Mozaikový obklad v kuchyni

maminatimka
20. jan 2022

Ahojte odporučate mozaikový obklad medzi linku? Viem že je to pekne ale asi aj naročne na udržbu, mate niekto?

dskjhfdlkdjhl
20. jan 2022

@maminatimka my sme mali v byte a bol to perfektny obklad-tam nebolo vidno nic. Samozrejme, zalezi isto aj na farbe a farbe sparovacky. Na druhej strane, v dome mame bielu lesklu linku a presne aj namiesto obkladaciek je tam taka ista biela leskla doska (isto to ma nejaky nazov, ale snad je jasne, ze co myslim) a to je tiez v pohode.

maminatimka
autor
20. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl ja sa bojím hlavne od mastnoti ako to budem čistiť :-/

dskjhfdlkdjhl
20. jan 2022

@maminatimka zaklad je cistit pravidelne, ale pravidelne casto, aby bolo jasne🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminatimka
autor
20. jan 2022

@viestta Presne za sporakom myslím ☹ strašne sa mi to páči ale taka fuška stale ju čistiť :-/

dskjhfdlkdjhl
20. jan 2022

@maminatimka u nas sa vari (a aj v byte sa varilo) kazdy den a jednoducho som to vzdy pretrela a rozhodne to nebolo nic narocne-tak ako vzdy pretriem zastenu po vareni aj teraz, takze pravidelnost sa vyplati-to pravidelne pretreitie je rychle, nezaberie takmer ziaden cas a ani to nie je namahave-ale to plati celkovo pri upratovani-netreba to nikdy nechat zajst daleko.

gabu_lienka
20. jan 2022

@maminatimka mame takyto obklad. Tiez som mala velke obavy z udrzby, hlavne za sporakom, ale nakoniec sa ziadny problem nekona. Ak nieco mastne aj naprska, ked dovarim to poutieram rovnako ako by som to utrela z hocijakych inych dlazdic.

ja_mama
20. jan 2022

Velmi zalezi na tom aby to "obkladac" dobre spravil - rovny povrch, nie kazda kachlicka hore/dole halabala vnorene atd. (aj take som videla). Ked su pekne zarovnane a sparovacka je tmavsia daju sa v pohode udrziavat 🙂 so svetlou sparovackou neviem...my mame tmavsie sivu plus biele kachlicky a je to fajn.

sutocka
20. jan 2022

tak ja som to vyriesila mozaikovym vzorom na kachlickach 60x20cm, minimum sparovky, dobre to vyzera a este lepsie sa to cisti

maminatimka
autor
20. jan 2022

@sutocka môžeš mi poslať fotku do IP ?

andrea_ff
20. jan 2022

@maminatimka my mame mozaiku z mercury market.... travertin. Za sporakom mam kalene sklo

andrea_ff
20. jan 2022

A nie je to haklive na urdzbu.