Optické káble

10. apr 2022

Prosim Vas poradte. Volali mi ze nam pridu menit kable na tv na opticke a ja nechapem co to znamena. To budu menit kable v celom byte od chodby do obyvacky kde je televizor alebo sa to meni len skrinka??? Chyta ma z toho depka ak mi natahaju po celom byte kable.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. apr 2022

@viestta volali mi do prace este k tomu som mala aj klientov tak som povedala ze dobre a potom ked som nad tym rozmyslala tak ma napadlo to s tymi kablami pytala som sa susedov tiez nic nevedia ale kazali byt doma tak to budu isto do bytov tahat kable. Porazi ma.

aalt
10. apr 2022

Meni sa kabel co ide do bytu. Ten konci optickou zasuvkou ale odtial ide dalej tiez uz optika az po router (ak mas wifi, tak to s antenkami). Takze menia sa kable az po router - ten mozno tiez vymenia, lebo musi mat opticky vstup. Od routra sa uz nic menit nemusi.

liljana
10. apr 2022

Optika sa taha po dvere bytu. Tam si siris net cez existujuce bytove LAN rozvody a/alebo cez router/modem.

autor
10. apr 2022

@aalt nemyslim internet ale televiziu a televizor mam v obyvacej izbe takze sa mi budu srat s kablami cez cely byt nedavno som prerabala zato ma to serie. A internet mam od ineho a tv tiez takze aj ked mam wifi router pri vchodovych dverach je mi to prd platne.

aalt
10. apr 2022

Mas zvlast kabel do bytu pre Tv a zvlast pre internet?
@liljana optika sa taha po router. Ak mas router v obyvacke, tahas optiku do obyvacky.