Neustály boj so švábmi

20erika07
29. aug 2021

Ahojte, má niekto skúsenosti so švabmi? Máme v práci, ťahá sa to druhý rok, firma bola niekolkorat robit dezinsekciu,vzdy bol pokoj par mesiacov az polroka a po poslednej dezinsekcii cca 3tyzdne odvtedy sa objavil jeden a potom ďalší, doteraz boli dospeli jedinci, tito posledni dvaja este mladuchy, a aj svab aj rus, nevadi im uz ani denne svetlo. Ja som z toho hotova ,bojim sa ze si domov donesiem. A hlavne sa bojim ze to uz nikdy neskonci ,pretoze vedla nasej budovy je asi 10metrov dalsia budova kde byvaju neprisposobivi a maju to tam zamorene a urcite idu od nich, kym tam nebyvali nikdy sme nemali tento problem ☹ som z toho nestastna, a teraz duplom ked vidim ze posledne striekanie nezabralo ani na par mesiacov . Da sa ich vobec tymi dezinsekciami znicit ked povod ostane nerieseny? Uplne sa mi tym tak znechutilo chodit do práce ☹

katulastraka
30. aug 2021

@20erika07 tak si najdi inu pracu 😂 svabov sa nezbavis, tiez som si s nimi “uzila” 😂

lindusss2016
30. aug 2021

@20erika07 a co na to vas zamestnavatel? Neverim, ze to nema riesenie, ked to aj ide od susedov, ze by im mesto nemohlo nariadit odstranenie skody abo cosi take 🤷‍♀️ ale ja by som si hladala inu pracu

evalin88
30. aug 2021

Dúfam, že nie ste reštaurácia 😠

20erika07
autor
30. aug 2021

@evalin88 nieee, to by som asi duplom nezvladla
@lindusss2016 tak objedna vzdy firmu ,ale vobec to nepomaha kedze vedla maju druhy zivot ,keby sa to aj tam riesilo, lenze to u nich bude stale oni nevedia zit čisto, moze tam chodit firma kolko chce ach

@katulastraka no to som si aj myslela ze svaby vyhraju. Praca je super s velmi dobrym platom, my sme v chudobnom kraji takze je vobec zazrak ze mam take šťastie... no najradsej by som tam vedla bombu hodila aj ked vraj svaby aj atomovku preziju 🤪

erienka
30. aug 2021

@20erika07 asi som naivna, ale co keby zamestnavatel poslal deratizera vedla do toho domu? Neviem ale, kolko taka vec stoji...

20erika07
autor
30. aug 2021

@erienka to som aj navrhla, odpoved ziadna, tak cakam ci sa bude nieco diat

ekia
20. júl 2024

@20erika07 ahoj, ako ste nakoniec dopadli v práci s tými švabmi? Nám sa pred pár dňami objavili tiež v práci... Som z toho na prášky... Sme väčšia budova, myslím ze nam to prešlo z čínskeho bystrá... Nič nerobim len googlim ako sa ich zbaviť, zatiaľ sme nastavili aspoň tie lepiace pasce, nahlásili sme to majiteľovi budovi... Vraj budúci týždeň príde hygiena a bude sa to riešiť... Bojím sa ze ktovie od kedy tam su... Strašnú paniku mam z toho aby som si to nedoniesla domov... Stres hrozný

20erika07
autor
21. júl 2024

@ekia ahoj, no nijako. Sice chodia vykonavat dezinsekciu ale ,ze to este v zivote nevideli, toho sa uz asi neda zbaviť. Oni su take premnozene, ze ich majú v bytoch na stropoch kolónie, vobec sa uz neskryvaju. Zamorene to je vsetko. Tu uz len asi napalm pomoze. Keby EU nezakazala tu ucinnu latku v postrekoch, tak by to mozno šlo.

30katrusa40
21. júl 2024

@20erika07 nahláste budovu vedľa , zrejme bytovka keď tam niekto býva, na hygienu a ak sú tam aj deti tak sociálku.

ekia
22. júl 2024

@20erika07 prosím ta a nikto si to zase z vás zamestnancov nedoniesol domov do svojej domácnosti? Lebo z toho mam najvyšši strach, aby som to nezniesla domov... Robíte nejaké opatrenia proti tomu?

20erika07
autor
24. júl 2024

@30katrusa40 toto uz nema cenu, oni su chraneni nejakou romskou organizaciou, nejake šváby su pre nich najmensi problem :-/

20erika07
autor
24. júl 2024

@ekia velky strach mame ,ze si donesieme. Robime opatrenia, ze vsetky veci do uzatvaratelnych boxov, vsetko mat zatvorené. Co nie je, tak skontrolovať, vybuchat vyprasit pred odchodom domov. Vajcia si vraj aj na podrazke vieme domov doniest 😭
Kolegyna raz uz v aute na odchode sedela a odrazu vybehla s krikom a svab jej liezol po ruke, z bundy z rukava vysiel. Ak by nevysiel vtedy tak doma, a to by bola konečná. Strašné to je.

ekia
24. júl 2024

@20erika07 och, ja si to neviem predstaviť takto fungovať dva roky... Zajtra má prísť deratizer sa na to pozrieť... Podľa mňa je už zamorena celá budova, my sme ženský kolektív tak sme v riadnom strese... Veci osobne mame v igelitových vreciach pobalene, je to psycho ale niektorí to majú na salame a zlahcuju to... Chodíme do práce v strese 😔Neviem ci bude každý ochotný dat si to vystriekat...

20erika07
autor
26. júl 2024

@ekia no my uz vyse 4 roky takto fungujeme. Otras. Pytala som sa aj zamestnavatela, ze az si to donesiem domov ( co trva dlho a namnožia sa ,kym sa jeden nahodne objavi) ,ci mi firma zaplati dezinsekciu mojho bytu, samozrejme ,ze nie. Oni si to nevedia predstaviť, ked v takych podmienkach nepracuju.