Nádoby/dózy na múku, cukor

dominiicka
15. okt 2022

Ahojte maminky, tu mi viete poradiť vždy 🙏 ...
Veľmi by som poprosila o radu , aké dózy /nádoby , z kade , a ak sa dá aj sada (nech to je lacnejšie) máte na múku , cukor , cestoviny...
Nakoľko som mala inváziu mol, tak potrebujem všetko skovat ...
Veľmi by mi pomohlo keby ste mi dali aj pár fotiek ako to máte uložené , lebo ja som už v koncoch čo sa týka týchto veci. 3 den kukám na nete z kade čo objednám a nič proste, sama neviem ... Do toho deti, trhanie zubov, nemocnica, doktori ... 😔 ... A na takéto veci ani nemám čas premýšľať ... Ďakujem krásne za pomoc 🙏🙏🙏

domireb
15. okt 2022

@dominiicka mne sa osvedčili sklenené, ale sú drahšie. Cestoviny, strukoviny, krupicu, kakao, granko mám v dózach od kávy, kaše pre malú v sklenených s tesnením z moebelixu, múku v plastových z jysku. Cukor v sklenenej srubovacej, tiež asi z moebelixu. Inak, nič z potravín nemám v povodnom obale,všetko dávam do uzatvárateľných obalov a nemám žiadnu zver, predtým v podnájme boli aj mole aj dáke chrobáky, svokra má múlu cestoviny pootvárané, stále, keď otvorím skrinku, z nej niečo vyletí

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominiicka
autor
15. okt 2022

@domireb ďakujem 🙏 skôr som chcela niečo kde všetky objednám nech to mám lacnejšie , ale asi spravím to že na všetko si vyhradim takto iné dózy. Ja som mala prvy x mole, a teda necelé dva týždne pred tým na nákup sme boli cestoviny,múka a podobne mesačný nákup. A skoro 60e sme platili. Keď mi vyletelo zo skrine a našla som aj cervikov dvoch tak mi nebolo všetko jedno a celých 60e padlo do smetiaka. Tak už teraz chcem si dať veľký pozor , predsa aj detičky mám radšej to mať takto v čistote.
Svokra je dobrá potom 😀 ale aj moja ex svokra tiež mala všetko pootvarane a aj v linke porozsypane ... Ale ona mole nemala, také zaujímavé...

domireb
15. okt 2022

@dominiicka najlacnejšie len keď vezmeš basic z takých ako moebelix jysk a pod. Alebo skús pozrieť aj orion

amelia89
15. okt 2022

@dominiicka v ikey mas najvacsi vyber aj najlepsiu cenu urcite.

terka224
15. okt 2022

@dominiicka my máme sklenene z pepco, sú super a za lacný peniaz 🙂

natalala
15. okt 2022

@dominiicka ja mam taketo sklenene z pepca, maju 3 velkosti a cena je tiez super (uz si nepamatam presne, ale viem ze sa mi to zdalo lacne 🙈) Urcite vyber radsej sklenene ako plastove, nenapachnu a lepsie sa umyju 🙂

noami12
15. okt 2022

@dominiicka ja mam sklenené dózy myslím ze s pepca a z orionu. Mam aj také podlhovasté na špagety, na cereálie aj na ryžu, cestoviny

oslo1
15. okt 2022

Ja mam sklenene z ikei.
Ked prinesiem muku, cukor, z obchodu, tak to dam na niekolko dni do mraznicky, aby som si haved nedotiahla do kuchyne. Celkom to funguje.

osky
15. okt 2022

Do cukru,Soli,ryze,ci cestovin Sa mi Mole nikdy nechytili.
Tiez som jeden cas mala s nimi velky Problem.
Kupila som velke zavaracie pohare na zavit,a super.
Vtedy jeden nestal ani cele Euro.
Chod do zeleziarstva alebo takeho podobneho obchodu so zmiesanym tovarom.mozno i v Kinekuse by mali.
Lebo moja skusenost,ze v takych domacich potrebach su tie dozy otrasne drahe.a Este ani nie az take velke.
Ja mam rozne velke pohare na zavit,a pouzivam aj vysoke Flase od paradajkovej stavy,alebo aj 7 dcl pohare.
Mam vsetko takto v skle.
Do tych najväcsich Sa zmesti 2 kg muky.
Do mensch 1 kg.
Mam v Tom aj napr.este nevybalene veci,alebo byliny,susene huby...vsetko.
Prikladam nazornu ukazku na foto

sojorez
15. okt 2022

Ja mam sklenene z nutelly 🤷🏼😂

dominiicka
autor
15. okt 2022

Ďakujem maminy , za všetky rady typy
Idem niečo poobjednavat ... .kiežby mám aj ja nutellu a podobne tak to dám do toho 😀 ...

oblecenie99
15. okt 2022

Ja som kúpila v Pepcu, sklenené aj z plastu. Nepamätám sa na cenu, ale viem, že to nebolo drahé