Neútulné býanie

jasminka22
28. jan 2023

Ahojte, byvame v novostavbe, ktora este nie je dozariadovana. Vonkajsok vobec. Co sa tyka interieru, je to tak na pol ceste. Ziadne doplnky, zrkadla, proste chyba tu utulnost. Mam trosku problem k nam zavolat niektorych ludi, hoci by som velmi rada, len mi je to blbe. Myslite, ze mam pockat alebo je to normalne, ze niekto aj vo vyssom veku nema vsetko hned zariadene? Mam v hlave uplnu predstavu domu ale som na rodicovskej a muz sam to vsetko neutiahne. Citim sa hlupo 😟

elia9
28. jan 2023

Určite by som nečakala a pozvala k sebe ľudí, ktorí ma poznajú a majú radi...veď takí ľudia určite pochopia🙂nedá sa všetko hneď..keď tak dokúpiť nejaký kvietok alebo nejakú maličkosť, ktorá ulahodí oku, je lacná a možno sa ty budeš cítiť lepšie 🙂

lucyluska
28. jan 2023

@jasminka22 prosím ťa, nám káble trčali zo stropu. Jasné že sme nemali peniaze na všetko.
Ja som si chcela spraviť projekt s dekorom, co s čím budem kombinovať. Kým som to nasla všetko....
Keď máš správnych ľudí okolo seba, vadiť im to nebude.
Užívaj si radosti zariadovania bytu 😁 aj keby to 2 roky trvalo, noaco.

lenik223
28. jan 2023

My sme si teraz po dvoch rokoch bývania kúpili záclony do obývačky a poličku na stenu 😂 jasné, že sa nedá všetko hned...návštevy chodili od začiatku... nebudete snáď dva roky čakať kým niekoho pozvete, len preto, že niečo nieje dokončené.

kukulienka999
28. jan 2023

Ja som na RD tiež, ale mozem ti povedať, že ak si nepotrpis na nejakej vysokej kvalite a dizajnérskych kúskoch, tak zariadiť dom, čo sa tyka doplnkov a utulne sa dá dnes naozaj za smiešne peniaze. Zalezi aj aký štýl, ale taká ikea, mobelix, pepco, tedy, jysk alebo sinsay maju naozaj veľmi nízke ceny za doplnky. Ja našťastie dobre zarábajúceho muza mám a mohli by sme si dovoliť aj kadejaké výmysly sveta, ale dekorácie som kupovala vyslovene za pár eur. Rastliny v Ikei, tescu, lidli za pár eur a mame doma pekne utulne. Občas zbehnem aj do cinakov a aj tam som našla vkusne doplnky žiadne gýče a za par eu 😊

Teraz ficia ciste a béžové tóny, aspoň mne sa to paci, prútené košicky, sušené trávy vo vazi(to si vieš aj sama natrhat) zaclony a závesy som tiež nedávala robiť na mieru, ale kúpila som dlhšie a zabiesla skrátiť krajcirke.

pinkgirl
28. jan 2023

Mala by som v paži čo si návšteva myslí. Teraz ste sa vyčerpali z peňazí a je jasné že prioritou je prežiť, znovu šetriť a postupne zariadovat. Ak by to niekoho z návštevy trápilo, je to iba jeho problém.
My sme sa presťahovali a linku sme novú mali až o 2roky. Kolegyňa postavila dom a mala dočasnú linku 6rokov.
Je to tvoje bývanie a nie hotel či interiér na katalógové foto.
Netráp sa tým čo si budú ľudia myslieť 🙂.

ilene22
28. jan 2023

uz to, ze byvate v novostavbe je super vec. postupne zariadite. nie je na tom nic hlupe. my sme mali problem s kuchynskou linkou a trvalo 6mes kym sa to poriesilo a az potom som objednala na ostrovcek prac. dosku. dovtedy sme na nom mali osb dosku z obi obalenu v bielom gumennom obruse. a ziadnej navsteve to nevadilo 🙂

deti95060810
28. jan 2023

my sme nemali záclony na oknách 7 rokov...mne sa to tak páčilo ale mm bol nespokojný...

nwnw
29. jan 2023

@jasminka22 nie si jedina. Nam chyba nabytok okrem vstavaneho vsade. Zistila som, ze pri detoch je to vyhoda. Co nie je, nezlikviduju.
A hej, tiez nepozyvam vela ludi 😃 ale iba preto, ze u nas su hracky od vchodovych dveri az po povalu vsade.

evkamotka
29. jan 2023

Nikto normalny toto pri novostavbe neriesi. Jasne ze sa zariadujete postupne, uplne bezna vec. Vobec by som to ako navsteva neriesila. A je aj pravda post vyssie, trocha sa to da urychlit doplnkami z ikea, moebelix atd...ak chces

ariannazara
29. jan 2023

Je to normálne my ideme bývať bez dverí, list 🤣 a už teraz tam bolo kopec ludi kamoši, vôbec to neriešim.

babulkomale
29. jan 2023

@jasminka22 aj keby ste mali hned na vsetko peniaze, neda sa to stihnut hned. Na vsetko sa vacsinou caka, obchody nedrzia vsetko skladom.
Ja som si vyberala nabytok do obyvacky 5 rokov kym mi cvrnklo do nosa to prave orechove ( masivne 🙂)
Maloco sa mi paci, v niektorom obchode absolutne nic, inde jedna vec ale nemaju v takej farbe ako chcem, takze u nas bolo zariadovanie na dlhe lakte...

jaskolka
29. jan 2023

My sme kúpili pred rokom a pol dom, stále nie je úplne zariadený, zabyvany. V podstate mame zariadené obývačku, kuchyňu, a spálňu, a dve ďalšie izby sú také "skladisko". Na terase je akurát stôl a stolička, a občas kočík 😆
Tiež nemám ešte príliš zutulnene obrázkami, kvetmi a podobne, jednoducho preto, že nie sú peniaze, a hlavne mame maličké deti, ktoré by mi aj tak dekorácie po zemi ci nízkych komodach "zdevastovali".Mala som tri veľké crepnikove kvety, ktoré ostali u svokry, lebo som nechcela, aby syn sa hrabal v zemine, pripadne aby nejedol listy.
Takže u nás sú hlavne hračky všade a ostatné pár rokov počká
A napriek tomu sme už mali plno návštev, aj rodinu, aj známych, všetko v pohode. Neprišli na kontrolu, ale zabaviť sa, po zhovárať

tina5959
29. jan 2023

@jasminka22
@jasminka22 Bud rada,že si v novostavbe. Nepraskaju vodovodné potrubia a ďalšie havarijne stavy., ako v starom dome. Ja som to tiež takto mala, nevedela som si zvyknúť.

nada847
29. jan 2023

nejde vsetko hned a ludia, ktorych mas okolo seba, ked sa poznate, tak to podla mna uplne v pohodicke pochopia, nejde vsetko uz aj, chce to cas, peniaze a proste viem ako to bolo u nas vsetko postupne, vela veci sme mali docasnych a menili sme porade, ked sme mali peniaze za take veci, co sme ozaj chceli, netrap sa tym 🙂

panelacikova
29. jan 2023

@jasminka22 normálne pozvi. potom prerieď 😀 😀

mirka438
29. jan 2023

My mame velmi dobrych priatelov, ktori ziju v Nemecku. Boli akurat na Slovensku v case, ked sme sa stahovali. Cely den sme nosili veci, vsade bol bordel, vrecia, veci proste hroza, no len im sa iny den nedalo tak bohuzial.. prekracovali sme vrecia v kazdej izbe aby si mohli byt popozerat. Ist pozriet vyhlad z balkona atd..akoze bolo mi trochu blbo ale prednejsie nam bolo stretnut sa. Vino sme si naliali do poharov, chlapi pivo na ledva zmontovanom gauci vypili... Potesili sa s nami z noveho byvania a dobre nam bolo 🥰

gabika0825
1. feb 2023

@jasminka22 Nebála by som sa pozvať k sebe ľudí, veď asi vedia že bývate v novom a nie všetko sa dá hneď. Ale keď mate všetko, len tie doplnky chybaju tak aj za pár € si to vieš zutulnit. Napríklad my sme teraz trosku prerabali obývačku, menili sme aj doplnky lebo sa maľovalo a nehodilo sa to tam už. Ja som prisaham za 50€ nakúpila v pepcu, tedi a Kiku dokopy všetko od závesov na okno až po sviečky a dekorácie, koberec dokonca. A vyšlo to cez tých 50€ a vyzerá to super. Čiže aj za malo sa dá, keď sa nekupuje v predražených obchodoch, už sa mi zdá že aj ikea strašne zdražela. Ak tá to teda trápi že je to tam neútulné tak pomaličky si vieš za pár € pokúpiť nejaké veci na zutulnenie, ale ak to tebe nevadí priamo ale máš z toho obavy iba kvôli návšteve tak sa na to vykasli.

jasminka22
autor
1. feb 2023

@jasminka22 dakujem velmi pekne vsetkym 😊