Opravy v nájomnom mestskom byte

27. nov 2023

Ahoj dievčatá. Nedávno sme sa nasťahovali do nájomného mestského bytu a začal nám o víkende "blbnúť" kotol . Ideme samozrejme zavolať na úrad a nahlásiť to len sa chcem spýtať či máte niekto skúsenosti či takéto opravy platíme my alebo mesto ktoré vlastní byt (aj kotol) ? Nech viem či si ísť vybrať väčšiu hotovosť pre prípad potreby alebo netreba

simca06022011
27. nov 2023

v najomnej zmluve mate co? podla mna opravy vsetkeho co na pevno patri k bytu, uhrazda vlastnik - tak to byva aj v beznych najmoch. Nebudes napr. kupovat novy kotol do bytu, ktory nie je tvoj a pod. Ty paltis najom, za to , ze vsetko co ma, funguje.
Zavolaj si, to mas najvacsiu istotu...

autor
27. nov 2023

@simca06022011 máme v zmluve len zmienku o náhrade za "drobné opravy" na zariadení do sumy 200€ preto som z toho Maďar . Zatiaľ sme sa nedovolali , čakáme

simca06022011
27. nov 2023

a velke opravy tam nemate spomenute? zariadenie bytu, ako posupovat ked sa nieco pokazi, havarije a pod?

modraslamka
27. nov 2023

my sme mali taky isty problem s tym ze drobne opravy do sumy 160e hradime my, ale kotol majitelka samozrejme uhradila, aj montaz vsetko.

autor
27. nov 2023

@simca06022011 máme toto v zmluve bod 7 a 8

autor
27. nov 2023

@modraslamka ďakujem za skúsenosť 🙏 lebo zatiaľ sme sa nedovolali a ja už stresujem že budem nový kotol kupovať sotva sme sem prišli 😅

simca06022011
27. nov 2023

bod 8.) a ked sa nedovolate, tak tam skocte.. bohuzial na urady sa dovolat je umenie a je zima, byt bez kotla, ziadna sranda...

za mna je drobna oprava vymena klucky, malovanie, a pod... ale nie oprava kotla

autor
27. nov 2023

@simca06022011 bodaj by si mala pravdu 🙏 sme teraz obaja v práci tak zatiaľ môžeme len "otravovať" a vyvolávať, prinajhoršom si zoberiem voľno a ráno tam skočím nech večer nepomrzneme

maranco
27. nov 2023

* zatiaľ sme sa nedovolali *
Pošli obci email, alebo doporučený list cez schránku slovensko.sk

autor
27. nov 2023

@maranco dobrý nápad , ďakujem za radu ak sa nepodarí vyskúšam

isis234
27. nov 2023

Kotol-oprava a náklady s tým spojené hradí prenajímateľ. Je to v zlmuve.
ale.. bod 8., ak by včas nedali vymeniť kotol- alebo opraviť, budete to riešiť vy a peniaze vám preplatí. Takže ako písali vyššie, ísť na úrad osobne alebo mailom súrnu poštu poslať.
Vy hradíte len drobné opravy, napr, výmena žiarovky, ak by sa vypínač pokazil, .. drobné opravy do tej sumy 200 € ( hoc je to dosť vysoká suma na drobné opravy. Stačila by aj 150 €)

vanilkovazmrzka
27. nov 2023

Tiez si myslim, ze kotol nespada do drobnych uprav ci oprav 🙂 kazdopadne daj potom vediet, ako sa to doriesilo 🙂

nikijezikova
27. nov 2023

Ahoj bývam v nájomnom obecnom byte,keď sa mi pokazil kotol ,poslali mi z obce svojho zazmluvneneho človeka
Bolo treba vymeniť riadiacu jednotku, platila to obec ..takisto platí aj revízie kotla

autor
27. nov 2023

Ďakujem pekne všetkým za rady ❤️❤️❤️ napíšem ako sme potom dopadli