Mušky v dome (štípance)

28. feb 2023

Dobry den prosim vas neviete z coho su tie male cierne mušky? Nikdy sme ich nemali v dome udržujeme čistotu každy den. V kuchyni mozem povedat ze ich je viac neviem ci z odtoku (cistime sifom) alebo odkial ale mame ich aj v izbe pár. Pravidelne vysavane, vetrane ziadny neporiadok netusim odkial tie mušky idu. V kuchyni nemame ziadne ovocie otvorene ani smeti ziaden bordel. Stipance mam na nohach, na hlave hocikde. Neviete prosim ako sa toho zbavit? Kupila aom take vysiace pasce lepy na musky vinne ale to asi nebudu vinne lebo na ten lep nejdu a nezabera to. Dakujem

zuzanna33
28. feb 2023

Chrobák chlebovy myslím sa to volá tiež som mala s tým problém hlavne v kuchyni aj v potravinách po bývalých majiteľoch hlavne v kuchynskej linke si spravia hniezda

autor
28. feb 2023

@zuzanna33 pozerala som toho chrobaka a toto je nieco ine taka mala muška a ono to aj lieta. Ale vinna muška to nebude lebo na tu pascu to nejde

veronika966
28. feb 2023

To budú mušky, ktoré sa volajú smútivky.... Ja ich mám plno a vyletujú z kvetináčov, kde sa mi aj liahnu a už mi stihli zabiť pár rastliniek kávovníka. Zaberajú na ne také žlté lepky, ktoré sú konkrétne na tieto mušky. Skús si ich zaobstarať - zadaj si do Google lepky na mušky smútivky a vyhodí ti také žlté lepky (ktoré som si potom rozmiestnila do kvetináčov a po dome) mušky sa na ne krásne chytali ešte v ten deň 😊

evica17
28. feb 2023

Nám vychádzali také mušky z odtoku, ale netuším ako sa volajú. Chyb bola že bolo niečo pokazené a bol stojata voda a tam sa liahli a vylietavali z tade