Oplatí sa kúpiť multifunkčný hrniec?

adusik0542
17. máj 2024

Ahojte , prosím o radu skúseností s pomalým tzv multifunkčný hrniec. Chcela by som to ako svadobný dar či sa oplatí za každú radu budem vďačná aj za plus a mínus potešila by aj konkrétna značka ďakujem

1111sandra1111
17. máj 2024

ja mam tefal aj s tou nasadou, co z neho spravi teplovzdusnu fritezu.

vyskusala som aj recepty a funkcie vselibarsjake, ale po case vyuzivam hrniec ako ryzovar, ako tlakovy hrniec a plus ten teplovzdusny nastavec.

vyuzivam ho, minimalne raz do tyzdna, niekedy aj viac.

revikat
17. máj 2024

My máme tento: https://www.datart.sk/hrniec-elektricky-tefal-c...
Nedám naň dopustiť, ide aj viackrát do týždňa ☺️ super vec na strukoviny, po namočení cez noc sú uvarené za 10-15 minút. Suché strukoviny sú uvarené za 45 minút. Vývar z neho je úplne famózny, vytiahne chuť mäsa za 45 minút tak, ako keby sa v bežnom hrnci varil aj 3 hodiny. Už som v ňom robila aj rizoto a krémové polievky.
Samozrejme, trochu mu trvá, kým sa ohreje, natlakuje a potom vypustí paru, ale celkovo je to rýchlejšie a efektívnejšie ako variť na sporáku.
Náš Tefal hrniec nemal tú teplovzdušnú nadstavbu, takže máme samostatnú teplovzdušnú fritézu a tiež ju používame veľmi často, perfektné pečené zemiaky odtiaľ sú 😊 takže ak sa to dá zohnať aj 2v1, tiež by to malo veľa využití 🙂

1111sandra1111
17. máj 2024

@revikat ano, to mahrievanie trva. ale super je, ze od zaciatku do konca pri tom nemusis stat. Zapnes a nahreje a pusti a vypne sa sam. Nie ako pri normalnom, strazit, kym zacne vriet a stlmit a bla bla😄

floren
17. máj 2024

@revikat môžem poprosiť recept na zemiaky, ďakujem