokalite, kde od novembra a niekedy uz od septembra do marca bola rano strasna hmla, cca. do 11-tej a vtedy uz slnko z tej vychodnej strany odchadzalo. Zit pol roka bez slnka by som nedokazala.
Na zapadnej strane mas v zime slnko tak do 15-tej, potom uz zapada, to deti akurat spia takze su stiahnute zaluzie, tiez nic moc... ale deti nebudu vecne male, takze tam predsa nejake slnko mas a ked je tam aj juzna strana tak to je istota. Ano v lete je tam teplejsie, ale to sa da predsa lahsie riesit nez chybajuce slnko.