Nová kuchynská linka

23. feb 2023

ahojte potrebujem poradit ...s priatelom sme kupili starsi byt ktory sa snazime postupne prerobit a chceme teraz prerobit kuchynu. Obidvaja sme mlady a toto je nas prvy byt takze nemame vela skusenosti. Chcem sa preto spytat, ja mam len predstavu ako by mala kuchynska linka vyzerat co sa tyka farby a viem zhruba ake skrinky chcem ,ze nechcem presklenene a pod. Ale co neviem je, ze ked pozeram v obchodnych domoch kuchyne mam teda vyberat podla farby ? alebo proste pozerat typ kuchyne ktory sa mi paci vzhladom na to ako sú tam tie skrinky ulozene, ake to ma rucky na skrinkach a pod a oni mi nasledne ponuknu farebne moznosti k tej skrinke? neviem ci som sa dobre vyjadrila ale snad chapete co myslim :D

liz_lemon
23. feb 2023

vacsinou ti vedia ponuknut rozne skrinky aj farebne prevedenia, ci materialy

janka_266
23. feb 2023

V byte bude zrejme menšia linka. Šla by som za stolarom. Kľudne aj za dvomi, povedz im svoju predstavu, oni ti poradia, nacenia. Medzi tým si môžeš dať naceniť sj v obchode. Pravdepodobne zistíš, že v obchode je drahšia 😃

river_song
23. feb 2023

V prvom rade by som zobrala podorys kuchyne a išla do studia/moebelixu/ikei (podla vasich finančných možností a vlastného vkusu) a dala si vyskladať skrinky a spotrebice do daneho priestoru. Dekor dvierok a prac. dosky sa vyberá az ked viete čo kde chcete. Darmo vyberies podla dizajnu, ked ti skrinky nebudu pasovať medzi steny

tinka_1807
23. feb 2023

Štúdia majú dané korpusy a tie vieš poukladať rôzne, vieš si navoliť iné dvierka. Otvor si stránku Ikei a zistíš ako to funguje vo väčšine podobných kuchynských štúdií. Proste vyberies si korpus, vyberieš dvierka, vyberieš úchytky a naukladás to do priestoru. Hotovo.

river_song
23. feb 2023

Pôdorys kuchyne myslím aj s kótami, cize vzdialenosti stien, výška okna, kde sú rozvody vody (ak ich meniť už nechcete), zasuvky a pod.. proste rozmery..

autor
25. feb 2023

@river_song a
@tinka_1807
@river_song a ked si vyberiem štýl kuchyne kde ale napr podla predlohy nie je miesto na vstavanú kuchynskú myčku dá sa to tiež napraviť? ...pretože všade pozeram /teda zatial len na nete/ a väčšinou taký rozmer ako my potrebujeme taká klasická asi 280x180 tam tak nebýva znazornena aj myčka riadu

bora0123
25. feb 2023

Vyskusaj mobelix, robia kuchyne na mieru, kvalita super a cenovo lepsie ako sektorove z ikey ;)