Nechcem stavať dom tam, kde mám stavebné povolenie

veronika251
16. feb 2022

Dobrý deň
Už ste niekto vybavili stavebné rozhodnutie a potom vycúvali? Dali sme do toho pozemku cca do 5000e ale ja som si to rozmyslela tam staviať. Manželovi som o tom nepovedala určite ma odmietne s takou myšlienkou. Chcem začať riešiť iný pozemok ktorý je krajší a bližšie k mojej rodine- vybaviť ho bude na dlhšie. Mám strašné výčitky a plačem každý deň kvoli tomu že nechcem stavať na tom už vybavenom pozemku-manžel to riešil tak rýchlo že mne až teraz došlo že to bbolo zle rozhodnutie .svoju rodinu mám 15km od toho pozemku ale ja chcem stavať hneď za rodičovnskym domom. Čo by ste robili vy? Vzdy som si predstavovala že budem bývať blizko za nimi a starať sa o nich.

nique
16. feb 2022

Jasne, my sme dali 5000e za projekt, vybavili stavebne povolenie a vsetko sme robili inak, vybavovali nove stavebne atd. Akurat s manzelom sme boli obaja v pohode.

petulda333
16. feb 2022

Ze ti sibe. 15km je nic a nikdy by som nestavala za domom rodicov ci svokrovcov. Ta vzdialenost je dobry kompromis,ako byt blizko a zaroven mat klud. Ak ti zalezi na muzovi,tak to neries. A precitaj si par pribehov tu,kde zenh takto byvaju

sisa_s
16. feb 2022

No len ci manzel bude viac nadseny z vybavovania pozemkov nanovo, alebo z toho, ze bude za zadkom svokrovcom 😉

nominativ
16. feb 2022

Ak si si to vždy predstavovala, tak načo ste vybavovali toto všetko. A predstavuje si aj muž, že sa bude starať o tvojich rodičov? Keby môj muž začne kôli 15 km robiť takéto caviky a chce ísť žiť za svokru, tak by bolo doma kvalitné rošambo. Ale vy to možno máte inak, držím palce.

mirkasmile
16. feb 2022

Nepovedala si mu to 😶 tak načo čakáš? Vo vzťahu je dôležitý rozhovor, musíte spolu nájsť nejaké riešenie a kompromis.
My zvažujeme aj stavbu na záhrade skrz financie (máme dobré vzťahy, mám flegmatici rodinu, ktorá sa do nás nestará a prakticky nám chcú finančne pomôcť) no to neznamená, že ma každý také šťastie.
Druha možnosť je kúpa pozemku niekde medzi.
V tomto smere skôr rozhodnú asi tie financie, ešte neviem.
No ako hovorím...pozri aj na to,aký názor má na to tvoj manžel, nebude mu vadiť,že bude blízko tvojej rodiny? Ma s nimi dobré vzťahy? Nebude to nejako negatívne vplývať na Vás vzťah?
Len tiež nechápem,že ak si to tak cítila,že chces byť pri rodičoch, prečo si to nepovedala skôr :/ aspoň by ste predišli takejto situácii

veronika251
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweetlife001
16. feb 2022

Som myslela, že ste ten pozemok vybavili aspoň 150 km od rodičov keď si teraz z toho na prášky a chces byť bližšie..a nie 15.. len či aj tvoj muž chce byť "bližšie"
Revanie ti nepomôže, povedz mu to a uvidíš čo on na to.
Každopádne ak by mne toto spravil muž, pošlem ho s jeho vymýšľanim asi do zadku.

mirkasmile
16. feb 2022

@veronika251 pridali sme komentár naraz.
Tak...asi chcel mať tvoj muž istotu, a keď ten pozemok bol komplikovaný, chcel riešiť niečo jednoduchšie.
A to by sme spravili asi aj my.
Poraď sa hlavne s mužom, zvážte všetky za a proti.
Držím palce 🙃

petulda333
16. feb 2022

@veronika251 prestrihni pupocnu snuru uz. 15km nie je daleko. My tak zijeme od vsetkych. Stretavame sa casto a zaroven mame klud. Ja by som to uz nemenila.

ivkazba
16. feb 2022

Preboha žena, môj chlap má rodičov 280 km a žije, nenarieka, pupočnú šnúru s mamičkou prestrihol už pred 40 rokmi pri pôrode. Ak by nie, žeby chcel aj v dospelosti žiť s rodičmi, tak ani nemám o takého človeka záujem. My začíname tiež stavať, nikdy by som nestavala dom na pozemku, na ktorom bývajú aj moji rodičia a to máme skvelý vzťah. Inak zaujímalo by ma, či by si bola ty okej s tým, ak by muž chcel stavať na pozemku s jeho rodičmi. Nechápem niektorých ľudí, načo odchádzajú z domu a hľadajú si partnerov, keď potrebujú aj v dospelosti žiť s rodičmi.

veronika251
autor
16. feb 2022

@petulda333 praveže som si prečitala a každy piše pozitivne keď býva blizko pri rodičoch

veronika251
autor
16. feb 2022

@mirkasmile ved to že mi to až teraz prišlo lúto. Má s nimi dobré vzťahy

markaterka
16. feb 2022

@veronika251 čo vymýšľaš? Nové lenže keby máš tak blízko bývať pri svokrovcoch, neviem či by si čítala pozitívne reakcie.
Stavajte tam, kde máte už Všetko vybavené.

sisa_s
16. feb 2022

@veronika251 kde si citala tie pozitivne diskusie?? 😀 ja si nepamatam ani jednu, zato asi 100 negativnych by sa naslo

ukulela
16. feb 2022

@veronika251 dcera pise pozitivne, ked byva pri rodicoch ... nevesta negativne, ked byva pri svokrovcoch .... ono tvoj manzel bol OK z takej blizkosti pri rodicoch? mozno aj preto sa hnal s hladanim noveho miesta, aby sa z tohp vyvliekol. cele to na mna posobi tak, ze nemate vydiskutovane priority a vyhrady ... 15 km je nic, menej ako 10min autom. kde byvate teraz? mate deti? tlaci vas stavba? musite sa s muzom pozhovarat .. on asi nevie, ze ty si mala predstavu len a len pri rodicoch, ty mozno nevies, ze mu to nevyhovovalo ...

elizita
16. feb 2022

@veronika251 tak skôr tu čítam ako nariekaju keď sú poblíž rodičov či svokrovcov... Nechajte im súkromie aspoň na starobu... Možno ani nedospejete do štádia,že sa budete musieť starať. Ešte nevieš čo vám život prinesie.

ivkazba
16. feb 2022

@veronika251 no na koňovi ak si vyhľadáš diskusie o spoločnom bývaní s rodičmi, tak zo 100 bude pozitívnych tak max 5, tak povedala by som, že naivne klameš samú seba, ak píšeš, že ľudia sú radi, ak žijú s rodičmi. A pýtam sa ešte raz... chceš, aby tvoj muž žil so svokrovcami. Bola by si ty okej, ak by chcel, aby ste bývali s jeho rodičmi?

veronika251
autor
16. feb 2022

@ukulela nehnal. Len chcel rychlo a jednoducho. Nechcel čakať a naťahovať sa. Má dobré vzťahy s rodičmi. Porozprávam sa s ním o tom len ma zaujímalo co si o tom myslia iný a aké máte skúsenosti. Citím že nebude nadšený z mojeho vymýšľania

veronika251
autor
16. feb 2022

@markaterka je to 2km od svokrovcoch

markaterka
16. feb 2022

@veronika251 2km, ale nie v záhrade.

veronika251
autor
16. feb 2022

@ivkazba nie s rodičmi ale bývanie za nimi s vlastnou záhradou. Jasné ze nie v 1 dome

markaterka
16. feb 2022

@veronika251 ešte si tu nová, len teraz si sa zaregistrovala. Prečítaj si niektoré diskusie. A potom si to premysli, že kde bude lepšie stavať.

ukulela
16. feb 2022

@veronika251 no nemate to vydiskutovane. to ste o novom placi nemali dlhsi rozhovor? ty si suhlasila so zmenou, nepresli ste to, kde byvate teraz? mate deti? co vas tlaci rychlo do stavby?

ivkazba
16. feb 2022

@veronika251 to je jedno, že nie v jednom dome. Ak máš dom na pozemku, kde majú dom aj rodičia, tak je to bývanie s rodičmi. Sú tu stovky diskusií o tom, ako dobré rodinné vzťahy zničilo spoločné bývanie (hoci len bývanie na jednom pozemku). A pýtam sa tretí krát. Bola by si ty okej s tým, ak by muž chcel, aby ste stavali u jeho rodičov?

petulda333
16. feb 2022

@veronika251 to si kde citala? Ja som tu takych diskusii videla mnoho a ani jednu pozitivnu. Ak taku najdes,daj link

petulda333
16. feb 2022

@veronika251 moja kamoska tak zije a ziadne sukromie nemaju.

sisa_s
16. feb 2022

@petulda333 hlavne je tu registrovana oddnes a uz vie, ake diskusie su tu a kolko pozitivnych 😀

ivkazba
16. feb 2022

@petulda333 @petulda333 ženy, ja myslím, že to je úplne zbytočná diskusia. Dievčina evidentne s mužom nekomunikuje tak, akoby mala (kúpa nového pozemku, podať žiadosť o stavebné povolanie, to predsa nespískali za pol hodiny, čiže času bolo isto dosť) a evidentne nie je dostatočne vyzretá, keď jej robí problém bývať 15 km od rodičov. Zbytočná energia od nás.

nienna
16. feb 2022

Mňa zaujalo na tejto diskusii niečo iné - to vážne sa ešte dá kúpiť pozemok za 5000€ 😲 😅

enoula
16. feb 2022

To je aky luxus na dnešnú dobu moct riesit tolko pozemkov, ci uz z hladiska dostupnosti alebo financii..
Vypni net a sadni s manzelom. Vzdy sa da predať a kupit nieco ine, mozno ešte tretia moznost sa najde. Ukludnit hlavu, idete investovat vela penazi, nech to nelutujete a cely zvysok života nevycitate jeden druhemu.