Mutná voda v bazéne

bjl0803
10. aug 2020

Ahojte viem že to sem moc nepatrí ale prakticky je to kvôli deťom 😁 máme bazén na dvore s pieskovou filtráciou problém je v Tom že voda v bazéne nieje priezračná ale taká mutna mierne do biela a neviem čo s tým používam chlorove tablety a včera sme dali savo originál ( všetko davkujeme tak ako je písané ) no voda je stále do biela a na spodku bazéna sa tvorí sliz ...čo by ste odporučili ?

simonah73
10. aug 2020

PH si merala? v tom by mohol byt problem

felycity
10. aug 2020

pripojím sa,presne toto sa nám stalo, ph je ok, chlor dávaný, bezén vysávaný, savo pridávané a rozmýšľam čo s tým, takisto vločkovač s prejasňovačom daný - nepomohlo, niekto hovorí chlor rok, rozmýšľam vyskúšať Vitamin C - kyselina askorbová, budem rada za nápady tiež.

bjl0803
autor
10. aug 2020

@felycity nad tým vitamínom rozmýšľam aj ja videla som to video ako sa pekne vyčistila voda ale tam mali vodu úplne zelenú tak neviem či to zaberie na takúto ako máme my

bjl0803
autor
10. aug 2020
kallanchoe
10. aug 2020

V podstate v domácom bazéne ani chlór nemusí byť.....keď sú deti stačí len minimálne......podstatné je stále len PH....to musí byť v poriadku ináč voda nebude čistá.....keď už je znečistená, pridať chlór,(pokiaľ je ho malo) vločkovac, filtrovať,filtrovať,povysávať, zasa zmerať ph na ďalší deň, a tak dookola kým sa nevycisti........ináč nám sa osvedcili tablety 3v1,prípadne 5v1....hocijaká značka.....toto nám udržuje vodu v bazéne čistú...starat sa stále len aby bolo ph v poriadku....

bjl0803
autor
10. aug 2020

A ešte otázka máte skúsenosti s vysávačom čo sa pripojí na pieskovú filtráciu ? Stačí to?

marseillefan
10. aug 2020

vždy, keď sa mi kazí voda, hodím tam šok chlór + niečo na vločkovanie (riasy) a nechám bez prestávky filtrovať (24/7)...

felycity
10. aug 2020

@marseillefan ked dem chlor šok, ako dlho sa nebude môcť kúpať? Voda je len jemno mliečna - taký nádych. Vločkovač som dala, ale nepomohlo.

marseillefan
10. aug 2020

@felycity povedal by som tak deň... ešte keď môžem poradiť, tak si pred tým odmeraj stav PH a obsah chlóru, aby si do budúcna vedela, v čom je problém. My máme napríklad soľný bazén a manželka aj deti sa dlho sťažovali, že im to robí zle na vlasy a štípe. Ukázalo sa, že sme mali dlhodobo nízke PH. Hodil sa PH+ a všetko je ok. A to som si už myslel, že soľ zruším a prejdeme na chlór.
A ďalšia vec, čo ma napadla, je filtrácia... z času na čas treba piesok preprať. To robíte?

felycity
10. aug 2020

@marseillefan ďakujem, ph som vyrovnala, filtrácia - piesok je Nový, cca 1,5 mesiaca voda krásna priezračná až teraz je jemnučko mútna.... no nič vyskúšam chlor šok, Ester ten chlor zmerám-.

era777
10. aug 2020

Ja odporucim vymenit piesok za filtracne gulicky, zachytia az 40x viac bordelu, aj uplne ten mini, co cez piesok preklzne 😊 voda vydrzi dlho priezdracne cista aj bez chemie 😊 gulicky sa daju potom casom oprat v pracke, alebo vystriekat hadicou a ficite dalej, uplna parada uz by som to za piesok nevymenila

marseillefan
10. aug 2020

@felycity 1,5 mesiaca je v podstate dosť... ale to nie je o tom, že by piesok bolo treba meniť, ale o tom, že ho treba preprať, lebo je v ňom teraz všetka tá špina, čo sa stihla zachytiť. Ja dávam na svojej filtrácii spätné pranie na pár minút a potom spätný výpust tak na minútku. Také na filtrácii nemáš? Samotný piesok meniť netreba, to sa robí raz za 5 rokov, možno aj menej...

bjl0803
autor
10. aug 2020

@marseillefan áno piesok prečisťujeme

bjl0803
autor
10. aug 2020

@marseillefan áno na filtracii dávame preplach

bjl0803
autor
10. aug 2020

@era777 kde si kúpila tie guličky ? Čítala som recenzie ako sú aj zle aj dobre no možno to za pokus stojí 😌

era777
10. aug 2020

@bjl0803 objednala som z netu, 2balenia ... No my mame bazen uz zo 10 rokov, stale sme mali vo filtracii piesok, samozrejme sme ho priebezne menili, ale na nete som zaregistrovala ako tie gulicky chvalia tak reku oskusame, ale fakt, ze paradicka cistucka voda, tiez sme davali chemiu, chlor sok, vlockovac, modru skalicu, savo a neviem co sak bola voda cista jasne, ale viac roboty ...teraz s tymi gulkami fakt menej davame, teraz zo 2 + tyzdna sme nedali nic a voda stale cistucka a to su riadne horucavy ... Za mna urcite ano tie gulky, uz by som piesok nechcela

simonah73
10. aug 2020

@era777 ale filtraciu ste nemenili, hej? len ste vysypali piesok a miesto toho dali tieto gulicky?

matus7030
10. aug 2020

@bjl0803 aj my máme už 2 týždeň presne takúto vodu. Dávam savo, na chvíľu pomôže. A vysavam každý 3 deň. Tiež to máme prepojené s pieskovou filtraciou. Dnes ideme skúsiť vymeniť piesok.

hivanik
10. aug 2020

My mame tvrdu vodu a mne sa zda, ze to bude tym, ze ta voda je takto mutna. Skusala som testovat vodu s vsetko ok len ta tvrdost. Pomoze vlockovanie a filtrovat,filtrovat

danielahamar
10. aug 2020

Ja som naposledy dala kyselinu solnu 35%, liter na 9000l a voda je od vtedy super, inak dávam len savo a tablety 5v1

kika86
10. aug 2020

Guličky isto nepomôžu k vyčisteniu vody. My máme guličky, vysávame bazén, ph ok. A tiež máme mútnu vodu. Od guličiek nečakajte zázraky

tanja111
10. aug 2020

@bjl0803 aký vitamín?? My sme mali peknú vodu a za 3dni sa na urobila zelená... Dakujem

simonah73
10. aug 2020

@hivanik my mame vodu tiez dost tvrdu a voda v bazene je mutna len ked sa nieco zanedba.

eliska13
10. aug 2020

@bjl0803 my máme taký vysávač na pieskovú filtráciu pouzivame iba tbl 5 v 1 a filtrujeme a vysávame.Chlorsok iba raz za čas tento rok len raz asi deň, dva sa nekupeme on vyprcha

marca12
10. aug 2020

@bjl0803 musis upravovat ph. Roky som s tym bojovala a konecne mame tento rok krasnu vodu. Ak nie je v poriadku ph,su zbytocn vsetky pripravky. Kup si pasiky alebo iny merac ph a poda toho zistis,ci pridat ph+ alebo ph-. Ja som zatial vzdy znizovala a az potom dat savo a voda bude krasna cira.

bjl0803
autor
12. aug 2020

@tanja111 vitamín C nastuduj na nete vyzerá to fajn

felycity
12. aug 2020

@bjl0803 kde je dostať kúpiť ten vitamín C ?

bjl0803
autor
12. aug 2020

@felycity v lekárni normálne na kg to predávajú vraj

felycity
12. aug 2020

@bjl0803 ďakujem