Montovaný dom - za a proti

4. jún 2022

Montovaný dom, áno alebo nie? Tí, ktorí bývate, ste spokojní?

lujza123
6. jún 2022

Za určite rýchlosť výstavby, proti (aspoň môj pocit) je zla klíma, sucho, hluk ktorý počuť z iných miestnosti.

elysiacik
6. jún 2022

Za mňa áno. Máme montovaný drevodom a neľutujeme ani deň, že sme do toho išli. Výhodou je, že takýto dom máš postavený rýchlo, to bola taká prvá vec, čo nás oslovila. Stavali sme ho s Kontraktingom, majú ešte aj svojho stavbyvedúceho, takže sme nemuseli tráviť čas na stavbe a prizerať na nich, čo nám veľa energie ušetrilo. Ak by ťa niečo zaujímalo kľudne mi napíš 🙂

lsimo
7. jún 2022

@elysiacik aká je životnosť takéhoto drevodomu? Je to porovnateľné s klasickým domom alebo vôbec nie?

elysiacik
8. jún 2022

@lsimo je, aj preto sme do toho išli, lebo výstavba rýchlo a teda životnosť podobná murovanému, takže sme neváhali. Keby opäť sme sa rozhodovali, tak sa dozaista rozhodneme rovnako 🙂

orta
9. jún 2022

@lsimo z dreva sa stavalo od nepamati a podla mna nasi predkovia vedeli preco to robia, preco z neho stavaju 😉 je to aj pre zdravie lepsie, aj ekologickejsie a to ze mas dom postaveny za par mesiacov a do roka bez problemov byvas tak to je akoze ceresnicka na torte, nas dom by ani nik netipoval, ze je to drevodom, lebo vzhladovo vyzera podobne ako ine 😀