Oplotenie rodinného domu

lanelly
5. sep 2022

Môžete mi niekto poradiť, aký máte plot k rodinnému domu, napríklad skúsenosti s gabionmi, čo sa vám najviac osvedčilo, prípadne s akou firmou ste boli spokojní, ktorá vám to realizovala. Ďakujem za každý príspevok do diskusie.

osky
5. sep 2022

Gabiony su otrasne.skus nieco ine.

andrejka1974
5. sep 2022

@lanelly my máme betónový plot a robila nám to firma zo sokoliec

zalka
5. sep 2022

My máme plot z https://vaspo.sk/plotovy-system-vrsatec#overlay... robili sme sami a doplnený je panelmi z Mercury

katkaseiner
5. sep 2022

mame betonovy na jednej strane a ideme robit aj na druhej (tato druha strana mala byt urobena susedom, ale nema sa k tomu z niekolko rokov..)

deti95060810
5. sep 2022

my máme takýto - syn zvaril sám, mm postavil stĺpy....
https://www.ploty-alumix.sk/hlinikove-ploty-a-b...

veselo_neveselo
5. sep 2022

Cbod si poprecitat na modrustrechu, tam je tych skusenosti habadej, a obcas aj s obrazkami!

lanelly
autor
5. sep 2022

Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede aj inšpiráciu, veľmi mi to pomohlo.

piece
3. mar 2023

Ahojte dievčatá, prosím ako hodnotíte ktoré máte hlinikový plot po nejakom čase? Je dobré rozhodnutie dať takýto plot?
Premýšľame s mužom, že by sme už konečne dali urobiť plot komplet, nech to okolie okolo domu už nejako vyzerá 🙂

dom_evi
6. mar 2023

Tak takym plotom asi nie je co pokazit. Chceli by ste na mieru alebo zhanate uz ako keby typizovane dielce?

pukavica
22. mar 2023

@piece no ako ste postupili?

ivana11155
22. mar 2023

@piece ahoj. my mame a sme velmi spokojni.

ewiculik
29. mar 2023

@ivana11155 Aky mate? Davali ste si robit na mieru?

piece
30. mar 2023

@dom_evi na mieru by sme chceli, už máme stĺpiky urobené, vymurované, preto by sme to chceli na mieru, lebo tie dielce majú také rozmery, že to by sme museli kadejako hľadať a kombinovať aby nám to sedelo, čo som pozerala.
@pukavica no zatiaľ nijako, pozerám firmy po nete a rozhodujem sa, že čo, ak máte nejaký tip aj konkrétne na firmu bola by som rada. Teraz som sa venovala viac sadeniu papriky a rajčinám, tak som poľavila od tohto, ale teda už nemôžem to odsúvať.
@ivana11155 nemohla by si mi prosím ťa poslať aj fotku, aký?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
piece
30. mar 2023

@mamula20 toto sa aj mne isté obdobie páčilo, ale ozaj len po bokoch, od susedov, nech nevidia. Zpredu nechceme plný plot, to by sme chceli niečo pekné 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vetva99
5. apr 2023

tiez nie som zastancom, aby sa clovek tak povediac uplne zabarigadoval. sukromie mat treba, ale napriklad z predu od ulice by som si len tak taky plny plot tiez asi nedavala

seblicek
18. apr 2023

@piece dobré je si aj viaceré firmy pozrieť a dať si aj cenové ponuky urobiť, ale teda rozdiely, čo sme si my robili prieskum, tak nie sú len v cenách, ale vo veľkej miere aj v komunikácii, v prístupe a to pre mňa bolo také podstatné. Nám robila plot aj bránu firma Alumix, robia na mieru, čiže prídu, zamerajú čo ako treba a podľa toho vyrobia.
@vetva99 ani ja nie po pravde, moc sa mi to nepáči, keď to tak niekto má, ale vieš ako to je, každý podľa svojho vkusu.

vetva99
18. apr 2023

tak to je jasne. vy ste si aj dizajn plotu davali robit na mieru alebo ste si vyberali z nejakeho katalogu?

piece
20. apr 2023

@mamula20 akože mne sa aj živý plot páči, len to zase polovičke nie, ale tak my v mnohých veciach musíme hľadať kompromisy, keďže máme rôzny vkus 😀
@vetva99 tak každý sme iný, niekto potrebuje mať plný, aby proste nikto nevidel do dvora, ale to mne príde zase až prehnané.

piece
20. apr 2023

@seblicek to áno, to už som aj pozerala, aj som niektoré kontaktovala, ale teda ide mi o kvalitu práce, vieš aby sme mali ten plot urobený dobre, aby bol pekný a hlavne aby nevybledol alebo niečo časom. Proste nech vydrží roky, preto som tu aby ste mi poradili. Pozriem tú firmu, čo si písala.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seblicek
21. apr 2023

@vetva99 oni majú ponuku, že aké majú, aké robia a dosť širokú, takže z toho sme si vybrali, čo sa nám páčilo, čo nám s mužom padlo do oka 🙂
@piece pozri pozri, sú fajn, my ak budeme ešte niečo takéto robiť tak dozaista sa obrátime na nich. Lebo sú spoľahliví. Áno veď aj my sme si povedali, že kvalita proste musí byť dobrá, nech nemáme pokoj len na tri, štyri roky, ale na dlhšie.

moncurienula
24. apr 2023

ahojte dievcata, chcem sa opytat taku vec. ked ste si davali robit ploty okolo domu, tak ta firma vam zabezpecovala aj take nieco, ako mensie stavebne upravy? alebo ste museli mat uz vsetko nachystane, ze len prisli a spravili tie stlpiky a cely plot?

bibiana177
2. máj 2023

@moncurienula tl si myslim, ze zalezi od toho aky chcete plot, ci betonovy, hlinikovy a podobne. chcete plot na kluc?

piece
3. máj 2023

@mamula20 tak chlapi majú na veľa vecí neustále čas, aspoň u nás je to tak, veď aj teraz kým sme sa dohodli, kým proste pristúpil na to, že ideme vyriešiť oplotenie, tak to bol boj, no proste má času na rozdávanie a to je vec, ktorá ma dokáže aj po rokoch rozladiť 😀 Tak hádam u vás to pôjde rýchlejšie 🙂

piece
3. máj 2023

@seblicek pozerala som, že aké typy majú, čo sa dá zvoliť, vy ste dávali, čo konkrétne? Aký typ?? 🙂

tabakmirka
4. máj 2023

@moncurienula My sme si všetko urobili čo sa dalo svojpomocne, aj stĺpiky robil muž. Potom firma už prišla len na zameranie brány a bránky ako takej. My sme si to nachystali ako sme chceli, akú sme mali predstavu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seblicek
9. máj 2023

@piece my sme si dávali Exclusive šikmé lamely, mne to prišlo také naj, také, že je to jednoduché, pekné, aj to účel plní, aj to dobre ukáže a sme sa na tom zhodli, takže nebolo nejako o čom 🙂