Nedoplatok za elektriku v dome, v ktorom sme 10 mesiacov nebývali

biliki
5. mar 2021

Ahojte. Mate niekto skusenosti s tym,ze ak rekonstruujete dom a 10mes tam nebyvate (pocas rekonstrukcie) mate nedoplatok na elektrike skoro 700€? Ved nie kazdy vikend sla miesacka a ine naradie.. pol roka sme platili 40€ a potom ked sme spravili elek.kurenie(cela domacnost je na elekt) tak sme zacali platit 120€

bubuzu
5. mar 2021

@biliki dajte si pozriet elektromer,nam tak bezal aj ked v dome nikto nebyval.prisli,vymenili,vratili nejake peniaze.

biliki
autor
5. mar 2021

@bubuzu teraz je rok co byvame. Takze sme platili mesacne 180e elekt. Cez den sa kurilo v kachliach s drevom. Kurenie slo najma v noci. Prislo vyuctovanie a zase skoro 700e nedoplatok. Dom ma cca 120m2

martina1201
5. mar 2021

@biliki pred rekonštrukciou ste mali tento istý elektromer? Viete koľko žerie to elektrické kúrenie? Prečo v noci nekúpite tiež drevom? Kúrenie elektriku je drahé. Zvlášť ak v noci kurite, lebo v noci teplota klesá viac ako cez deň a tak musí veľa kúriť nech vykuri na požadovanú teplotu.....

biliki
autor
5. mar 2021

@martina1201 ano ten isty elektromer.v noci je teplota na 18stup.nastavena. a nejde celu noc elek.kurenie

sendy1977
5. mar 2021

@biliki a mate aj nočný prúd ?

3petka
5. mar 2021

@biliki aj mna napadlo či máte zmenenú sadzbu..

ladyblcha
5. mar 2021

Aku mate sadzbu dd1 ci dd2 ci dd3? Na fa to pisu vo vyuctivani, co mate predplatene.

biliki
autor
5. mar 2021
biliki
autor
5. mar 2021

@3petka dd2 mame. Ale sestra maju tak isto a maju preplatok 500e

ludkka0407
5. mar 2021

@biliki dd2 je tarifa pre beznu spotrebu,pre kurenie elektrinou je min. dd5. Ja mam doma vsetko na elektrinu, ohrievac vody bezi len na nocny prud, mam tarifu dd4 a mesacne platim 66,teraz budem 64e

biliki
autor
5. mar 2021

@ludkka0407 v elektrarni nam pani "poradila"nech si to vyskusame na rok.ze nie je v tom rozdiel

3petka
5. mar 2021

@biliki ha že neni rozdiel by som ju tým účtom prefackala. Si kukni tarifu a cenník. Automaticky na dd5. Je veľa faktorov prečo môže mat tvoja sestra preplatok...

biliki
autor
5. mar 2021

@sendy1977 nie. V elektrarni vraveli ze v tom.uz nie je velky rozdiel

ludkka0407
5. mar 2021

@biliki neviem,aku spolocnost mate, ale jednoznacne odporucam pozriet tarify a cennik sluzieb, velmi pekne to ma napr.vysvetlene vvs a tiez spp (ja mam momentalne spp,kedze mame aj plyn od nich a takto je to pre nasu domacnost vyhodnejsie,ako kazda energia zvlast).

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladyblcha
5. mar 2021

@biliki tu si zadaj udaje z vyuctovania a co obsluhuje elektrina a vyraraj najlepsiu sadzbu

https://www.sse.sk/domacnosti/elektrina/sadzba?...

sonicc
5. mar 2021

@biliki koľko ste minuli kwh? Už máte aj zateplené? A máte rohože alebo el. kotol a vodné kúrenie?🤔
Určite odporúčam dd5... Ale tá sa oplatí až od väčšej spotreby kwh.

petrowna
6. mar 2021

My máme dom 124m2 a tarifu dd6,kurime podlahovým občas kachliami a platíme 29€ za elektrinu mesačne.Vo vašom prípade by som čím skôr zmenila tu tarifu ...

bubuzu
6. mar 2021

Ahoj,ak aj budes riesit zmenu tarify,daj si pozriet aj ten elektromer.alebo to skuste pozriet samy-vsetko povypinat a pozriet,ci robi odber aj tak.

sendy1977
6. mar 2021

@biliki vám treba dd5 alebo dd6. Nechaj si poradiť skutočným odborníkom.

sonicc
6. mar 2021

@petrowna podlahovým, ale akým typom?

petrowna
7. mar 2021

@biliki ale je 🙂

petrowna
7. mar 2021

@sonicc teplovodnym kotlom či ako sa to volá ...

sonicc
7. mar 2021

@petrowna tak to potom nemôžeš porovnávať 🙂
@biliki majú celú domácnosť elektro... Dom 120m2 plne elektro je štandard cca 150e/mes pri dd5
Záleží od viac faktorov, ale čisto na el., bez tepelného alebo iných zdrojov tepla... Záleží aj na rekuperácii...
Ale štandardne cca 150🙂 keď nemajú žiadne extra nároky na teplo. Pri 24st to už kľudne môže ísť k 200e/mes.
V prípade, ak som správne pochopila, akú elektro domácnosť majú...
Preto som sa pýtala @biliki koľko kwh mali spotrebu za rok... To veľa ukáže, nie platba a nie dd2(ale to až keď vieme aká je spotreba)

sendy1977
7. mar 2021

@sonicc vieš poradiť ? na jeseň sa máme sťahovať do domu 110 m, kúrenie elektrické podlahové devi. V byte sa snažíme mať tých 22 stupňov. Ktorá tarifa je pre nás naj. Plyn v dome nemáme.

sonicc
7. mar 2021

@sendy1977 určite máte aj v projekte dd5. Keď si pozrieš na stránke sse, tak ta to podľa typu kúrenia navedie 🙂

sendy1977
7. mar 2021

@sonicc ďakujem 🙂 , v projekte máme naplánovaný plyn,

loginexistuje
7. mar 2021

tak kure id na elektriku aj ohrev vody a pod je vseobecne drahe ake mate zateplenie v podlahe kolko cm ? ake mate
zateplenie stien okna kolko mate zateplenu strechu ? treba si dat normalne nastavit tarifu podla odberu
je to novostavba nove omietky prvy rok dva ak nie je dobre vsetko vyschnute su naroky vzdy vyssie

loginexistuje
7. mar 2021

zavisi aj od ohrevu teplej vody ako mas nastavene