Niečo overené na mravcov v byte

david294
1. mar 2023

Ahojte, chcem sa spytat nieco overene na mravcov pri detoch, vyliezaju spoza podlahovej lišty a nejako sa ich nevieme zbavit, uz nevien proti nim. Dakujem

viestta
1. mar 2023

Poziadat o deratizaciu celeho domu, hradi sa to z FO. Pretoze, ty ich zlikviduju, pridu od suseda. Dovtedy treba nastrazit navnadove domceky tam kde sa deti nedostanu, mravce ich najdu

david294
autor
1. mar 2023

@viestta ako domceky sme dali ale to akoby nic iba okolo toho prejdu a idu si dalej.

laurar1
1. mar 2023

@david294 Musis mat spravnu navnadu, podla toho, akr mas mravce. Domceky na zahradne mravce ti nezaberu na faraony a naopak. A ak mas naozaj faraony, musi dezinsekcia prebehnut v celom dome, nie len u vas.

anulienka99
1. mar 2023

@david294 nám pomohol mravčí bufet a sprej od tej istej firmy, také žlté balenie. Udrží ich na uzde. Je to asi najviac bio, čo som našla. A potom nám robili celkový postrek v paneláku, ten pomohol na cca dva roky. Teraz sme mali mravce zas. A momentálne sme týždeň po celkovom postreku. Držím palce, je to beh na dlhú trať. 😊

kinats
2. mar 2023

Ja som vsadil na mega kombinaciu 1) domceky od raid-u , 2) kriedu a prasok biotoll na cesticky, trvalo to cca tri tyzdne ale vzdali to . Potom som pre istotu miesta kde sa najviac rojili postriekal EFFECT FARACIDom . Samozrejme najprv som zlikvidoval vsetko co by ich lakalo a castejsie vysaval a umyval pri tych rizikovych miestach. (stacia male omrvinky, zapadnuty cukrik, omylom vysypana sumienka a oni su uz tam.) Ine su napr.faraony v bytovke, na tie treba mi v minulosti zabral az lafarex. (ale to trvalo viac ako tri mesiace)

tanyag
2. mar 2023

My to práve "riešime"..minulý rok sme mali plno mravcov, bola to nočná mora....prišla zima, mravce vidieť nebolo, teraz sa oteplilo a opäť...volali sme správcovi, tak že urobia postrek..vraj to bude cca 3000€ z bytového fondu...ale...problém nastal, lebo susedia s postrekom nesúhlasia....vraj oni ich do bytov nevpustia...oni mravce nemajú...suseda pod nami má...ale že jej to nevadí...takže sme tam kde sme boli...vôbec tomu nerozumiem, ako môžu byť susedia takto neohľaduplní 😏