Oplatí sa investovať do opravy chladničky?

14. jún 2023

Dobrý deň, mame doma 4 ročnú chladničku, ktorá zrazu prestala chladiť. Zistila som že zohnať v našom regióne niekoho na opravu chladničky Whirlpool je takmer nemožné. Jeden opravár nám povedal že možno príde 🤷. Ale z každej strany počujem že opraviť chladničku sa neoplatí. Je to naozaj tak? Máte niekto skúsenosť? Radšej by som ju dala opraviť nielen kvôli peniazom ale veď je ešte ako nová. Nerada vyhadzujem nové veci. Len čo robiť kým zoženiem opravara. Bez chladničky niesme zvyknutí fungovať. Ďakujem za rady

vkatush
14. jún 2023

Nám asi pred mesiacom odišla, prestala chladiť. Mama už šla kupovať novú.
Ale našťastie sme mali známeho opravára, prišiel sa na to pozrieť a nakoniec to bola len nejaká somarinka, ktorú opravil za pár minút a chladnička beží ďalej.

Zavolala by som, nech príde pozrieť v čom je problém a či sa oplatí opraviť alebo vyhodiť.

nelca84
14. jún 2023

S tou opravou je to relativne. Zvlast pri tejto znacke. Pan, ktory nam opravoval pracku a umyvacku mi hovoril, ze znacku whirpool vobec neopravuje, pretoze nahradne diely su tak drahe, ze sa to neoplati. Skus oslovit autorizovany servis a popytat sa na ceny.

zuzanaete
14. jún 2023

Zalezi, v com je problem a kolko by stala oprava. Zial dnesne spotrebice nevydrzia uz dlho. Hlavna vec, ze vsade sa ohaname ekologiou. 🙁

deti95060810
14. jún 2023

asi záleží aká oprava... my sme dávali pred x rokmi opravovať a pri cene som skoro skolabovala...
dopredu sa opýtaj čo by to asi stálo.

vanilkovazmrzka
14. jún 2023

Urcite opravit, ak to je mozne. 4 roky na velky spotrebic? Ved to je nic, to by este mohla byt aj v zaruke, ak ste dali nejaku predlzenu.

viestta
14. jún 2023

@vanilkovazmrzka nie vzdy sa oplati opravit. Ak im unika chladivo, tak to nikto neopravi, pretoze aj vyparnik, aj kondenzator su zapenene a nikto nevie zistit kade chladivo unika, takze ho len doplnia a to casom unikne zas. Ak odisiel kompresor, tam by sa mozno oprava oplatila

sweet20
14. jún 2023

taketo veci sa riesia cez poistenie domacnosti.. takze nemusis sa o nic starat

vanilkovazmrzka
15. jún 2023

@viestta iste, preto som pisala, ze ak je to mozne (trvalo fixnut a nezaplatit za to ako za dva nove spotrebice) 🙂 len teda na to sa musi asi pozriet opravar a posudit rozsah opravy

lulu0123
15. jún 2023

Nech sa na to pozrie opravar.Tiez z kazdej strany pocuvame,ze sa nic opravovat neoplati.Ale podla mna oplati.Napr.sa nam.pokazila mikrovlnka.Dali sme opravit, oprava stala nejakych 10 eur a mikrovlnka fici uz dalsich niekolko rokov Pracku sme za 9 rokov co ju mame dali opravovat uz 2krat.Vzdy za ccca 150 eur.A zatial stale ide dobre.Ja to beriem aj tak,ze zas o jeden velky odpad menej.Ak sa da opravit ,dala by som.

danculka25
15. jún 2023

Nam sa tiez tak pokazila,ta ista znacka,mala iba 2,5 roka,cize po zaruke.Prisiel opravar ,zistil,ze unika chladivo a oprava by stala 100€,s tym,ze nevie,kolko chladnicka pojde,ci 2 dni,alebo 20 rokov.Jednal na rovinu a mohli sme sa rozhodnut .Tak sme skusili a chladnicka sla presne 3,5 hodiny.Ale opravu preplatila poistovna.Cize treba zavolat opravara a on zisti ,ci sa oplati,alebo nie