Oplatí sa kúpiť kachlový krb?

14. okt 2023

Oplatí sa kúpiť kachlový krb? Nemáte niekto doma,aby ste sa mohli podeliť o skúsenosti? Chceli by sme do staršieho domceku . Prikladám foto

peter0123
14. okt 2023

Iba jedno? Na celý dom, do tuhej zimy určite nie. Kamaráti majú ale s týmto si iba prikurujú, /jar; jeseň/ alebo na Vianoce pre evekt

martinka13
14. okt 2023

Ide o trvalé bývanie, alebo o chalupu.... To je obrovský rozdiel. Podľa toho treba volit bud keramickú akumulacnu pec, alebo krb.

jarka_black
14. okt 2023

To záleží od:
- účelu a spôsobu používania
- tepelnej straty izby / vykurovaného priestoru.
Pec je pekná ✌🏽 ale treba dbať aj o technickú stránku.
Keby to pravidlá dovoľovali, napísala by som Vám, aby ste sa mi ozvali, keďže takéto veci navrhujem.

tundra
14. okt 2023

Nerozumiem otazke😁,v com sa ma oplatit?Mame v dome kachlovu pec,to iste co na obrazku,len sa priklada z druhej miestnosti a nema sklo.V nasej kachlovej peci, ked zakurim a je dost pahreby,pozatvaram komin,tak teplo drzi viac ako 12 hodin.Vykurime s pecou skoro cely dom.Spotreba dreva za zimu cca.6m.U nas je hlavny zdroj tepla.Ked porovnam s krbom,ten ovela rychlejsie vychladne.Ci sa oplati neviem posudit,tu kde zijem, stoji nova krbova pec cez 30 000€ a pokial by som v nej kuril 5x za zimu,tak sa neoplati😁💪

jankaxxxxx
Odpoveď bola odstránená
Zobraz