Oplatí sa kúpiť parný mop?

23. feb 2023

Ahojte, rozmýšľam či kúpiť parný mop, oplatí sa to, používate doma? Teraz vysavam a zem umývam s vodou v kybli a s handrou čo treba vyžmýkať. Čítala som že parný mop nalejem doň vodu a umýva s parou zem. Je to tak je po použití zem čistá a mokrá? A akú značku odporúčate? Dakujem

mandymoore123
23. feb 2023

Pripnem sa 🍀

lucia851
23. feb 2023

Mi máme a je to super vec

milanemila
23. feb 2023

Ja odporucam karcher, horuca para aj dezinfikuje. Podla mna super aj do kupelne.

petka_3
23. feb 2023

Za mňa super. Vyčístí rýchlo, nič nedrhnem a na podlahe aj naozaj vidno, že je umytá.

nikasmile
23. feb 2023

Ako píšeš, čistá a trochu mokrá ale schne to extra rýchlo. Najlepšie je že nemusíš používať chémiu a tá para ti všetko vyčistí a zároveň aj vydezinfikuje pri tej teplote. Za mňa extra super vec. Máme Kärcher.

petka_3
23. feb 2023

Už by som si asi kúpila komplet, taký, ktorým môžem čistiť veci aj ručne a má aj nástavec na podlahu. Ten karcher plánujem.

nic_ol
23. feb 2023

Mám viledu a spokojná som ,zem je čistejšia ako po klasickom mope aj to oveľa rýchlejšie schne, čistiace prostriedky netreba ale ja zvyknem na handričky kvapnut ajax alebo olej do prania kvôli vôni

moni106
23. feb 2023

Podla mna parny mop jedine ak mas lino podlahu alebo dlazbu.pretoze para moze vydut a znicit plavacky aj parket.

panelacikova
23. feb 2023

tiež by som to odporúčala len na dlažbu, na nej sa môžeš vyšantiť. umývala som s tým síce aj plavačku, ale hneď som po nej behala radšej suchou handrou, aby sa mi náhodou nenapila vody a nevydula...

autor
23. feb 2023

Na plávajúcu podlahu sa to neodporúča? V jednej izbe máme plávajúcu, v ostatných linoleum, no časom chceme všade plávajúcu.

kaktusik007
23. feb 2023

mam parny s vysavacom, nedam na to dopustit, umyva super. vsade mam plavacku, na mop som dostala taky plastovy stojan - takze ho pokladam tam, ak by som ho bez pohybu nechala na plavacke by sa isto znicila. za mna fajn vynalez ;)

moninah
23. feb 2023

mame plavacku a parny mop a nevydulo nic. A presne viem, kolko vody som minula na cely byt, kedze vzdy lejem do stroja 1 liter a po skonceni este aspon 3 dcl z neho vylejem. Myslim, ze s vedrom a handrou tej vody ostane na podlahe viac. A naozaj je to vycistene lepsie. A ja umyvanie podlahy neznasam a s tymto je to aspon trocha lepsie. Ale urcite treba pred umyvanim povysavat.

moninah
23. feb 2023

@kaktusik007 to vysava a umyva naraz, alebo najprv povysavat a potom zmyt?

beky223
23. feb 2023

A máte niekto aj bezkáblový?

sabina_00
23. feb 2023

Ja mam Rowentu s mopom a vysavacom a je to môj miláčik 🥰🥰 nemusím pred umývaním zametat/vysavat. Rowenta robí oboje. Máš tam tri nastavenia a podla toho si vyberieš co potrebuješ. 1. Je na plávajúcu 2. Je na silnejšie znečistenie plávajúcej alebo dlažba 3. Je na dlažbu.
Zloženie tej hlavice je vysavac v zadu v strede mop a v predu zase vysavac takže vysaje ozaj všetko.
Jedine male mínus je - tým ze v predu začína vysavac až potom mop tak nemyje par mm popri stene.
Ale teda ja osobne mam popri stenách len prach.Veľmi málo kedy je tam špinavé takže toto malé mínus mi vôbec neprekáža.
Za mňa 10/10

nyphadora
23. feb 2023

Anoo mame dva tyzdne a super vec 👍, uvažovala som nad tym pol roka 🙈😂.

aurora33
23. feb 2023

@nikasmile mozem sa opytat aky presne máte?

kitzen
23. feb 2023

A nájde sa tu niekto, kto má parný mop odskúšaný na vinylovej podlahe?

adamar
23. feb 2023

.

autor
23. feb 2023

A aká značka je najlepšia? Väčšina ste písali Kärcher a Rowentu, no konkrétne aký typ, nevyznám sa v tomto

nikasmile
23. feb 2023

@aurora33 Kärcher SC 4 EASYFIX

veve_ad
23. feb 2023

@kitzen ano, mame vinyl a parny mop vileda. Vileda ma 3 stupne pary - najslabsi na podlahy plavajuce alebo vinyl, stredny na koberce (ma nadstavec a ta para krasne osviezi koberce) a najsilnejsi na dlazbu

kaktusik007
23. feb 2023

@sabina_00 mame ten isty 🤣

aurora33
24. feb 2023

@nikasmile dalujem krasne 🙂