Nová chladnička je horúca a hučí

annab012
16. júl 2024

Dobrý deň,
Kúpili sme novú chladničku. Na bokoch je horuca a trošku hučí. Viete mi pkradiť čím to môže byť?
Ďakujem

stellarstar
16. júl 2024

@annab012 preštudovala si návod? Tam je písané že je to úplne normálny jav. Kuk na nete

stellarstar
16. júl 2024

@annab012 inak včera tu bola téma o tom

katkaseiner
16. júl 2024

nieco podobne sme mali, nová chladnička zacala doslova hučať po 24 hodinach ako helikoptera...volali sme technika, okrem toho ze bol hnusny a tvaril sa ze je to ok, dal ziadost o vymenu. My sme ju nechceli vracať, ved sme ju chceli, ale bol to každopádne chybny kus

viestta
16. júl 2024

Dnesne chladnicky maju zapeneny kondenzator v bocnych stenach, takze ano, bocne steny su horuce. Niekde to teplo musi uniknut, aby vo vnutri bola zima.

annab012
autor
16. júl 2024

@stellarstar pozrela som celý návod nič som o tom nenašla 😅 tak hádam je to teda v poriadku. A to už zostane z bokov také horúce?

viestta
16. júl 2024

@annab012 nie, nezostane. Ked sa vychladi a nebude tak teplo, bude to teple len ked pobezi kompresor. V tychto teplach je aj nasa chladnicka celkom tepla z vonkajsej strany

annab012
autor
16. júl 2024

@viestta no dobre tak uvidím ako to bude ďalej lebo ona aj dosť hučí sa mi zdá a do toho tie horúce boky

viestta
16. júl 2024

@annab012 hucat by nemala, ale mozno sa stisi. Ak by to pretrvavalo, treba reklamovat

simca06022011
16. júl 2024

nam huci chladnicka a mraznicka ked rychlo chladi... pocut ju riadne. Ked vychladi, stichne... teraz ju pociujem hadam stale.. vsak mame doma hadam 100 °C :DD

annab012
autor
16. júl 2024

@viestta v návode som našla že pri novom pripojení bzučí. Že počas stabilizácie prevádzky by to malo slabnúť tak hádam to je to. 😅

nisia
17. júl 2024

Niekedy to moze byt aj ked je nakrivo a trosku s nou pohybes prestane