Nájomníci robia hluk, vytápajú

26. mar 2023

Zdravim vas, chcem sa spytat, co by ste robili ak by bol nad vami majitel bytu, ktory by prenajimal byt a najomci by robili hluk, vytapali byt a majitelku to vobec asi nezaujima, ide si svoje ze ma slusnych najomnikov. Pomoze mi napriklad spravca? Na koho sa sa obratit?

syslik81
26. mar 2023

s vytapanim len poistka a hluk ak je po nocnom klude tak policia .. inak si nepomozes

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
26. mar 2023

Ny vytapanie poistka, ked im da poistovne treti krat preplatit to co zaplatile tebe, tak sa spamataju. Na nocny hluk policia.

viestta
26. mar 2023

@rony2255 a co spravi spravca s tymi fotkami? Ked je to vina najomnikov tak nic. Keby to bola chyba stupaciek, tak to opravia. Ked je to chyba na horizontalnych rozvodoch, nespravia s tym nic, pretoze to je kapusta majitela bytu.

rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
26. mar 2023

@rony2255 spravca sa s tymto zaoberat nebude

autor
26. mar 2023

No nemozem uverit, ze ju to vobec netrapi a neda sa s nou bavit. Stale si ide svoje, nechce pocuvat. Su tam studenti a robia tam hluk, pustaju hlasno hudbu, mne to vadi aj cez den. To akoze ked je majitelka moze si robit co chce a robit inym zle? Mne sa zda, ze sa na tom vyziva. Z toho jej postoju som bola uplne sokovana, ani prepacte, nic.

autor
26. mar 2023

Ide si svoje, ze ma slusnych najomnikov.

viestta
26. mar 2023

Mas poisteny byt? Ak ano, treba vsetko riesit ako poistnu udalost. Ak nemas, tak si ho poisti a kazde vytopenie hlas na poistovnu. Ak aj ma suseda poisteny byt, tak raz, dva razy to preplati poistovna, bud tvoja alebo jej (ale to by musela ona hlasit). Ked sa to bude opakovat, tak zacne poistovna od susedy vymahat refundaciu, ta sa tak rychlo spamata, ze sa ani cudovat nebudes stihat. Toto robili susedia u mamy. Ked im treti krat prisiel sek z poistovne, tak sice hulakali, ze ich chceme ozobracit, ale nejakym zazrakom uz im prestala praskat hadica od pracky.

sasa1310
26. mar 2023

@viestta ale bude. Normálny správca je povinný sa zaoberať aj týmto

autor
26. mar 2023

@sasa1310 a ako to bude spravca riesit?

roja01
27. mar 2023

Spravca by mal pisomne upozornit majitelku bytu na problemy s podjomnikmi. Poziadaj ho o to. Najlepsie ak spravcovi nafotis vytapanie a nahrajes hluk.

sasa1310
27. mar 2023

rovno s majiteľom predsa.

autor
27. mar 2023

@sasa1310 pisem, ze sa s nou bavit slusne neda.