Neprerobený byt

22. feb 2023

Nasla som byt (na kupu), ktory sa mi ako-tak paci, lenze je v totalne povodnom stave 😵‍💫 vsetko je stare, teda vsetko od podlahy potrebujem spravit. Kolko to asi bude stat? Nemam sajnu co take veci stoja, steny a podlahu by teoreticky vedel dat dokopy sused (aj kupelnu mozno)… nechcem ziadny luxus, proste len nech sa tam da na zaciatok existovat.
Byt ma 50m2.
A plus aspon zakladne spotrebice (iba zaklad na prezitie)
Rozmyslam ci sa do toho oplati ist 😐
Dakujem

mk1111111111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
22. feb 2023

My sme za 60m2 v roku 2019 aj so vstavaným nábytkom a komplet všetkým dali 25tisic. Komplet Nová kupelna, podlahy, elektrika, znižovanie stropov.

54tinka54
22. feb 2023

My sme prerábali 3izb byt pred 2 rokmi s tým že bol to pôvodný stav (akurát že boli všade spravené stierky a v dvoch izbách plávajúca podlaha). Prerabali sme si svojpomocne, majstra na stavebné práce sme mali kamaráta… Dávali sme robiť plastové okná, murované jadro + sanita, interiérové dvere aj zárubne, vchodové dvere, podlahy do zvyšku bytu, vymaľovali sme celý byt, kúpili kuch linku (nie na mieru), základné spotrebiče… zmestili sme sa do 13tis EUR. Odvtedy však išiel stavebný material veľmi hore - tento rok sme kupovali do chodby tú istú dlažbu akú máme v jadre a bola už raz toľko drahšia 🙈
Takže ťažko radiť, ale aspoň tých 20tis aby si mala rezervu na prerabku.

aknamorka22
22. feb 2023

Byt 70m2, vymenené len okná, sme svojpomocne prerobili za 15 000€ v roku 2020 pocas lockdown a pandemie. Firma chcela od nás len za robotu 20 000€ 🤷.

ivuska027
22. feb 2023

Neverim, že sused spravi zadarmo. Pocitaj tak, ze obycajne obklady cca 25€/m2, plavacka okolo 7€/m2, to je za roboru ovšem. Ak chces omietky cca 10€/m2, malovanie robota cca 4€/m2. Ku vsetkemu si napocitaj material, lebo to neviem aky si vyberies. Spotrebice otvor nay a napocitaj si. Kuchynu od stolara pocitaj okolo 1000-1200€/bm, ak hotovu, tak aj za 300€ celú. Nikto to za teba nevypocta, kým nevieme, co chces., aký rozsah. Takze si sadni a spíš si presne, čo chces robit, vypočitaj rozsah v m2 alebo bm, a naceň si to postupne. Co ked sa rozhodnes menit elektriku, lebo zistis, ze polovica zasuviek nejde, a druhá dymí. Chces menit kupelnu(umakart, murovane?), wecko(ake? obycajne 60€, geberit 450€)? Rozvody vody? Plus skryte zavady, vyrovnavanie podlah. Výmena okien?

ropucha6
22. feb 2023

V mojom okoli teraz viaceri riesia take cca 50m2 dvojizbaky. S oknami dokopy nevedia ist pod 50K.

maryetta
22. feb 2023

Veru. Prerábali sme my. Aj moj brat a tych 20 000 na prerábku istotne.

alenamihal
22. feb 2023

v tejto dobe pocitaj okolo 35000-40000... vsak len kuchyna z Ikea co som pozerala stoji 6500 ..zalezi odkial budes brat material...my sme kupili skoro vsetko v polsku....

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. feb 2023

Dakujem ludkovia, moje ocakavania sa naplnili 🙈 fu tak to je potom aj samotna cena bytu asi riadne prestrelena 🙄